˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Jeremy Hughes


Jeremy Hughes
Chatkép :
Jeremy Hughes 816857464db91fc6807561e08439633a8ac7fa21
Usernév :
¤ viki
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
¤ matthew gray gubler
Faj :
¤ ember
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
¤ fbi ügynök
Lakhely :
¤ chicago
— :
Jeremy Hughes 5e0a380bfc6a3045071ba1ebf6337a82621eedcd
Előtörténet :
you can’t catch a falling star,
it would burn up in the atmosphere.

Ezt hallgatom :
came here to forget
Kor :
30
— :
Jeremy Hughes Dfb08d70c1ac58788bd21f3ad3fbb34ee9fb82f5


Jeremy Hughes | Szomb. Szept. 14, 2024 8:35 pm |
Jeremy Aaron Hughes
matthew gray gubler ember a kézifék

⋙ becenév   a volt barátnőm Jerry-nek hívott, szóval... inkább mondjuk, hogy nincs becenevem ⋙ családi állapot nőtlen ⋙ születési hely és idő Wales, 1993. december 10. ⋙ foglalkozás FBI-ügynök  ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter keresett ⋙ hirdető Jake Powell ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem -  


Okostojás  ---> lángelme
Ezzel a titulussal az általános iskolás osztálytársaim illettek mindig, aztán folytatódott ez a jó szokás a gimnáziumban is. Nekem a főiskola tényleg a megváltás volt, amikor olyanok közé keveredtem végre, akik ha nem is teljesen azon a szinten mozognak intelligenciában, mint én, de legalább közelítenek felé, és átérzik, milyen... nos, zseninek lenni. Mindig próbálom ezt nem nagyképűen kifejteni, de valamiért folyton sikerül azt a hatást keltenem, mintha magas lóról beszélnék. Az "okostojás" pedig, bár pejoratív, de valljuk be, igaz rám. Mostanra szerencsére inkább a "lángelme" van rám akasztva, ami a fülemnek és a lelkemnek jóval kellemesebb hatást kelt.
Mindig is átlagon felüli intelligenciám volt, ezt szerencsére a szüleim is észrevették. Elég sok mindent kipróbáltam az évek alatt, a jogtól kezdve a diplomácián át, egészen a fizikáig. És még nem is soroltam fel mindent. Ám végül a pszichológia változtatott meg mindent, és sodort a megfelelő irányba.
Félős ---> asszertív
Igen, jól sejted, a "félős" is egy rám ragasztott címke az irigyeimtől, és ennél jóval cifrábbakat is mondtak rám. Persze gyerekként ez nem esett jól, sőt olykor szerettem volna láthatatlanná válni a bántások miatt, ami enyhén szólva nem egészséges gondolkodás. A szüleimnek a felét sem mondtam el annak, amiken az amúgy elit iskolákban keresztülmentem. Nem akartam fájdalmat okozni nekik, inkább egyedül cipeltem a terheim jelentős részét, hiszen ők ketten tényleg mindent megadtak nekem. Semmi mást nem akartak, csak hogy boldog legyek. Ami ha kizárólag rajtuk múlt volna, valóban egy tökéletes gyerekkor lett volna. Így is szinte annak mondható, ugyanis viszonylag hamar rájöttem, hogyan zárjam ki az engem támadók gonosz megjegyzéseit, amik valóban abból fakadtak, hogy hiába voltak ők is eszesek, én jócskán felettük álltam. A féltékenység pedig bizony egy hatalmas zöldszemű szörny.
Az évek, és legfőképp az MI6-nél töltött idő megerősített, és jóval magabiztosabbá váltam. Ma már a szociális készségeim is szimplán szembeköpnék a régi, visszahúzódó énem akkori jelenét. Nem mondom, még mindig van hova fejlődnöm ezen a téren, de azt kell mondanom, kommunikáció szintjén már egész jól el tudom rejteni, ha valami elbizonytalanít. Lehet, ebben a profilozásnak is benne van a keze?
Gyermekien naiv ---> racionális
A gyerekekben - még az átlag feletti IQ-val megáldottakban is - van egyfajta... nem is tudom, receptor, amivel rácsodálkoznak a világra. Amivel még képesek hinni a csodákban. Nekem ez a csoda ráadásul meg is adatott, hiszen bár a biológiai szüleimnek nem kellettem, ami önmagában elég szép traumát tud okozni néhány apró lényben, amit legrosszabb esetben egész életükben magukban cipelnek, nekem mégis mákom volt. Két jómódban élő, nagyszerű ember vett magához, akik amúgy sosem titkolták előttem, hogy adoptáltak. Mindig azt mondták, sőt a mai napig hallom tőlük, hogy "az örökbefogadás a legszebb szó, fiam, hiszen benne van, hogy örökre szól." Szóval nem túl meglepő, hogy a velem történt sok jó miatt a naivitásom eget rengető magasságokba szökött az évek alatt. Jó, az utálkozó osztálytársak miatt keletkezett némi repedés a gyermeki naivságom búráján, de alapvetően a mai napig maradt bennem jóhiszeműség... igaz, sokkal kevesebb.
Főleg a munkámban látott borzalmak, az emberi sötétség pszichéjében való elmerülés végett megtanultam a racionalitás talaján mozogni. Be-bekúszik a hiszékenységem halvány aurája, főleg, amikor arról győzködöm magam, hogy igenis több jónak kell lennie a világban, mint rossznak, de alapvetően ésszerűen állok hozzá mindenhez, két lábbal a földön. Ami jóval kevésbé mókás, mint hinni az egyetemes jóságban.
Vesd papírra életed rögös, hosszú útját; az előtörténeted terjedelmét rád  bízzuk, nincs megkötött szószám, viszont ha egy idősebb karaktert regisztrálsz, mindenképp fordíts időt (és szavakat) a megalkotására.
A forma szabad választású - hozhatsz előtörténet példát, életrajzszerű írást, naplóbejegyzést, levelezést, vagy ami csak eszedbe jut. A kreatív ötleteket nagyon szeretjük, így ne féljetek újításokkal megspékelni ezt a kis részt. Az előtörténetben azonban nem szerepel a hagyományos "jellem" rész, így lehetőséged van a történeteden keresztül bemutatni a karaktered egyéniségét, vagy épp azt, hogy mi formálta Őt ilyenné.
Az alkotás előtt mindenképpen olvasd el a világleírásunkat, a szabályzatunkat, és a választott faj leírását is, hogy biztosan ne érjen csalódás, és mindent rendben találhassunk. A lap megírására két hét áll rendelkezésetekre; erre a két hétre rezerválhatsz play by-t, azonban csakis elfogadást követően válik véglegesen a tulajdonoddá. Hajrá-hajrá!  


Vissza az elejére Go down
 
Jeremy Hughes
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jeremy Hughes

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Készülődő városlakók
-
Ugrás: