˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Lola E. Blackwood


Lola E. Blackwood
Chatkép :
Lola E. Blackwood 8303a40ba11deb8db3aa6672092c6e66
Usernév :
ney
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Maria Zhgenti
Faj :
Ember
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
— :
Lola E. Blackwood SoSQbWE


Lola E. Blackwood | Vas. Jún. 23, 2024 4:33 pm |
Lola Emilia Blackwood
maria zhgenti egyetemista silent girl

⋙ becenév lola ⋙ családi állapot hajadon ⋙ születési hely és idő Queens, 2000.03.16  ⋙ foglalkozás egyetemista  ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter saját  ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális  ⋙ fő karakterem Lola  


Kíváncsi
Nagyon kíváncsi vagyok, és mindent meg akarok ismerni, ami körülöttem van. Néha órákig el tudok merülni egy-egy új játékban vagy könyvben, próbálom megérteni, hogyan működnek a dolgok. Amikor sétálok a parkban, mindig megállok, hogy megnézzem a virágokat, a bogarakat és a fákat. Mindig kérdezek a szüleimtől, a tanáraimtól és a barátaimtól. Miért van kék az ég? Hogyan működik a tévé? Miért hullanak le ősszel a levelek? Ezek a kérdések soha nem hagynak nyugodni. Minden új élmény izgalommal tölt el. Ha új ételt látok, muszáj megkóstolnom. Ha egy új helyre megyünk, mindig felfedezem minden szegletét. Szeretem kipróbálni a különböző sportokat, kézműveskedést, és mindenféle kreatív tevékenységet. Mindig találok valami érdekeset, ami leköt, és amitől jobban megértem a világot. Néha a kíváncsiságom meglepi a körülöttem lévőket. Sokat kérdezek, és nem mindig egyszerű válaszolni nekem, de én nem adom fel. Ha nem kapok választ, magam próbálok rájönni a dolgok nyitjára. Szeretek kísérletezni, próbálkozni, és nem félek hibázni sem, mert tudom, hogy ezekből is tanulhatok..
Empátia
Mindig figyelek másokra, és igyekszem megérteni az érzéseiket és gondolataikat. Ha valaki szomorú vagy dühös, megpróbálom kideríteni, mi bántja, és hogyan segíthetnék neki. Nagyon érzékeny vagyok mások érzelmeire, és gyakran észreveszem, ha valaki valami miatt aggódik, még akkor is, ha nem mondja ki. Ha egy barátomnak szüksége van valakire, aki meghallgatja, én mindig ott vagyok. Figyelmesen hallgatom, és próbálom a legjobban megérteni, min megy keresztül. Ha tudok, tanácsot adok, de néha csak az is segít, ha valaki mellettük van és megértéssel hallgatja őket. Hiszem, hogy az empátia segít abban, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, és jobb barátok, családtagok legyünk. Szeretek segíteni másoknak, mert tudom, hogy milyen jó érzés, ha valaki törődik veled. Amikor valaki boldog vagy sikeres lesz a segítségemmel, az engem is boldoggá tesz. Ezért igyekszem mindig kedves és figyelmes lenni mindenkivel, akivel találkozom. Azt is észrevettem, hogy ha én kedves vagyok, az másokat is arra ösztönöz, hogy kedvesebbek legyenek, így együtt egy sokkal jobb környezetet teremthetünk magunk körül. Az empátiám abban is segít, hogy jobban megértsem a világot. Megtanított arra, hogy ne csak a saját nézőpontomból lássam a dolgokat, hanem próbáljam megérteni mások szemszögét is. Ez segít abban, hogy nyitottabb és megértőbb legyek, és hogy mindig a legjobbat hozzam ki magamból és a kapcsolataimból. Hiszem, hogy az empátia az egyik legfontosabb tulajdonság, amit egy ember birtokolhat, és én büszke vagyok arra, hogy ilyen empatikus vagyok.
Makacs
Amikor valamit a fejembe veszek, nagyon nehezen tudom elengedni. Legyen szó egy ötlet megvalósításáról, egy véleményről vagy egy tervről, ha egyszer elhatározom magam, szinte lehetetlen eltántorítani. Gyakran előfordul, hogy ha valaki megpróbál meggyőzni arról, hogy változtassak az elképzeléseimen, akkor ellenállok, még akkor is, ha a másik félnek igaza van. Például, ha egy játékot más szabályok szerint szeretnék játszani, és a barátaim máshogy gondolják, sokszor nehezen engedek. Ilyenkor előfordul, hogy összeveszünk, mert ragaszkodom a saját elképzelésemhez. Az is probléma, hogy amikor makacs vagyok, hajlamos vagyok figyelmen kívül hagyni mások érzéseit és véleményét. Ezért néha megbántok másokat, anélkül, hogy ezt észrevenném. Utólag mindig megbánom, és próbálom jóvátenni, de sajnos ez nem mindig sikerül azonnal. Makacsságom abban is megnyilvánul, hogy nehezen tudok alkalmazkodni a változásokhoz. Ha egy napom vagy hetem meg van tervezve, és valami közbejön, nagyon frusztrált tudok lenni. Nehezen viselem, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy elképzeltem, és ilyenkor ideges vagyok és feszült. Azon dolgozom, hogy ezen változtassak, és rugalmasabb legyek. Próbálok nyitottabban állni mások véleményéhez és ötleteihez, és megtanulni, hogy néha jobb engedni és együttműködni a többiekkel. Tudom, hogy ez időbe telik, de hiszem, hogy képes vagyok rá. Az, hogy felismerem ezt a negatív tulajdonságomat, már az első lépés afelé, hogy javítsak rajta.

Queens, New York - Szombat reggel egy középkorú házaspárt, a 45 éves John és a 42 éves Mary Blackwoodot holtan találták otthonukban. A rendőrség szerint brutális gyilkosság áldozatai lettek, de az elkövetőt még nem sikerült azonosítani.
A szomszédok az éjszakai dulakodás zajára lettek figyelmesek, majd értesítették a hatóságokat. Az előzetes jelentések szerint a halálukat éles eszközzel okozott súlyos sérülések okozták.
A nyomozás teljes erővel folyik, de eddig nem találtak konkrét nyomot. A rendőrség a közösség segítségét kéri, és 10 000 dolláros jutalmat ajánlott fel a nyomravezetőnek.
A házaspár köztiszteletben álló tagjai voltak a közösségnek, és haláluk megrendítette a környék lakóit. A helyi rendőrség fokozott járőrszolgálattal igyekszik biztosítani a lakók biztonságát. A nyomozás folytatódik.


Az ágy szélén ülve szorongatom azt az ötéves cikket, ami egyik napról a másikra forgatta fel az életünket. Chloe kukucskál be az ajtón, csak hogy megbizonyosodjon róla, minden rendben van. Ma is megy, ma is abban a hülye bárban tölti az egész éjszakát, és ma is.... pénzt keres. Az ő ötlete volt, hogy idejöjjünk, ő mondta, hogy bízzak benne, nem lesz semmi gond, és az, aki a testével keresi meg ennek a lepukkadt lakásnak az árát, amit én szép apránként teszek rendbe.
- Ne nézz így - nem tudok beszélni. Úgy nem, ahogy egy átlagos ember. A tekintetem viszont egy egész monológot ad elő, hogy nem kellene ezt tennie, hogy meg tudnánk oldani másképp is. Hát ott van a szüleink öröksége, aminek aláírom, hogy nagy része elment arra, hogy ide költözzünk, de van még belőle. Annyi bizonyosan, hogy a nővéremnek ne kelljen ezt művelnie.
A nagyobb probléma az, hogy látom rajta, nem feltétlenül azért teszi ezt, mert muszáj, valahogy érzem rajta, hogy neki ez jó így.

- Üdvözlöm Önöket, Mr. és Mrs. Blackwood. Először is, szeretnék gratulálni Önöknek a gyönyörű kislányukhoz. Azonban sajnos van egy fontos dolog, amiről beszélnünk kell. Születés közben sajnos komplikációk léptek fel. A kislányuk hangszálai súlyosan megsérültek, és ez sajnos azt jelenti, hogy nem fog tudni beszélni.
Ez egy nagyon nehéz hír, és megértem, hogy sokkoltak lehetnek. Azonban szeretném megnyugtatni Önöket, hogy a modern orvostudománynak köszönhetően ma már sokféle terápiás lehetőség áll rendelkezésre ilyen esetekben. Lesznek speciális terápiák és eszközök, amelyekkel segíteni tudjuk majd a kislányukat kommunikálni és kifejezni magát.
Fontos, hogy szeretetben és támogatásban neveljék. Bár nem fog beszélni, az élet más területein is sokféle módon tud majd kommunikálni és részt venni a mindennapokban. Az emberi kapcsolatok, a szeretet és a törődés nem függenek a beszédtől. A kislányuk boldog és teljes életet élhet, és mi mindent meg fogunk tenni azért, hogy segítsünk neki ebben az úton.
Itt leszek, ha bármilyen kérdésük van, vagy ha bármiben segíthetek Önöknek. Ne feledjék, hogy nem lesznek egyedül ebben a helyzetben. A kórház és a szakemberi csapat minden támogatást meg fog nyújtani Önöknek és a kislányuknak is.
Kérem, bízzanak bennünk, és vegyék tudomásul, hogy mindent megteszünk majd a kislányukért.


Soha egyetlen hang sem hagyta el a szám, de mindig megvolt a módom arra, hogy kommunikálni tudjak az emberekkel. Csak az elején esett rosszul, tizenévesen, mikor az iskolás társaim szekálni kezdtek, de ezt is hamarosan orvosolták. Kivettek, és egy speciális intézetben tanultam tovább, ahol tényleg otthon éreztem magam. Mindenki olyan volt, mint én, mindenkinek volt valami baja. Szerettem ott tanulni.
Rengeteget jártam a kórházban, különböző terápiákon vettem részt, és szépen megtanultam a jelbeszédet is a családommal együtt. Nagyon sokáig csak így kommunikáltunk, én pedig szórakoztatónak találtam. Mint valami activity.
Aztán a jelbeszédet hamar átvette a telefon, egyszerűen imádtam, hogy amit én oda bepötyögtem, azt egy női hang felolvasta. Hallottam. És sokszor vicces volt.

 


Vissza az elejére Go down
 
Lola E. Blackwood
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Készülődő városlakók
-
Ugrás: