˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Landon & Sarah - Let's play like we're a team
2 posters


Sarah Walker
Chatkép :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team MMv6kJp
Usernév :
maze
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Alicia Vikander
Faj :
boszorkány (tűz)
Hozzászólások száma :
6
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
rendőr nyomozó
Lakhely :
edgewater
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team Cb98dc8d9a44a78082ae3f03082766d9ee0bf4ca
Előtörténet :
There is no greater agony, than bearing an untold story inside you.
Őt keresem :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team 167c8b57ef248385989497762836
Ezt hallgatom :
Centuries
It's You
Kor :
382
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team Struggling-boxing

Landon & Sarah - Let's play like we're a team A1c93b6ea8b26c4f0fe852369a5a8f14


Sarah Walker | Vas. Márc. 17, 2024 10:49 am |
Azzal nyugtatom magam, hogy minél előbb megtaláljuk azt az ékszert, annál előbb szabadulok, na nem, mintha nem tehetném meg egyébként, hogy egyszerűen átpasszolom valakinek az ügyet, de ez nem így működik. Ez most többről szól. Sokkal többről, mintha Neki akarnék bizonyítani valamit azzal, hogy megtaláljuk azt a bizsut, ráadásul az én segítségemmel. Talán, meg akarom neki mutatni, hogy mennyire vagyok rátermett vagy, hogy milyen jól végzem a munkámat. Hogy mit veszített azzal, amikor évekkel ezelőtt faképnél hagyott mindenféle magyarázat vagy indok nélkül. De talán leginkább azért nem akarok kihátrálni ebből a helyzetből, mert azzal azt sugallnám, hogy még érdekel, hogy még van bennem bármilyen érzés is iránta a sérelmen kívül, holott nincs. Gyáva, képmutató alaknak tartom, akiben annyi gerinc sem volt, hogy elém álljon és az arcomba mondja, hogy már nem kellek neki, bármit is ígért korábban. Csak ahhoz volt gerince, hogy az apámmal közölje, hogy kihátrál és én épp ezért nem fogom most ezt tenni. Lássa csak, milyen baromi jól megvagyok Nélküle is és mennyire nem számít, amit tett. Ő csak egy meglopott üzletember, akinek a rendőrség segítsége kell és nem több.
Mondjuk a tűrőképességem határát igen csak rutinosan  feszegeti a késéssel, amiről a legjobb szándékkal sem tudnám azt feltételezni, hogy nem szándékos, mégsem adom semmi jelét annak sem, hogy felhúzna vele, csak alaposan végig mérem és emlékeztetem arra, hogy ez most egy olyan pontja a nyomozásnak, ahol még kihátrálhat. Elégedett mosolyt csal az arcomra a tény, hogy ezt egyetlen szóval sem kommentálja, mintha meg sem hallotta volna, amivel alighanem máris válaszolt a megjegyzésemre. -Nem olyan régóta, hogy bosszúságot okozzon vele.- válaszolom nyájasan, kisöpörve közben arcomból egy kósza tincset, amit az erőteljes chicago-i szél fújt oda és a szúrós szemkontaktust csak annyi időre szakítom meg, míg lepillantok a kabátja zsebeire, ahová a kezeit csúsztatta. -Elhozta, amit kértem?- térek rá a lényegre, mintha ezzel is érzékeltetni akarnám, hogy amúgy más nincs, amiről beszélhetnénk, de egyébként sem hiszem, hogy Ő annyira cseverészni akarna és valójában tényleg nincs is miről. Annak a rövid közös múltnak, ami hosszú évekkel ezelőtt ért véget, semmiképp sem szabad kihatással lennie a jelenre és ehhez kell magunkat tartani. Az ékszerért jöttünk meg a tolvajért és pont. -Nem láttam mozgást, mióta itt vagyok, de azért nem árt ébernek lennünk.- hívom fel rá a figyelmét, továbbra is a környéket figyelve olykor-olykor, miközben lezárom az autót és ellenőrzöm a fegyveremet, amit még mindig célszerűbb használni, mint a mágiámat, amíg nem ismerjük az elkövetőt. -Ugye tudja, hogy ez akár csapda is lehet?- sandítok fel rá komoly arccal, egész hosszan kutatva tekintetét, mintha csak azt próbálnám üzenni, hogy innentől rohadtul csak egymásra számíthatunk, de nem tudom, hogy ez elkeserítő-e vagy inkább megnyugtató. Egykor könnyedén rábíztam volna az életemet, de ripityára törte a bizalmamat és ez elég nehézzé teszi ezt a feladatot. -Menjünk.- sóhajtom végül, ha még mindezek ellenére sem visszakozik -elég nagy csalódás lenne, ha azt tenné-, majd elindulok az épületet ajtaja felé, továbbra is figyelve a környékre is.
 
Vissza az elejére Go down
Landon Monaghan
Chatkép :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team Tumblr-1d9bc76e4894a69f14beea5835ec6d61-5e0345fb-400
Usernév :
dim
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
ben barnes
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
ékszerész üzletember
Lakhely :
the loop
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team 1f0fb9e5f187b921c8b77ff4c2070314b36f0f2f
Előtörténet :
the greatest power is
often simple patience

Őt keresem :
maybe, just maybe,
your "someday" is almost here
Landon & Sarah - Let's play like we're a team 0325a1349b98881ac03d68766e99fe7e2f236a1e
Ezt hallgatom :
late night devil, put your hands on me
and never, never, never ever let go

Kor :
444
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team B8633c93b4150736792e0a334d558946389b206c


Landon Monaghan | Szomb. Márc. 16, 2024 2:36 pm |
Semmi nem prezentálta jobban a sértettségemet annál, hogy legalább húsz perces késésben voltam a megegyezett találkozóról. Hivatkozhattam volna arra, hogy közbejött egy fontos ügyfél, vagy elhúzódott egy üzleti megbeszélés, de Sarah valószínűleg átlátott volna a szitán. Egyértelmű volt, hogy direkt csináltam, és még csak nem is szégyelltem magam miatta, pedig ha valamire, a pontosságra mindig is ügyeltem. Nem szerettem, ha megvárakoztatnak, ebből kifolyólag én sem játszottam ezt senkivel, egészen mostanáig. Még ha amúgy rá is voltam utalva, pontosabban, a segítségére, amiért cserébe el is készítettem azt a bizonyos mágikus tárgyat, amit kért tőlem. Jelenleg elsőbbséget élvezett, hogy megtaláljam az eltűnt ékszert, mert annak ellenére, hogy Sarah előtt ártalmatlan kis semmiségnek állítottam be, ennél komolyabb jelentőséggel bírt, és lesznek egy páran, akik a nemtetszésüket fogják kifejezni, ha az ékszer nem kerül majd elő. Talán éppen ezért kellett valakinek, vagy valakiknek. Én pedig kénytelen voltam bizalmat fektetni Walker nyomozóba, pedig egyetlen porcikám sem kívánta az újabb találkozást, annak ellenére, hogy büszke voltam magamra, amiért annyira ridegen és tárgyilagosan tudtam Őt kezelni. Pedig nem szűnt meg a sértettségem, a düh pedig egy külön sarkot bérelt a tekintetemben, de most állt elő az a helyzet, hogy meg kellett próbálnom félretenni minden bennem élő érzést, amit még iránta tápláltam, és volt egy jó pár. De az érzelmeim elrejtésében mindig is éllovas voltam, ebből és ebben éltem. A rideg üzleti világban, ahol amúgy sem kamatoztathattam volna azt, ha érzelgős törpét játszom.
Ujjaim a kabátom zsebébe süllyedtek, éppen ott, ahová a neki készített tárgyat is csúsztattam, mielőtt útnak indultam volna. Gyalog, komótos és lassú léptekkel tettem meg a távolságot, úgy mérve végig az üzleteket és az ominózus épületeket, mintha előtte nem csodáltam volna meg legalább ezerszer Chicago szépségeit, de ez inkább a lánynak szólt, aki viszont nem túl türelmesen, az autója mellett támaszkodva várt. Egy pillanatig el is kaptam tekintetét, miközben arcom legalább annyira kifejezéstelen maradt, mint legutóbb, mikor az üzletemben tett látogatást. Csak az utolsó pár méteren gyorsultak fel lépteim, zsebre vágott kézzel bámulva rá a kocsi túloldalán megállva. - Régóta várakozik, nyomozó? - kérdeztem közömbösen, közben próbálva minél többet leolvasni az arcáról. Annak ellenére, hogy az enyém nem mutatott sokat, másokkal kapcsolatosan jobb szerettem mindenre felkészülni.  
Vissza az elejére Go down
Sarah Walker
Chatkép :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team MMv6kJp
Usernév :
maze
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Alicia Vikander
Faj :
boszorkány (tűz)
Hozzászólások száma :
6
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
rendőr nyomozó
Lakhely :
edgewater
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team Cb98dc8d9a44a78082ae3f03082766d9ee0bf4ca
Előtörténet :
There is no greater agony, than bearing an untold story inside you.
Őt keresem :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team 167c8b57ef248385989497762836
Ezt hallgatom :
Centuries
It's You
Kor :
382
— :
Landon & Sarah - Let's play like we're a team Struggling-boxing

Landon & Sarah - Let's play like we're a team A1c93b6ea8b26c4f0fe852369a5a8f14


Sarah Walker | Kedd Jan. 09, 2024 9:30 am |
Már nem hiszek a végzetben. Nem mondom, volt idő, amikor szentül hittem, hogy minden épp azért és úgy alakul, ahogyan kell, ahogy a végső eredmény miatt szükséges, de miután keresztül gyalogoltak a szívemen, nehéz volt elhinni, hogy az bármiféle célt szolgált volna. Kivéve, ha nem próbálom meg a lehető legpozitívabban nézni és úgy gondolni, hogy ez is csak erősebbé tett, de akkor a minap nem éreztem volna a szívem zakatolását a torkomban és nem izzadt volna olyan piszkosul a tenyerem, amikor szembe néztem a múltam egy olyan szegletével, ami piszkosul fáj azóta is. Landon árulása, még mindig olyan élénken él bennem, mintha tegnap történt volna, pedig már több évtizedes mese és kicsit sem segített rajta az, hogy a minap megpiszkáltuk a sebet. Még Ő viselkedik úgy, mintha bármi rosszat tettem volna.
Mégis, végzet ide vagy oda, arra igen csekély volt az esély, hogy Ő is épp ebben a városban él most és, hogy a lopott ékszerei ügyében épp engem küldenek ide, de próbálok ésszerű lenni és nem gondolni többet ebbe az egészbe, mint kellene. Talán, ez csak azért alakult így, hogy végre nyugodtan felpofozhassam, mert az bizony nagyon régóta jár neki, a tenyerem pedig még mindig viszket. De profi vagyok. Ő most nem több, mint egy ékszerész, akit megloptak, én pedig a nyomozó, aki megpróbál a tettes nyomára bukkanni és lehetőleg visszaszerezni a holmit, amiről jelenleg csak sejtem, hogy nem egy egyszerű ékszer és talán jobb is, ha nem kerül idegen kézbe. Azzal tudom leginkább megmutatni Neki, mennyire nem sikerült megtörnie, hogy úgy végzem a munkámat, mintha fikarcnyit sem érdekelne, hogy Ő is ott van. Mert, hogy ragaszkodott hozzá, hogy velem együtt dolgozzon az ügyön és mivel nagy eséllyel nem egy egyszerű halandó az elkövető, belementem. De már most megbántam.
Korábban elküldtem neki a címet, ahol célszerű találkozni és, ami egy utcára van attól a raktárépülettől, ahol úgy sejtem, nyomra bukkanhatunk, most pedig amíg várom, hogy megérkezzen, a környéket fürkészem. Látszólag nyugodtan a kocsi oldalának dőlök, de bármennyire is próbálom annak mutatni magam, valójában ideges vagyok. Leginkább Miatta, hogy a közelében kell lennem, mert bármennyire is akarom Őt felpofozni vagy leüvölteni a fejét, bármilyen rideg is próbálok lenni Vele, magamat nem tudom becsapni. A vonzalom egy csírája megmaradt, így a legfontosabb feladatom most az, hogy az csíra is maradjon és arra koncentráljak, hogy mit tett velem, hogy milyen fájdalmat okozott. -Mr. Monaghan.- biccentek, mikor végre megjelenik, tekintetemet pedig akaratlanul is végig vezetem rajta, de amint tudatosul ez bennem, inkább elkapom róla és ellököm magam a kocsitól. -Még nem késő visszavonulót fújni.- csúsztatom kezeimet a bőrdzseki zsebeibe, tekintetemet pedig sötét íriszeibe fúrom és a kikívánkozó szavakat, hogy neki van gyakorlata a visszavonulásban, inkább visszanyelem.

 
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
Landon & Sarah - Let's play like we're a team
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sarah Walker

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: Más városrészek
-
Ugrás: