˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Tatia Petrova
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Tatia Petrova Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Tatia Petrova 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Tatia Petrova Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Tatia Petrova 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Pént. Aug. 04, 2023 7:27 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Tatia Petrova 1f607

Vissza az elejére Go down
Tatia Petrova
Chatkép :
Tatia Petrova Df73bac1dad43642e0b81315c0ecb3f6
Usernév :
d
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
hande ercel
Faj :
vampire
Hozzászólások száma :
11
Pontjaim :
9
Foglalkozás :
business woman
Lakhely :
hyde park
— :
Tatia Petrova D0a2467cecd671b3c5eb01254d710be35f9bf5ac
Előtörténet :
evil isn't born it's made
Őt keresem :
you and i drink
the poison from the same vine
Tatia Petrova D6e4e2ab386632d97efa9bbd0f8c71e5955fe9ff
Ezt hallgatom :
seven nation army
Kor :
588


Tatia Petrova | Csüt. Ápr. 06, 2023 8:19 pm |
Tatiana Anelia Petrova
hande ercel vámpír bitch
⋙ becenév Tatia ⋙ családi állapot férjezett - hajadon ⋙ születési hely és idő Szófia, 1435. 08. 20. ⋙ foglalkozás műkereskedő ⋙ lakhely Chicago, Hyde Park ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem Yelena  


Önző
Ha valamit megtanultam életem során, akkor azt, hogy soha senkit nem helyezhetek magam elé. Túlzás lenne azt állítani, hogy hosszú évekig voltam az önzetlenség és a másoknak behódolás rabja - az évszázadaimhoz képest körülbelül csupán 30 évig engedtem, hogy mindenki akarata az enyémen felül kerekedjen, aztán megelégeltem. Már tinédzserkoromban éreztem a zsigereimben, hogy én nem arra a sorsra születtem, amit nekem kijelöltek mégsem tettem semmit, mert a szüleim akarata, a társadalmi elvárások és a túlélés hatalmas úr voltak. Na meg persze a szerelem, az az átkozott fiatalkori lángolás, ami ködbe borította az agyamat! Az édes ölelések egyre durvább követelőzésekké és megaláztatásokká váltak, én pedig csodát vártam a vámpírrá válástól. A legjobb barátnőm szerint csodálatos megtérés volt, kiút a béklyókból, hát mi mást választottam volna? A szerelem íze utána  szabadságé is csábított, mivel az előző nem vált be; a másikba pedig végül annyira belejöttem, hogy nem érdekel kin átgázolva fürdőztem az örök létezésben, akkor és azt égetve fel magam után, akit és amit akartam. Beleértve saját magamat is, számtalan alkalommal.
Bátor
Ha meg kell tennem valamit, megteszem, legyen az jó vagy rossz, bár a rosszból azért bőven több szokott akadni. Nem félek a következményektől, hidegen hagynak a mondvacsinált indokok és kifogások, a morális gátakat már hírből sem ismerem. Mindig elmondom a véleményemet és ragaszkodom is hozzá, hangos vagyok, szarkasztikus, bántó és szentül hiszem, hogy az emberek többsége nemes egyszerűséggel idióta. Nem félek megtenni, amitől a legtöbben hezitálnak és ez így van jól; valakinek a mocskos lépéseket is meg kell tennie.
Manipulatív
Mindig elérem, amit akarok. Tudom, kivel hogyan kell beszélnem ahhoz, hogy nekem jó legyen, minden igényem kielégüljön és boldogságra találjak. Istenadta képesség ez, ami velem van születésem óta, hiszen mindig értettem az emberek nyelvén, valahogy mindenkivel megtaláltam a közös hangot és idővel rájöttem, mekkora lehetőség rejlik egy szép mosolyban, egy csillogó szempárban, egy fül mögé tűrt hajtincsben és az őszintének tűnő érdeklődésben. Néha tényleg őszinte... ritkán, de időnként valóban érdekel, mit mond a másik, milyen motivációi vannak és előfordul, hogy érzelmek támadnak bennem, együtt örülök valakivel vagy éppen megsajnálom. Az engem ismerős hajlamosak azt hinni, hogy érzéketlen szipirtyó vagyok, mert egyetlen dolgot képtelen megérteni velem kapcsolatban: a személyiségem és a viselkedésem a döntéseim eredménye és a romlottságom egésze nem objektív igazság.
   
Utáltam Chicago-t, ez mindig is így volt és így fog maradni. Túl kevés megnyerő dolgot tudnék felsorolni a városban, éppen ezért csúszott a kedvelési listám végére: az építészet borzalmas, az emberek hasonlóan, az időjárás állandóan szeles, ám legalább burjánzott a bűnözés és ez is egy olyan dolog volt, ami sohasem fog változni a városban. Az elmúlt két évben műkereskedőként foglalatoskodtam, hiszen az öröklétbe is kell valami, ami eltereli a figyelmet a mindennapok egyformaságáról és a mögöttem lévő évszázadok tökéletes alapot nyújthattak ehhez a szakmához... én nem csupán könyvekből és képekből ismertem a történelmet, hanem meg is éltem az elmúlt majd' 600 év legtöbb eseményét. Mindenhol ott voltam, ahol két fedőt összevertek, kerestem az izgalmakat, szomjaztam a káoszt, az érdekességeket és a változást. Kiszámíthatatlanná váltam, bejósolhatatlan volt, hol bukkanok fel, kiként, miként és mit fogok csinálni és nem telt el nap, amikor ne tudtam volna megújulni. Az elején a túlélésem zálogaként muszáj volt felszerelkeznem egy kaméleont is megszégyenítő átváltozási-eszköztárral,  elvégre huszonéves, tapasztalatlan lánykaként döntöttem a családom elhagyása mellett. Apám idejekorán férjhez adott egy üzlettársa fiához, mellőzve bárminemű tiszteletet az irányomba és porba tiporva a szabad akarat legkisebb csíráját is; a férjemet eleinte teljes szívemből próbáltam gyűlölni, de hamar rájöttem, hogy nem érdemli meg. Sőt, menthetetlenül beleszerettem. Boldog lehetett volna a történetünk vége, elvégre nemsokára megszületett a kislányunk, én pedig a kornak megfelelően kifejezetten kevés feladattal és még kevesebb joggal voltam megáldva: így amikor a férjem tulajdonságaiban egyre inkább a ma már őstulok kifejezéssel illethető apjához kezdett hasonlítani, az igazságérzetem és az önmagam felé irányuló megmaradt csekély szeretet nem hagyott nyugodni. El akartam tűnni a kislányommal együtt, ám az első kísérletem kudarcba fulladt... a  szobalányom inkább a férjemet választotta az engem történő megsegítés helyett és Cedric elzárta tőlem a lányom, elvette az összes lehetőségemet és lekorlátozott mindent, amit szerettem, válogatott eszközökkel gyakorolt rajtam nyomást, szinte rabként tartott a saját birtokunkon, közben pedig megpróbálta lenyomni a torkomon a kötelességemet, miszerint az én egyetlen feladatom, hogy őt szeressem. Szeretetnek ekkor már nyoma sem volt. Undornak és gyűlöletnek annál inkább.

Végül a szökés mellett döntöttem. Hosszú hetekig terveztem, közben a gyomorforgató érzéseimet háttérbe szorítva a férjemnél is megpróbáltam behízelegni magam, csak annyira, hogy engedélyezze a legjobb barátnőmmel való találkozást. Frida ekkor már felkészült, ám azt én magam sem sejtettem, hogy komoly előnnyel indult a kimenekítésemre szolgáló terv kivitelezésében. Ő ekkor már hónapok óta vámpírként létezett és miután sikeresen, ketten együtt elhagytuk a bolgár fővárost, beavatott a titkába. Fogalmam sem volt, miről szólt ez az egész, csupán örültem a kiérdemelt szabadságomnak; közben viszont megszakadt a szívem a lányomért, aki az apja mellett hagytam, mert abban biztos voltam, hogy neki jobb élete lesz Cedric mellett. Őt egyszer sem bántotta és én nem vihettem magammal a bizonytalanságba, csak azért, mert nekem nem felelt meg, amit a saját életem nyújtott.  AZ élet egy új dimenziójába lépve pedig már egészen biztos voltam abban, hogy mellettem csak a rosszt érhette volna Erina-t: újszülött vámpírként egy összetűzés miatt a felfokozott érzelmeimnek és tartalmazhatatlan fizikai erőmnek köszönhetően a másvilágra küldtem a legjobb barátnőmet. Ekkor ízleltem életemben először némi hatalmat: rájöttem, hogy bárkivel megtehetek bármit, ha az illető nem úgy viselkedik, ahogy nekem tetszik.

Ahogyan értelmet nyert számomra az emberkoromban is sokat emlegetett szépségem, bájom, kedvességem és eszem. Elég volt egy szende mosoly ahhoz, hogy megsajnálják a szegény lányt, aki egyedül utazik a nagyvilágban, senkije és semmije nincsen. Elég volt néhány kedves szó, hogy családtagként kezeljenek és megosszanak velem bármit, amit szerettem volna. Megtapasztaltam, mekkora fegyver rejlik bennem és hosszú-hosszú évekbe telt, de kitapasztaltam, kivel hogyan kell bánnom annak érdekében, hogy én jól jöjjek ki a szituációkból. Eleinte hitetlenkedve szemléltem a saját hatásomat, képtelen voltam elhinni, hogy milyen lehetőségek rejlenek bennem. Gyermekkoromtól kezdve a lehető legédesebb és legengedelmesebb nőnek neveltek, de abba nem avattak be, hogy az ezzel szorosan együttjáró naivitás, hiszékenység és behódolás nekem kellemetlenségekkel fog járni... senkit sem érdekelt, én hogyan éreztem magam, így saját magamra voltam utalva és amint elkezdtem önmagamat helyezni mások elé, máris megváltozott a képlet. Annak a mámoráról, kontrollérzetéről és hatalmáról nem beszélve, amelyet a vámpírlét előnyei okoztak. Úgy éreztem, enyém a világ. És az enyém is volt. Mindent akartam és meg is kaptam.

Az évszázadok során királyok fülébe suttogtam, háborúk, birodalmak meghódítása és széthullása szemlélője voltam. Mindenki ismerte Tatia Petrova-t, ám senki sem igazán.  Különböző nevek, különböző korok, számtalan fajta származás, családi háttér, foglalkozás, tulajdonság, személyiség, történet tartozott hozzám. Mindenbe beleütöttem és ütöm az orrom máig. Miért? Mert megtehetem. Mindenhol ott vagyok, de  mindenki csak egy árnyat ismer. Tudják ki vagyok, de nem pontosan, tudják, ha ott jártam valahol, mégsem sejtik, hogy a szálak összefonódtak, csak amikor már késő. Elértem, hogy bárhol meghallják a nevem, tudják, kiről van szó, de a történetemből mindenki csak annyit vagy azt ismeri, amit én mondtam el neki. Szeretek ott lenni a fontos történéseknél és ezért ébredek fel mostanában reggelente a városban, amit utáltam: mert itt valami készül. És nélkülem nem történhet semmi számottevő ebben a világban.  


Vissza az elejére Go down
 
Tatia Petrova
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» tatia & cedric - you won't find me where you left me
» carmen & tatia - trick or treat

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott vámpírok
-
Ugrás: