˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Landon Monagham
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
Landon Monagham Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
cpd
Play by :
Emily Blunt
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
31
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
Landon Monagham D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
Landon Monagham Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
36
— :
Landon Monagham 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072


Emma Wheeler | Vas. Júl. 30, 2023 4:28 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk! Landon Monagham 1f607

Vissza az elejére Go down
Landon Monaghan
Chatkép :
Landon Monagham Tumblr-1d9bc76e4894a69f14beea5835ec6d61-5e0345fb-400
Usernév :
dim
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
ben barnes
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
ékszerész üzletember
Lakhely :
the loop
— :
Landon Monagham 1f0fb9e5f187b921c8b77ff4c2070314b36f0f2f
Előtörténet :
the greatest power is
often simple patience

Őt keresem :
maybe, just maybe,
your "someday" is almost here
Landon Monagham 0325a1349b98881ac03d68766e99fe7e2f236a1e
Ezt hallgatom :
late night devil, put your hands on me
and never, never, never ever let go

Kor :
444
— :
Landon Monagham B8633c93b4150736792e0a334d558946389b206c


Landon Monaghan | Vas. Júl. 30, 2023 4:24 pm |
LANDON MONAGHAM
ben barnes boszorkány -

⋙ becenév nem ajánlott ⋙ családi állapot nőtlen, egyedülálló ⋙ születési hely és idő 1580.04.02, bordeaux, franciaország ⋙ foglalkozás ékszerész, üzletember  ⋙ lakhely the loop ⋙ a karakter keresett ⋙ hirdető sarah ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem dmitrij  


makacs
A bátyámhoz és a fajtánkhoz hűen inkább húzódom meg a háttérben, onnan irányítva a számomra jelentőséggel bíró szálakat, mintsem hogy magunkra tereljem a nagyérdemű figyelmét. Már régen elmúltak azok az idők, amikor az üzleten kívül más is érdekelt, éppen emiatt nehéz is velem lépést tartani, minden érdekeltségemből hasznot remélek, és nehezen viselem, ha valami nem az én számításaim szerint alakul.
ravasz
Nagy előnyt kovácsoltam a türelem és megfontoltság erényéből, nincs kapkodás az életemben, az csak rosszat szül. A bátyám még őrizget magában valamiféle jólelkűséget, amit én már régen, talán már fiatal felnőttként beáldoztam a büszkeség és gőg oltárán. Aligha tudott bárki is érzelmeket előcsalogatni belőlem, a partnereim szemében őriztem a rezzenéstelen, hidegvérű és magabiztos üzletember imázsát, még ha éppen omladozott is körülöttem a tökéletesen felépített és kiszínezett világom. Bár soha nem állítottam magamról, hogy szent lennék.
céltudatos
A magas, vékony, de kisportolt testalkatom, és a sötétbarna szemeim valószínűleg mind közrejátszanak abban, hogy nem kell különösebben megerőltetnem magam, ha az ellenkező nem figyelmét akarom magamra terelni, vagy éppen a tetszésüket elnyerni. Sötétbarna hajamat általában rövidre nyírja hordom, és szokásom meghagyni a borostámat. Örülök, hogy a cilinder és a sétapálca kiment a divatból, ennek ellenére mióta csak az eszemet tudom, szeretek elegánsan megjelenni, sokszor járok öltönyben, annál kevesebbszer lezser cuccokban, főleg, mert a munkaköröm megkívánja az üzletkötésekhez igazított megjelenést.

Liam • 1973. London, Greenwich
It takes two men to make one brother.

Tekintetem egy pillanatra sem eresztette a bátyám nyugodt, békés tekintetét, miközben előredőltem, ujjaim pedig megmozdították a fekete futót a táblán. Órákkal ezelőtt még tombolt, mint egy mindent letarolni készülő hurrikán, pedig kettőnk közül mindig Ő volt a békésebb természet. Mint ég és föld, ezt még a szüleink sütötték ránk a haláluk előtt, bár ezzel kevésbé értettem egyet. Ugyanúgy meg tudtam őrizni a hidegvéremet, mint a testvérem, és legalább annyira megfontolt és türelmes voltam, mint Liam, de a céljaink mindig más útra tereltek minket. Volt, hogy kontinensnyi távolság választott el kettőnket, hogy évtizedekig csak a megérzéseimre hagyatkozhattam, de ha valamiben, legalább a bátyámban nem kellett kételkednem soha. Mondhatni, az egyetlen biztos üzlet volt az életemben.
Farkasszemet nézett velem,  majd egy sóhajt követően hátradőlt. - Megszánhatnál azzal, hogy legalább most hagysz győzni - törte meg először a már percek óta beállt csendet keserédes mosollyal, ezzel némileg kibillentve a koncentrációból, de ezt az arcom nem tükrözte vissza. Megropogtattam ujjaimat, majd a sakktáblára szegeztem tekintetemet. Egyszerű elmepróba volt, mint mindig, de a jelenlegi helyzete ellenére sem készültem könnyen adni azt a győzelmet. Meg kellett küzdenie érte, ezt még Ő tanította, mikor gyerekek voltunk, és úgy tűnt, erre most kivételesen nekem kell emlékeztetnem.
Szemügyre vettem a bábukat, majd újra megkerestem a tekintetét. - Még legyőzhetsz. Igaz, talán be kell áldoznod hozzá a királynődet - jegyeztem meg, miközben felegyenesedtem a fájó görnyedésből, figyelve, hogyan tolja arrébb jó pár másodperc elteltével az egyik bástyáját. Megforgattam a szemeimet, mert ezzel szinte rögtön aláírta a saját vesztét, de továbbra is nyugodt maradt, annak ellenére, hogy tudtam, mennyire utál veszíteni. Nála jobban csak én utáltam. Mégis megadtam neki az esélyt, legalábbis a látszatot, hogy még nincs veszve semmi, Ő pedig nem élt vele.
Újra a tábla fölé hajoltam, ezúttal a bástyát mozdítva el, majd egy könnyed sóhajjal én is hátradőltem, kezemben a félig töltött bourbon-nel, majd keresztbe vetettem lábaimat. - Sakk-matt - közöltem az egyértelműt. - Bár ez olyan, mintha éppen te hagytál volna győzni engem - tettem hozzá, a pohár pereme mentén pillantva rá, mire Ő csak megcsóválta a fejét.
- Az élet alapvető szabályai. A királynőnket nem áldozzuk be, hanem harcolunk érte - nyúlt Ő is a pohara után, mire egy szemforgatás mellett elhúztam a számat. - Érdekes metafora. Már el is felejtettem, milyen bölcsességeket tud kihozni belőled némi alkohol - sóhajtottam kelletlenül, színtelenül beszélve, de egy pillanatra sem billentett ki a büszkeség álarca mögül. Az Ő harca egészen más volt, tőle elvették a szerelmét, a gyász pedig évtizedekig nyomta rá bélyegét a munkásságára. Tudtam a bosszúvágyáról, arról, hogy életében először képes volt félredobni minden erkölcsöt, ezzel együtt mindazt, ami megkülönböztette tőlem, csak hogy egyszer méltó revansot vegyen a lány haláláért, de közben pontosan tudta, hogy engem mi marcangolt legbelül, ezer réteg alatt, még ha soha nem is beszéltem róla. Sarah nem halt meg, egyszerűen becsapott és elszökött. Ezen pedig ennyi idő elteltével sem tudtam csak úgy átlendülni, inkább nem gondoltam rá, az emlékeim legmélyebb sarkába száműztem, de még így is ott élt bennem fájó emlékeztetőként, mindahányszor egy-egy nő karjába menekültem, akik a magány oldásán túl semmit nem jelentettek.
- Még egy kört?  

Sarah • 2023. Chicago, The Loop
When the sun has set, no candle can replace it.

Trehány mozdulatokkal lapozgattam egy vaskos könyvet a dolgozószobám kényelmes székén nyújtózkodva. Nem is olvastam, csak kellett valami az ujjaim alá, hogy a kényszeredett mozdulatokat levezethessem, mert évtizedek óta nem éreztem ennyire zakatolni a szívemet, ez pedig a nyugtalanság egy eddig ismeretlen szintjéhez vezetett. Ha valamire, hát a hidegvéremre és higgadtságomra mindig büszkén tekintettem, nehezen is tudtak kizökkenteni, mert minden eshetőségre volt egy B és egy C tervem is, a végkimenetel pedig általában attól függött, hogy ki volt a szerencsés vagy épp szerencsétlen üzletfél. A haragom pedig ennyi idő elteltével sem csillapodott sem Sarah irányába.
A lapok tartalma helyett emlékképek vetültek lelki szemeim elé, még tisztán élt bennem a pillanat, mikor az egykori szerelmem apja közölte velem a lánya elszökését. Újra az akkori érzések kezdtek kavarogni bennem, főleg azután, hogy Walker nyomozó tiszteletét tette az üzletemben. A viszontlátásra, ha előbb-utóbb számítottam is, de nem ilyen körülmények között, és ahogy újra és újra lezajlott a fejemben kettőnk beszélgetése, be kellett látnom, hogy úgy álltam a sarat, ahogy azt magamtól is elvártam volna. Dolgozott bennem a sértettség, a büszkeségemen ejtett csorba, amit hűvösséggel és tárgyilagossággal hoztam a tudtára, azzal viszont nem tudtam mit kezdeni, hogy úgy tett, mintha neki legalább ugyanennyi oka lenne sértettnek lenni.
Egy lassú, mégis határozott mozdulattal csuktam be a könyvet, majd tettem le magam elé az asztalra, csak hogy ujjaimat összefűzve hátra dőljek a székben. El kellett vonatkoztatnom Sarah jelenlététől, mert a tárgy, ami eltűnt, valamelyest nagyobb jelentőséggel bírt, mint amit megosztottam a lánnyal. Éppen ezért akartam részt venni a nyomozás minden fázisában, szükségem volt az ékszerre, magam és a bátyám érdekében is.
Felálltam, egy kisebb sóhaj után pedig kézbe vettem az előbb ledobott könyvet, hogy visszahelyezzem a többi közé a könyvespolcra. Gondolataim ekkor már tovább kalandoztak, és a tárgy körül forogtak, amit Ő rendelt tőlem. Ujjam végigsimított a bőrkötésen, és magam sem tudtam volna megmondani, hogy a csökönyösség köntösén keresztül hogyan tört utat az a halvány mosoly, ami a szám sarkába telepedett, de pár másodpercig nem is próbáltam meg eltüntetni. - Még hogy gyűrűt - csóváltam meg a fejemet, újra visszabújva a gőg maszkja mögé. A helyében nem feltétlenül bíztam volna meg saját magamban a történtek után, de nyilván Ő is belátta, hogy ebben a helyzetben akaratlanul is, de egymásra lettünk utalva. Még ha nem is fűlött hozzá a fogam. Már elmúltam tizenöt éves, és nem gyermeteg daccal akartam tekinteni a sors furcsa fintorgására. Nekem kellett az eltűnt ékszerem, neki pedig kellett egy mágikus tárgy. Ez pedig már egészen üzletszagú volt. És ha valamiben, hát üzletben soha nem ismertem tréfát.  


Vissza az elejére Go down
 
Landon Monagham
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Landon & Sarah - Let's play like we're a team

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott boszorkányok
-
Ugrás: