˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Sky & Maddy
2 posters


Madelaine Williams
Chatkép :
Sky & Maddy 742973c0cad7070e3ae920c994134bb536261667
Usernév :
kittina
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
abbey cowen
Faj :
boszorkány(tűz)
Hozzászólások száma :
10
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
tanuló
Lakhely :
chicago
— :
Sky & Maddy 21e0e0876d1528a19468195cafb9b5a2e81df2cd
Előtörténet :
new witch
Őt keresem :
Sky & Maddy 02a4f72743c57dfba16347defd437a76024c3b64
my new friend, or maybe love?

Ezt hallgatom :
hold on
Kor :
16
— :
Sky & Maddy 14557b7ca518571900f688ce5fb419dea404748c


Madelaine Williams | Szomb. Szept. 14, 2024 3:38 pm |
Sky && Maddy
Valamilyen szinten örülök annak, hogy Sky itt van, mert sikerült kirángatnia a varázslásból és ezzel meg is akadályozva azt, hogy akár felgyújtsam ezt az egész helyet. Egyenlőre még fogalmam sincs, hogy mennyi időbe fog telni, hogy belejöjjek ebbe az egész boszorkányos dologba, csak reménykedek abban, hogy nem fogok senkiben sem kárt tenni.
- Azt hiszem még baltás gyilkosnak se néztek engem. – mondom jóízűen nevetve, és zsebre dugom a kezem. Úgy hiszem, hogy ha nem látom a kezem akkor talán nem tudok tüzet gyújtani és ezáltal másban kárt tenni. Őszintén kedvelem Sky-t, de nem tudom, hogy tudnék-e uralkodni magamon és nem bántani őt. Bár igaz azt sme tudom, hogy vajon van-e tudomása erről a világról és ha van akkor még is mennyire van benne ebben a témában.
Nem tudom irányítani az arckifejezésemet és akaratlanul is hatalmasra kerekedik a szemem amikor közli, hogy tudja, hogy mit csináltam, és rákérdez, hogy tűzmágiával foglalatoskodtam éppen.
- Te..mi...honnan tudsz erről? – igazából egy értelmes szót sem tudok jelenleg kinyögni pedig nagyon próbálkozok, hogy ne tűnjek teljesen hülyének előtte. Nos, ha eddig kedvelt akkor valószínűleg ezek után nemigen fogja a társaságomat keresni. Honnan tudja, hogy mit csináltam? Talán neki is van valami képessége, vagy ismer olyanokat, mint amilyen én vagyok? Annyi kérdés van a fejemben, de fogalmam sinc,s hogy melyiket és hogyan tegyem fel.
Igazából eljátszhatnám, hogy fogalmam sincs arról, hogy miről beszél, de szerintem ennek nem sok értelme lenne. Lebuktam, ezen nincs mit szépíteni, szóval ideje annak, hogy valakivel végre őszintén tudjak beszélni erről.
- Igazából fogalmam sincs arról, hogy mit csinálok. Nem tudom hogyan kéne ezt irányítanom, nem sok mindent értek még ezzel kapcsolatban. Ezért jöttem elhagyatott helyre, hogyha esetleg bevadulnék akkor ne tudjak ártani senkinek... – elmondani nem tudom, hogy mennyire jó érzés végre beszélni erről valakivel, csak reménykedni tudok abban, hogy nem fog totális hülyének nézni engem.
nova
Vissza az elejére Go down
Skyler Montgomery
Chatkép :
Sky & Maddy 714883897cb5d7eef45c40f824ff26c2cdef4d9a
Usernév :
Elyon
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Danny Griffin
Faj :
Boszorkány (levegő)
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
középiskolás
Lakhely :
Old town
— :
Sky & Maddy 9pwY
Előtörténet :
Sky & Maddy Ded1f830849751885b3cfad6dda4b120e596b207
Őt keresem :
Sky & Maddy 704ab7cb6ff3845a5d3a415ca892d38e17079e4c
Kor :
17
— :
-


Skyler Montgomery | Pént. Aug. 23, 2024 7:45 pm |



Maddy and Sky

A friend may be waiting behind a stranger’s face.



Nem gondoltam volna, hogy éppen itt fogok újra találkozni Maddyvel, és ő éppen .. a mágiáját gyakorolja. Vagy hát a lényeg, hogy varázsol. De miért egy ilyen helyen, ahová bárki idejöhet, a jelek szerint ugyebár van rá sansz, és más is lehetett volna rajtam kívül.
- Szerintem hirtelen mindkettőre. - vágom rá nevetve, amolyan miért, mégis mire kellett volna gondolnom éllel hangomban, hát még szép, hogy lélekben már eltemettem magam! Ha nem ő vár itt, hanem .. más, tényleg könnyen lehetett volna, hogy nekem lőttek, szoktam ám híreket olvasni, szörnyű.
- Jó hír, búcsúlevelet se írtam, a szüleim tuti kiakadnának. - panaszolom, mintha az 'itt halok meg' legrosszabb része lenne, hogy írtam-e levelet, vagy sem, de végül nevetek, igyekszek abbahagyni a rossz poénokat!
- Hát ezt .. meg tudom érteni. - mosolygom, kicsit el is húzom szám, mert ezek szerint én ebbe most tökéletesen belerondítottam. Kíváncsian pillantok rá, ahogy belekezd, a figyu igencsak jelenthet bármit, aztán mikor rákérdez egy az egyben … nyitom szám, még nagy levegőt is veszek, mintha hirtelen válaszolni is szeretnék, de.. végül záródnak ajkaim, a levegőt pedig orromon kifújom, és elpillantok róla pár másodpercre.
- Egyszerűbb, ha csak kimondom, szóval igen, láttam, hogy varázsoltál. Tűzmágia, hah? - nevetem visszafogottan, abban a hitben, hogy tudja, mit csinál, és pontosan tudja, hogy mi ő. Ha lenne sejtésem, hogy az ellenkezője játszik, nem is viccelném el, így azonban csak tapogatózok.

outfit || 4
elyon
Vissza az elejére Go down
Madelaine Williams
Chatkép :
Sky & Maddy 742973c0cad7070e3ae920c994134bb536261667
Usernév :
kittina
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
abbey cowen
Faj :
boszorkány(tűz)
Hozzászólások száma :
10
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
tanuló
Lakhely :
chicago
— :
Sky & Maddy 21e0e0876d1528a19468195cafb9b5a2e81df2cd
Előtörténet :
new witch
Őt keresem :
Sky & Maddy 02a4f72743c57dfba16347defd437a76024c3b64
my new friend, or maybe love?

Ezt hallgatom :
hold on
Kor :
16
— :
Sky & Maddy 14557b7ca518571900f688ce5fb419dea404748c


Madelaine Williams | Csüt. Aug. 22, 2024 12:57 pm |
Sky && Maddy
Mindig is féltem attól, hogy egyszer lebukok, főleg mivel fogalmam sincs, hogy pontosan hogyan magyarázzam el, hogy az adott illető mit látott pontosan. Főleg mivel egyenlőre még én magam sem tudom, hogy mit látott. Hogyan magyarázzam meg, ha még én sem vagyok biztos magamban?
Miután eltüntettem valahogyan – fogalmam sincs hogyan – a tüzet a kezemről és a hang irányába kezdek el menni. Lassan teszem az egyik lábamat a másik után. Nem tudom, hogy mire kell felkészülnöm, de amikor meglátom, hogy csak Sky az, kifújom a tüdőmben bent tartott levegőt. Igazat megvallva azt sem tudtam, hogy bent tartottam a levegőt, de úgy látszik annyira megijedtem vagy féltem, hogy levegőt is elfelejtettem venni.
- Én sem számítottam társaságra. – nevetem el magam, de mindez csak erőltetett viselkedés. Amolyan védekező mechanizmus. Vajon mennyi mindent látott, mióta állhatott ott?
Elnevetem magam amikor az ő száját is elhagyja egy megkönnyebbült sóhaj és még hangot is ad ennek. - Mire számítottál, baltás gyilkosra vagy valami szellem idézésre? – kérdezem nevetve. Már attól jobban érzem magam, hogy Sky itt van és egy pár pillanatig elfeledkezek arról, hogy nagy valószínűséggel lebuktam előtte. Már az első naptól kezdve jól érzem magamat a társaságában. Olyan érzés, mintha...nem is tudom...mintha megértene. Mellette elfog a megkönnyebbülés érzése. Valamiért azt érzem, hogy bízhatok benne, hogy ő meghallgat és figyel rám. Persze nem akarok semmit sem túlgondolni, mert lehet, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhetnék, de valamiért még is ez van bennem.
Hogyan képes még most is megnevettetni? Vajon szándékosan csinálja vagy szimplán csak így van beprogramozva, hogy átsugározza másokra a nyugodtságot és jó kedvet? - Nyugi, nem itt fogsz meghalni. – mondom neki mosolyogva és közelebb sétálok hozzá, hogy ne kelljen kiabálnunk. Úgy érzem a fekete leves még hátra van, mert meg kell tudnom, hogy mit látott, és ha látta, hogy mit csinálok akkor mennyire gondol engem elmebeteg őrültnek…
- Szeretek ide jönni, ha tele van a fejem gondolatokkal. Általában nem szokott senki sem erre sétálni, jó néha egyedül lenni. – felelem miközben neki dőlök a romos falnak, és úgy pillantok a fiúra. Gyerünk Maddy, muszáj felhoznod a témát, jobb most, mint később.
- Figyu...mióta voltált itt amúgy? Láttál valamit az előbb? – oké, ez elég sekélyes és lényegében közlöm vele, hogy volt is mit látnia, de annyira abszurd ez az egész, hogy nem is tudom hogyan kellett volna rákérdeznem. Bár titkon, a lelkem legmélyén reménykedek abban, hogy látta a kis műsoromat, mert beleőrülök abba, hogy senkinek nem mondhatok erről semmit. Muszáj végre valakivel kibeszélnem ezt az egészet, mert egyedül már nem bírom ezt a terhet cipelni.
nova
Vissza az elejére Go down
Skyler Montgomery
Chatkép :
Sky & Maddy 714883897cb5d7eef45c40f824ff26c2cdef4d9a
Usernév :
Elyon
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Danny Griffin
Faj :
Boszorkány (levegő)
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
középiskolás
Lakhely :
Old town
— :
Sky & Maddy 9pwY
Előtörténet :
Sky & Maddy Ded1f830849751885b3cfad6dda4b120e596b207
Őt keresem :
Sky & Maddy 704ab7cb6ff3845a5d3a415ca892d38e17079e4c
Kor :
17
— :
-


Skyler Montgomery | Hétf. Aug. 12, 2024 6:12 pm |



Maddy and Sky

A friend may be waiting behind a stranger’s face.



Egész jól megy a suli, úgy általában a tanulás, és így, hogy egyre biztonságosabbnak érzem a mágiám is - na azért vannak még bakik, de ... -, már jobb érzéssel megyek el otthonról csavarogni is, kicsit felfedezni a várost. Nem mondom, hogy nem kavarog néha még mindig mellettem úgy a szellő, mintha legalábbis szándékosan csinálnám, de már nem söpör végig a könyvtáron sem, mihelyt kicsit bedobogósodik a szívem valamitől. Szimbiózis, tiszta Venom! Is lehetne...
Beszéltek a srácok egy helyről, ahová el szoktak járni hülyülni, egy régi malom talán, van mögötte egy kisebb erdős rész, ahol tábortüzet gyújtanak, iszogatnak... hagyjuk is, mit művelnek, de gondoltam a napnak ezen a szakaszán, ráadásul hét közepén biztos nem lesz itt senki, így, mivel elmaradt az utolsó órám, gondoltam eljövök, megnézem, milyen itt. David elhívott a következő ilyen kis összejövetelre, így meg akartam nézni még előtte, hogy miről is lenne szó, maradok az ismert utaknál és helyeknél, mert a meglepetések nincsenek rám jó hatással, bár még így is előfordulhatnak.
Épp egy folyosón ballagok, és fordulnék rá a nagyobb teremre, illetve rá is fordulok valamennyire, mikor meglátok ott valakit, kinek a kezeit tűz borítja. Mivel hirtelen nem esik le, kit-mit látok, vagy mi történik, gyorsan vissza is lépek, és hátamat a hideg falnak vetem, ami hát nem egy, nem két hanggal jár, ahogy súrlódik cipőm a poros, kavicsos-koszos padlón, de a hangja viszont... ismerős. Pár másodpercig igyekszek csendben maradni, hiszen, ha rosszul mérem fel, ha rosszul hallottam, ki is ő, eléggé rosszul járhatok, szóval ... de majdnem biztos vagyok. Szolid.... hatvan százalék. Ötven. Hetven?
- ahm... Nem tudtam, hogy lesz itt valaki, ne haragudj. - ahj, te jó ég, az se biztos, hogy Maddy az, de persze, ne próbáljak meg eliszkolni, nehogy... de mit tehetnék, ha nem visz a lábam? A szívem bezzeg a torkomban, annak aztán nagy hasznát veszem, újabb pár másodperc múlva pedig veszek egy nagy levegőt, mit lassan kifújok, végül óvatosan ellököm magam a faltól, hogy újra beforduljak lassú léptekkel annak végén. Meg se tudnám védeni magam, ha kellene... De talán nem is kell, hiszen, ahogy fordulok, meglátom az illetőt, és hirtelen kifújom a bennem maradt levegőt, még vállaim is lentebb ereszkednek kicsit.
- ó hála az égnek.... - motyogom halkabban, mintha nem is neki szánnám, és hát valahol tényleg nem; fejem lehajtom, jobbommal orrnyergemet nyomkodom. Oké-oké, tényleg Maddy az, nincs gáz! Párszor már beszéltünk azóta, hogy belém botlott, csak nem most kezd el orrolni rám, bár ... azt nem gondoltam volna, hogy .. boszorkány. Mert az, tudom, mit láttam, még ha egy pillanat is volt csupán.
Pár másodperc múlva emelem arcom ismét, mosollyal csóválom fejem kinézve az ablakon, hogy mekkora hülye vagyok, amiért egyáltalán erre vettem az irányt, és nem a folyosó másik vége felé.
- Őszintén, örülök, hogy te vagy az, mert igen szarul mutatnék a hírekben, hogy egy ilyen lerobbant helyen haltam meg. - nézek körbe, még mutatok is kezeimmel, mintha újdonság lenne számára, de a nehéz helyzeteket muszáj humorral oldani, nem?
Rajta viszont látom, hogy kissé feszült, .. bár, mondhatni, lebukott. Na ezt mondjuk nem teszem szóvá. - Hogyhogy itt vagy? Minden rendben? - kérdezem, próbálj természetesnek tűnni Sky, ne hozd rá a frászt, nem láttad, hogy a tűzzel játszik!

outfit || 3
elyon
Vissza az elejére Go down
Madelaine Williams
Chatkép :
Sky & Maddy 742973c0cad7070e3ae920c994134bb536261667
Usernév :
kittina
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
abbey cowen
Faj :
boszorkány(tűz)
Hozzászólások száma :
10
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
tanuló
Lakhely :
chicago
— :
Sky & Maddy 21e0e0876d1528a19468195cafb9b5a2e81df2cd
Előtörténet :
new witch
Őt keresem :
Sky & Maddy 02a4f72743c57dfba16347defd437a76024c3b64
my new friend, or maybe love?

Ezt hallgatom :
hold on
Kor :
16
— :
Sky & Maddy 14557b7ca518571900f688ce5fb419dea404748c


Madelaine Williams | Szer. Júl. 31, 2024 4:28 pm |
Sky && Maddy
Nem szeretem az érzést, hogy nem vagyok képes befolyásolni a képességemet. Olyan rossz érzés, folyton az van bennem, hogy bárkinek bármikor árthato, ha éppen bedühödök vagy nem tudom kontrollálni az érzéseimet. Mi van ha egyszer egy ártatlan embernek fogok fájdalmat okozni: Az egészben a másik legrosszabb, hogy senkivel nem tudok erről beszélni. Nem tudom, hogy kiben bízhatnék meg és egyáltalán kinek van tudomása erről a világról. Van egyáltalán rajtam kívül más..nem is tudom...varázsló? Boszorkány? Bűvész? Fogalmam sincs, hogy még is minek kéne neveznem magamat, csak annyit tudok, hogy ha ezt nem oszthatom meg valakivel, nem beszélhetem ki a nehézségeimet akkor ebbe hamarosan bele fogok roppanni. Vagy felrobbanni, ami éppen jönni fog.
Kerestem egy elhagyatott helyet és letelepedtem oda. Egy ideig csak ültem a földön és néztem ki a fejemből. Próbáltam összeszedni a gondolataimat; hogy miért vagyok itt, mit akarok majd csinálni és mindezekkel hova szeretnék eljutni, mi az én célom.
Kb fél órát ülhettem még így amikor felkeltem és becsuktam a szemem. Próbáltam minden idegszálammal koncentrálni a képességemre, a tűzre, és arra, hogy ne borítsam lángba ezt az egész helyet. Őszintén, ha valami balul sülne el akkor nem tudom hogyan kellene helyrehoznom. Nincs olyan varázserőm, hogy eloltsam a tüzet – legalábbis egyenlőre nem tudok róla. Mikor kinyitottam a szemem éreztem, hogy a szemem színe megváltozik a kezemben, sőt az egész testemet elkezdte átjárni a melegség majd a tenyerem körül tűzlángok alakultak ki, de ez nem tartott túl sokáig, mert hangokat kezdtem el meghallani.
- HAHÓ? Ki az? – kiabálom és a meglepettségtől a tűz is kialszik körülöttem. Fogalmam sincs ki lehet az, de remélem nem látott semmit az előbbi produkciómból. Nem tudom hogyan kellene megmagyaráznom egy vadidegennek, hogy mit látott az imént.
nova
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
Sky & Maddy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» maddy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: Lake View
-
Ugrás: