˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Drinking is fun, they said
2 posters


Joshua Barlowe
Chatkép :
Drinking is fun, they said OTYVdJq
Usernév :
Starlight
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Austin Butler
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
bartender
Lakhely :
Old Town
— :
Drinking is fun, they said 8T8wwsD
~ It's the friends you can call up at 4 a.m. that matter ~
Előtörténet :
Drinking is fun, they said PHFkyX2
~ new beginnings are often disguised as painful endings ~
Drinking is fun, they said Yv9bQhU
Kor :
41


Joshua Barlowe | Vas. Szept. 15, 2024 12:27 pm |


  


Volt egy olyan sejtése hogy a harmadik lány lehetett tipikusan az a fél a baráti társaságban akinek semmi kedve nem volt inni de mégis a többiek belehúzták a buliba. Bár nem kommentálta az esetet, ahogy a nemtetszést sem az alkoholmentes italok iránt, így csak csendben várta a döntést ami végül megszületett.
- Archipelago, rendben - summázta röviden és hamarosan el is készítette neki a vodkás italt ami jó választás volt számára, hiszen volt benne alkohol, de szerencsére nem töményen, ám a barátnők sem orrolhattak meg miatta. Átnyújtotta neki az italt és folytatta tovább a munkáját a többi vendéget is kiszolgálva.
Nem is telt el sok idő hogy egy tipikus "vadász" a köreikben kössön ki, hiszen tisztában volt a piszkos dolgaikkal, elvégre direkt a figyelemelterelésre játszanak. Ám ő mint külső szemlélődő hamar kiszúrja ezeket, arról nem is beszélve hogy egy ideje már a szakmában dolgozik, így nehéz őt palira venni. Ha itt lenne Victor még ő is észrevette volna és ugyanúgy járt volna el ahogy most Josh is. Más kérdés hogy a barátja boszorkány és baromira gond van nála néha ahogy észrevette, szóval lehet valamelyik koktélt lefagyasztotta volna a fenébe, ám ő pusztán csak gyorsan kapcsolt és letakarta azt a kezével. Szerencsére ugyanazt rendelte a random pasas amit a félénk nő is, így könnyű dolga volt.
A nő rémült tekintetére csak megnyugtatóan bólintott hogy jelezze valahogy szavak nélkül hogy semmi gond nem lesz, majd a kidobót is magához hívta végül, hogy elsimítsák a helyzetet. Szokásos vádaskodással hiába dobálózott, hiszen amint megemlítette a felvételt és a rendőrséget egyből lecsillapodott így végül ki is lett terelve. Ekkora balféket...mondjuk elismeri hogy majdnem összejött a terve, csak olyan bartendert fogott ki éppen akinek van erkölcse.
Miután lezajlott a kis affér a kidobással együtt láthatóan mindenki sokkban volt, bár nem csak a három barátnő, hanem az egész vendégsereg aki bent tartózkodott. Neki ez egy átlagos hétköznap, szóval baromira lényegtelen, annak örül hogy ki lett téve a csávó szűre. Nem tenne jót a hely hírnevének ha ilyenek történnének. Persze tisztában van azzal a ténnyel is hogy vannak ahol a csaposok nem avatkoznak közbe, bár nem tudja hogy képesek utána a tükörbe nézni, de mindez az ő dolguk.
Végül pont az törte meg a jeget akinek láthatóan nem volt kedve inni, így a halk megszólalására elmosolyodott halványan:
- Természetesen - elvette tőlük az italokat amit szerencsére átnyújtottak önkényesen. Kiöntötte végül és nekiállt a gyümölcs alapúak készítésének, ami valójában baromi egyszerű volt. Kis mentaleveleket és friss gyümölcsöket is dobott bele, igényesen dekorálva végül felszolgálta azokat:
- Epres-mentás a hölgyeknek - igazából alkoholmentes italokból is bőven van választékuk és azok is ugyanolyan jól néznek ki mint az alkoholt tartalmazó társaik, hiszen elvégre főleg csak a színekkel játszanak.
A nő köszönetére elmosolyodott halványan, hiszen ezért is megéri ebben a szakmában dolgozni, nem csak az alkotás öröméért, ha a vendég hálás akkor azt jelenti hogy jó munkát végzett:
- Ez természetes dolog, ám legközelebb óvatosan, vannak helyek ahol nem avatkoznak közbe sajnos. Lehet venni olyan textileket már manapság amik elfedik a poharak száját és csak egy szívószálnak hagynak helyet. Érdemes használni azokat ha idegen helyen van az ember, vagy csak ismeretlennel - randinál is ugyanúgy érvényes ez és sajnos ez a veszély nem csak a női nemet fenyegeti, hiszen férfiak is áldozataul eshetnek ennek persze kisebb arányban ám mégis számottevő. Ha valakit zavar a pohárvédő jelenléte arra már egyből is lehet gyanakodni hogy valami hátsó szándéka van.
- Nos, bármi kell még itt leszek - ránézett a távoli órára és konstatálta hogy nemsokára lejár a műszakja - ...másfél óráig körülbelül.
Tudta jól, hogy a váltása kicsit késni fog szokás szerint hiszen Cameron mindig is felelőtlen volt ilyen téren. Tisztában van azzal hogy a főnökük csak azért nézi el az ilyen dolgait mert amúgy profi és a munkáját tisztességesen elvégzi, így neki is meg kell tűrnie az ilyen hülyeségeit. Bár kezd nála betelni a pohár és Victornál is ahogy beszélgettek róla, de még egyikük sem szánta el magát hogy lelépjenek, igaz most valószínűleg egy ideig lesz jobb dolga is a haverjának. Mióta megvágta a kezét egy újabb elbaltázott varázslatnak hála azóta eltűnt, kivett betegszabadságot. Nem tudja mi van vele, de remélhetőleg semmi probléma. Sejti hogy valószínűleg kezdenek valamit vele...igaz sokat nem tud erről a boszorkányos dologról. Sok ismerőse nem volt, általában tartják is tőle a tisztes távolságot, hiszen érzékelik hogy vámpír. Végülis megérti, hiszen fajtájának alapvetően nem túl jó a reputációja, de egy kicsit zavarja is ez a hülye diszkrimináció.
Kiszolgált egy újonnan jött vendégsereget, akik végül elvonultak billiárdozni a koktéljaik társaságában, mások nekiálltak bowlingozni, így a kis szabadidejében tűnődve figyelte az eseményeket a távolból.

outfit || 1
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Lisbon
Chatkép :
Drinking is fun, they said 42514ffa8f920991fcdc871fc557dc0ef53823de
Usernév :
Elyon
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Elizabeth Lail
Faj :
boszorkány (föld)
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
virágüzletben eladó
Lakhely :
old town
— :
Drinking is fun, they said Tumblr_inline_ppcganlcJz1uy9est_400
Előtörténet :
Drinking is fun, they said Ff176671d68c51cdaa81df5ff7dc44a4
Őt keresem :
-
Ezt hallgatom :
-
Kor :
22
— :
Drinking is fun, they said 9b1c2a4cb33ae429d990e407c03ed790


Elizabeth Lisbon | Kedd Szept. 10, 2024 6:25 pm |



Bethand Josh

A friend may be waiting behind a stranger’s face.



Én mondtam a csajoknak, hogy ez egyáltalán nem jó ötlet... én nem értem, miért kell valakit erőszakkal kirángatni, és elvinni egy olyan helyre, ahová egyáltalán nem való, csak, mert ők úgy gondolják, hogy ki kéne kapcsolódnom. Na de ha már elmegyek velük, akkor igyak is, ugye? Tudják, hogy nem bírom... de ahjm.
Szóval valóban kényelmetlenül ácsorgok mögöttük, mellettük, mikor ők már az italt kérik, és már épp emelem tekintetem a csaposra, ő felém nyújtja az itallapot. Hálásan mosolygok rá, miközben elveszem azt, és még meg is köszönöm, és bár szavai nyomán a többiek nemtetszésüket fejezik ki, én csak fejem csóválom.
- Éééén... - lépek közelebb a pulthoz - ebből a hatos számúból szeretnék.. - mutatom neki a lapon, olyan neve van (Archipelago), hogy kimondani se bírom, ez valami józansági teszt? De az egyedüli alkohol benne a vodka, szóval.. ennyi elég is lesz. Valószínűleg látni rajtam, hogy csak a hőzöngés miatt választottam végül alkoholosat, és amúgy semmi kedvem az egészhez, de az is érezhető, hogy ennyi untig elég, és ne tovább.
Megköszönöm, mikor megkapom az italom, majd kicsit arrébb helyezkedünk a csajokkal, és hát a helyzet mégis úgy hozza, hogy jó kedvem van, a hangulatom beadta a derekát, így a következő italom egy Finlandia Espresso Martini. Ki hallott már ilyet, alkohol, de kávé! A többiek mondjuk gyorsabban pörgetik, de én azért észben tartom hol az állj, nincs rosszabb látvány egy részeg lánynál egy bárban.
A következő pillanatban már valami bájgúnár is közénk kerül, aminek persze a többiek nagyon örülnek, bókol, fizet, kedveskedik szavakkal, az imént emlegetett kedvem pedig elmúlni látszik, én nem érzem magam komfortosan idegenekkel, és borsódzik tőle a hátam... Tekintetem Gretára és Annára vándorol, nagyon meg akarnának győzni, hogy milyen udvarias a srác, és noha biccentek, magamban azt gondolom, persze, hogyne, menjek már haza... És ebben az elkeseredésben már fordulok is poharam felé, hogy beleigyak, azonban ezt megakadályozza egy, a poharam szájára tapadó kéz. Tekintetem azonnal felkapom, kékjeim értetlenül fürkészik az előttem álló szemeit, és mikor azt mondja, ne... még kezeimet is elkapom a pohárról, és egy aprót hátrálok is. Ne? Miért ne?! De ahogy kicseréli a poharakat, kezd összeállni a kép, és onnantól le se veszem a szemem az illetőről, nehogy a többiekkel is tenni akarjon valamit. Most már minden gyanús! Mikor azt az italt issza meg a férfi, amit nekem szánt, nagy szemekkel nézek a pultosra, mintha rémült lenne tekintetem, és valahol talán az is, én nem szoktam ilyen helyzetekhez... A következő pillanatban pedig már az őrök jönnek felénk, illetve hát a férfi felé, és noha ellenkezik, vádaskodik, végül mégis elkísérik innen. A csajok csak pislognak, láthatóan úgy néznek a poharaikra, mintha a legszörnyűbb ellenséggé vált volna egyszeriben, én pedig közelebb lépek a pulthoz.
- Kicserélnéd kérlek az összes italt egyszerű gyümölcslére? Egy kis jéggel, köszönöm. - kérem lágy hanggal, miközben a poharakat elé is húzom, ne neki kelljen összeszedni azokat. A lányok hüledeznek, talán okolják is magukat, hogy könnyen bedőltek volna, majd míg az italokat kitöltik nekünk, elmennek a mosdóba összeszedni magukat. Én maradok az italok miatt, tekintetem a pultos srácon pihen.
- Köszönöm. Az italokat, és azt is, hogy... figyeltél ránk. - biccentem csendesen, majd úgy húzom magamhoz közel mindhárom poharat, hogy két karom ahogy felteszem a pultra, mintha átölelném őket, helyezkedek el. - Így a biztos... - nevetem, ezekre már figyelni fogok!

outfit || 3
elyon
Vissza az elejére Go down
Joshua Barlowe
Chatkép :
Drinking is fun, they said OTYVdJq
Usernév :
Starlight
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Austin Butler
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
bartender
Lakhely :
Old Town
— :
Drinking is fun, they said 8T8wwsD
~ It's the friends you can call up at 4 a.m. that matter ~
Előtörténet :
Drinking is fun, they said PHFkyX2
~ new beginnings are often disguised as painful endings ~
Drinking is fun, they said Yv9bQhU
Kor :
41


Joshua Barlowe | Vas. Júl. 21, 2024 11:16 pm |


  


A legutóbbi incidens óta nem jött be Vic dolgozni, ennek volt már egy hete, betegszabadságra ment ám tisztában volt azzal, hogy valami boszis dolog lehet a háttérben. Gőze sincs erről, nem ért ehhez a témához hiszen ő vámpír és a fajtáját nem igazán szívlelik valamiért pedig az égvilágon senkinek se ártott, csak az idegesítő legyeknek. Persze tudta, hogy rendeznie kell haverjának a fejében a dolgokat, hiszen minden új most neki, sok információt tudhatott meg egyszerre. Ezért is hagyott neki időt, hogy helyrerázódjon, hiszen tudja jól hogy milyen mikor megismertetik az embert ezzel az új világgal. A saját bőrén tapasztalta ezt meg, nem kell bemutatni neki.  Így a terve tolódott azzal kapcsolatban hogy kitálaljon neki hogy ő mégis mi a fene. Biztosan kiakadna szerencsétlen ha ezzel a ténnyel ilyen hamar kéne szembesülnie, ezért hagyta végül a fenébe. Lesz még alkalmuk személyesen is dumálni később, majd megejti csak úgy egyszer ezt a random információt. Mondjuk hiába halasztgatja, úgyis tudja hogy kiakadás lesz a reakció. Már előre tudja hogy az lesz az első kérdése Vicnek hogy mi a francért nem mondta el ezt neki. Amire már borítékolta is előre a válaszát: miért, te elmondtad nekem hogy hónapok óta faszságok vannak körülötted, helló?! Vicces tárgyalás lesz ha ezen túlesnek majd az biztos. Nem egyszerű a téma, eleve beszélni akart volna neki erről, hiszen tudta hogy nem oké vele semmi sem...
Lemondóan sóhajtott miközben törölte a poharakat és várta az újabb vendégeket. Mint mindig, most is teltház volt ám egyedül kellett helytállnia, hiszen a drága főnökük elfelejtette azt az apró tényt, hogy Vic kiesett egy időre. Normális amúgy, de az agya néha olyan mint egy zsák krumpli: csak úgy van a sarokban de minek. Persze lehet hogy ez a tény a krumplira nézve nagy sértés, hiszen legalább annyi haszna van hogy abból legalább sültkrumplit lehet csinálni...ergó van célja, ráadásul finom is. Igaz már nem igazán ehet, persze így is megteszi, hiszen a látszatra adni kell, illetve valamennyi emberi szokást azért megtartott, hiába a vámpírlét. Emberi ételeket eszik, igaz nem laktatják, de jó éreznie ezeket az ízeket bármilyen bizarrul is hangzik ez: valószínűleg a fajtársai kiakadnának ezen a tényen.
Újabb társaság keveredett a pulthoz akik éppenséggel most toppantak be a szórakozóhelyre. Valami csajos buli lehetett nekik tervben valószínűleg, így a szokásos halvány mosolyával üdvözölte őket:
- Jó estét hölgyek, mivel szolgálhatok? - kérdezte készségesen és már hallotta is a válaszokat: Pina Colada, Sex on the Beach és a harmadikat még nem tudta, hiszen láthatóan nem érezte magát kényelmesen a harmadik lány, láthatóan feszengett, így türelmesen bólintott és nyújtott neki itallapot segítségül mondva:
- Csak nyugodtan válogass kedvedre, vannak alkoholmentesek is - persze már hőzöngtek is a barátnők, hogy na azt ugyan nem mire zavartan ingatta egy kicsit a fejét. Neki igazából teljesen mindegy, de remélhetőleg nem áll szándékukban az hogy a sárgaporos földig leigyák magukat mert akkor baromira rossz bartendernél próbálkoznak. Inkább nekiállt keverni a két tipikus italt, így volt ideje remélhetőleg választani a harmadik félnek is. Amint megkapta az instrukciót tőle is természetesen azonnal készítette, majd végül fel is szolgálta:
- Egészségetekre - biccentett újabb halvány mosollyal amit általában a vendégek fele szokott célozni. Vendéglátóiparban hamar ráragad az emberre a tipikus vendéglátós álarc úgymond. Sokszor vette már észre magán, hogy másképp kommunikál akkor, de igyekszik nem megjátszani nagyon a dolgokat, hiszen az nagyon feltűnő azért.
Pár kör pia már legurult a csajoknál, közben persze újabb vendégek is keveredtek elő, így meg volt a maga dolga amivel foglalkozhatott ám, szépen lassan egy random pasas odasunnyogott közéjük jópofizva amit az extrovertált barátnők szívélyesen is fogadtak, pláne hogy állta is a körüket. Egyből gyanút fogott, de nem kommentálta csak fél szemmel figyelte az eseményeket. Kiszolgálta őket ám látta is, hogy a csávó egy tablettát csempészett bele a szőke lány poharába. Pont annak a szerencsétlennek aki láthatóan zavarban volt a helyzettől és éppen félrenézett a két barinője miatt, így védtelen volt a pohara.
- Te büdös féreg - gondolta ki magában a véleményét majd gyorsan letakarta a nő poharának a száját mielőtt ő elvette volna az és ivott volna belőle. Kicsit megrázta a fejét és nagyon halkan mondta neki a szemeibe nézve, hogy észhez térjen:
- Ne... - gyorsan kicserélte a poharaikat, hiszen pont félrenézett az a gerinctelen, azt hitte hogy nem tűnt fel ez senkinek sem. Abban a pillanatban vissza is fordult, így Josh pókerarccal figyelte egy pillanat erejéig ahogy a csávó a saját tablettás szarát gurítja le könnyedén. Persze ugyanazt rendelte magának is mint a csajoknak, így nem is vehette észre hogy rendesen megszívta.
- Igyad csak, remélem bele is fulladsz - gondolta magában majd az egyik közeli biztonságiőr felé biccentett, hogy jöjjön már ide hozzájuk. Szerencsére nem nagyon kellett kérlelni, ismerte őt, hogy tényleg akkor kér segítséget ha szükséges:
- Pateroljátok ki a csávót és jól jegyezzétek meg az arcát hogy többet ne jöjjön ide - mondta neki halkan mire már teljesítették is a kérését amin természetesen a pasas kiakadt és próbálkozott felesleges vádaskodással. Ezt már ő sem bírta birkatürelemmel amit általában a vendégek felé szokott mutatni:
- Talán megmutassam a rendőrségnek is a felvételt ahol tablettát dobtál bele az egyik nő poharába? Biztosan értékelni fogják pár év börtönnel - a cellatársakról való véleményét már inkább ki se fejtette a vendégek előtt, talán jobb is. Bőven elég volt a kemény és ellentmondást nem tűrő hanglejtése és a nézése ahogy szemmel megölné az illetőt. Az ilyen férgek miatt nem érzik magukat a nők biztonságban basszus. Persze mindig voltak hasonló afférok és lesznek is.
Szerencsére hamar kitették a szűrét az illetőnek így mehetett is tovább az éjszaka, már akinek volt persze kedve szórakozni. Számára nem ölte meg a hangulatot, hiszen ehhez már hozzá van szokva ahogy ahhoz is hogyan kezelje ezeket.
outfit || 1
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
Drinking is fun, they said
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: The Loop
-
Ugrás: