˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



june calloway
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
june calloway Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
The Wild Rose
Play by :
Emily Blunt
Faj :
boszorkány (víz)
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
7
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
june calloway D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
june calloway Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
238
— :
june calloway 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072

june calloway Tumblr_oj68mlz5Rw1runoqyo4_540


Emma Wheeler | Hétf. Júl. 15, 2024 10:24 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  june calloway 1f607

Vissza az elejére Go down
June Calloway
Chatkép :
june calloway A5bc7a452d0ef29cedb8722e4feb94c58c8ba34f
Usernév :
vibey
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
rebecca ferguson
Faj :
werewolf
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
huntress // journalist
Lakhely :
the loop rn
— :
june calloway 1afb60ab079551c15d93eb61c8d6791939494c8a
Előtörténet :
she's got that sophisticated, street smart, spiritual, soulful, savage thing about her
Őt keresem :
loving any of us is a death sentence, isn't it?

june calloway MVhtyiA
Ezt hallgatom :
i fucked with forces that our eyes can't see
— now the darkness got a hold on me

Kor :
35
— :
june calloway Supp-actress-ferguson


June Calloway | Szomb. Júl. 06, 2024 7:33 pm |
june rhiannon calloway
rebecca ferguson werewolf — she's just a baby little girl gone

⋙ becenév june? ⋙ családi állapot elköteleződve ⋙ születési hely és idő UK, Birmingham; 1989.06.13. ⋙ foglalkozás vadász // oknyomozó újságíró ⋙ lakhely the loop rn ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem leta


chaotic good
Ahhoz képest, hogy a családja olyan, amilyen és neki is olyan sorsot-, és hivatást szántak az égiek, amilyet, eléggé kedves. Elragadóan pimasz, szarkasztikus, de - beolvadás ide, vagy oda - nem tud hazudni azoknak, akik közel állnak hozzá, ami a szívén, az a száján.
Kiváló beszélgető-, és vitapartner, semmi sem villanyozza fel jobban, mint egy értelemtől szikrázó eszmecsere. Azonban feleslegesen nagyon ritkán cseveg semmitmondónak tűnő ügyekről, mert nem szereti a felszínes és sekélyes dolgokat - és embereket -, de a munkájából adódóan kénytelen ilyesmikben is részt venni. Remek hallgatóság és megfigyelő, odafigyel a részletekre, a jelentéktelennek tetsző dolgokra, a környezetére, nem csak a név-, és arcmemóriája kikezdhetetlen, de mozdulatokra-, illatokra-, és hangokra is tökéletesen emlékszik.
Türelmes, jó stratéga és megfigyelő; általában jó előre látja, hogy mi fog történni a közvetlen-, vagy akár a közvetett közelében, és azt is tudja, hogy hogyan befolyásolhatja akár ezt ő maga - a nagyobb jó érdekében. Egyáltalán nem önző vagy rossz szándékú, még, ha sokan ezt is feltételezik, vagy hiszik róla rideg fizimiskája, csipkelődő modora, hidegnek tetsző íriszpárja okán.
Egy kifeszített kötélen egyensúlyozik, hiszen ő maga, mint a vadászok általában, bíró, esküdt és kivégző is egyben (az igazságos fajta); muszáj látnia, tapasztalnia, de egyben a megérzéseire is hagyatkoznia, és minden esetben dönteni - gyorsan, így, vagy úgy - és e döntés nyomán cselekednie, tétovázásnak helye nincs.
delicate & dangerous
Mióta az eszét tudja, vadász, tehát volt ideje kitanulni a mesterség csínját-bínját. Jól bán a különféle fegyverekkel, testét közelharcra képezték, alkatához és termetéhez képest erős - főleg most, hogy farkassá marták -, kitartó és szívós. Szeret és tud is csapatban dolgozni, szeret a közeg része lenni, nem esik nehezére alkalmazkodni, és legyen bármennyire is konok, önfejű perszóna, aki olyan, akár valamiféle viharos szélvész, rugalmas, simulékony és együttműködő típus. Azonban attól sem esik kétségbe, ha egyedül kell helytállnia, ravasz, akár a róka, felveszi a környezete attribútumait - oly' annyira, hogy még az adott ország, régió, csoportosulás dialektusát-, és akcentusát is felveszi -, könnyű szerrel olvad be, és válik a tömeg részévé. Talán ez az egyik legjobb-, és egyben legveszedelmesebb képessége is.
A Calloway família gyökerei-, és eredete kérdéses, mivel olyan régre nyúlik vissza történetük, hogy nem minden írásos-, vagy tárgyi emlék használható fel arra, hogy teljes egész képet kapjunk a históriáról. Annyi bizonyos, hogy a hivatalos megalakulásuk a középkorra datálható, és, ha volna alapító okirat, Európában szignózták volna. A klán igyekezett kimaradni a nemesi-, avagy politikai életből, és ez mind a mai napig jellemző rájuk; legyenek bármennyire felszerelt, tapasztalt, veszedelmes harcosok, nem királyságok és országok lobogói alatt gyülekeznek. Ők jellemzően egy olyan csoportosulás, egy-két, kirívó kivételtől eltekintve, akiknek nem az az elsődleges céljuk és hitvallásuk, hogy végérvényesen kiirtsák a természetfelettit, hanem, hogy egyensúlyt teremtsenek a halandó-, és a transzcendens világok között. Egyszerre hóhérok és védőpajzsok.
pretty like the sky after storm
Vonásai élesek és jellegzetesek, arcára általában sztoikus nyugalom ül, nehéz a mimikáiból olvasni, metsző, opálos lélektükrei azonban időnként - legnagyobb bánatára - jóval beszédesebbek. Első blikkre szigorúnak és összeszedettnek tűnik, de a felszín-, a jégpáncél alatt érző lény ő is, nem pedig egy művi-, és mértani pontossággal létrehozott-, és kalibrált apparátus. Természete könnyedségét reflektálják könnyű, légies léptei és mozdulatai egyaránt, tekintete fürkésző, nyílt és érdeklődő, értelemtől szikrázik, tartja a szemkontaktust.
Haja eredetileg barna, vöröses tónusokkal, bőre fehér, mint az elefántcsont, halovány szeplők pettyezik irháját, és tetoválások ékítik - geometriai alakzatok, pontok, vonalak, apró szimbólumok és feliratok.
Bár mindig olyan a megjelenése, amit az adott ügy, helyzet, alkalom, álca megkövetel, általánosan elmondható, hogy a természetes színek állnak hozzá a legközelebb, mint, amilyen például a bézs, a fehér, a fekete, de megtalálhatóak a ruhatárában vörös, bordó, királykék és méregzöld darabok is.
Farkasa bundája is vöröses-barna, szemei pedig olyan fagyos kékek, mint a fjord vize.
'Who are you?'
Demon to some. Angel to others.


Mit mondhatnék? Elbasztam.
Fogalmam sincs, hogy mennyi idő telik el, de, amikor felébredek, az emlékeim után kapok, amik füstként keringenek, akárhányszor utánuk nyúlok, elillannak, amikor a tenyerembe próbálom zárni őket. Az utolsónak hitt perceim zavarosak, de a saját nevetésemre emlékszem, miként kibukott belőlem a kérdés: most mi lesz, mit fog tenni? Megöl?
Képes lett volna rá, a szándék benne volt, a saját bőrömön éreztem és tapasztaltam meg az erejét, ahogyan a fogak csapódtak, martak, téptek, és sokat nem kell gondolkozni azon, hogy mi lett volna a következő lépés a célja felé: széttépni és felzabálni. Talán okosabb lett volna.
Aztán most, amikor valahogy mégis magamhoz térek – nem kell semmi fancy dologra gondolni, ágyra, meg tálcán hozott reggelire - a padlón, ugyanazokban a véres, szakadt cuccokban, amikben indultam volna tovább a lakásból, ahol már várt rám, látásom – a múltba tekintő is - élesedik. Kipattannak a szemeim, de a testem forró zsibbadás, gyógyulófélben lévő, felszakadt seb; a saját testembe alvadtam. De tudatomnál vagyok, és hirtelen minden kristálytisztán rajzolódik ki lelki szemeim előtt, és a képzeletbeli tekercsen pergő képek, egymás után, szép sorba rendeződnek, ahogy a helyükre kerülnek. Egy ehhez hasonló film nem pörgött le előttem, mint, ahogyan azt magasztosan hirdetik a moziban, meg a könyvekben. Csak a sötétség maradt, ami felemésztett, tompa fájdalom és hangok, mintha óriási víztömeg nyomása próbált volna atomjaimra robbantani.
És egy szívdobbanás erejéig azt kívánom, hogy bár meghaltam volna inkább.
Meg sem moccanok, nem tudom eldönteni, hogy mitől liftezik a gyomrom, de nem merek sem felnyögni, sem feltápászkodni, csak hallgatózok: ahogy recseg a fa, ahogy a hullámok nyaldossák a part menti köveket és a móló vaskos, hengerlábát, a sirályok nevetését, ahogy a szél tovább viszi hangjukat. A szívem az, ami elárul – rendetlenül kalimpál -, és a légzésem – nagy levegővel telik tüdőm, aztán heves, rendszertelen, mintha ez idáig fuldokoltam volna. Mélyen beleszagolok a levegőbe, beszippantva a sós levegő-, a vízi növények, a döglött halak, és a korhadt fa jellegzetes, semmivel össze nem keverhető, poshadt szagát.
Egy szempillantás alatt tűntem el, és ez olyan érzés, tudva-tudván, hogy mivé lettem, mintha nem csak egy darabot téptek volna ki belőlem, egy létfontosságú szervet, hanem, mintha engem szakítottak volna ki a képzeletbeli, családi kódexből. Ezerszer-, és ezerféleképp megtörténhetett volna ez a végzetes találkozás, de csak három végkimenetellel, de a férfi rendelkezett fölöttem, és egy ilyen megbocsájthatatlan döntést hozott. Életben hagyott, amikor meg kellett volna ölnie. Mióta az eszemet tudom, felkészültem a halálra, édesgettem magamhoz, mint egy macskát. Felkészültem a fájdalomra, arra kondicionálták a testem, hogy elbírja a végtelenségig nyúló kínzásokat, mind a testi-, mind a szellemi fenyítést. És elfogadtam, hogy az életemet valamelyik, a legveszedelmesebb halálnemek közül fogja elvenni, mert az aztán tényleg elképzelhetetlen ebben a szakmában, hogy megöregedj és ágyban halj meg, mint a királyok.
Ahogy itt fekszem, a – minden bizonyossággal – hajópadlón, nagyon-nagyon szeretném azt gondolni, és abban hinni, hogy mindannak ellenére, ami velem történt, ugyanaz vagyok, mint előtte voltam. Figyelmeztettek – fut át az agyamon; veszélyes játékot űzöl mind a természetfeletti-, mind a halandók világban – és én nem hallgattam rájuk, mert mindig a saját fejem után kell mennem. Mindig csak legyintettem, és, meg kell, hogy jegyezzem, a saját magam védelmében, hogy jót akarok, őrizni a törékeny békét és igazságot szolgáltatni. Arra persze sem én, sem senki más sem számított, hogy a két hivatásom majd ilyen rondán összeütközik, hogy ezúttal olyasmibe sikerül beletenyerelni, beleásni magam, ami túl nagy falat. És áltathatom magam, amennyire csak szeretném, amivel csak akarom, de a nő, aki belépett abba a bérelt lakásba, többé nem jön ki – nem úgy, mint előtte.
Hogyan is lehetne e fölött szemet hunyni? Megbocsájtanak majd? És én magamnak?
És képes leszel rám nézni? Hogyan? Úgy, mint tegnap?

Nem hiszem.
Élesen szívom be a levegőt, amikor meghallom a közeledő léptek zaját – irracionálisan messziről -, de kivárok, míg egészen közel nem ér, még a szememet is lehunyom, pedig átverni a palánkon biztosan nem tudom. Az orromban robban a teremtőm szaga, és hirtelen azt sem tudom, hogy menekülni akarok, vagy előbb kitépni a gerincét.

'And what did it cost?'
Everything.
 


Vissza az elejére Go down
 
june calloway
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott vérfarkasok
-
Ugrás: