˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Sophia & Killian
2 posters


Killian Barness
Chatkép :
Sophia & Killian 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
Sophia & Killian 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
Sophia & Killian 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Csüt. Márc. 14, 2024 10:32 am |

To Mrs Hodges
Deep conversations with the right people are priceless.


-Majd ráérek akkor gondolkodni azon, mi lesz majd egyszer. - pillantásom rá emelve engedtem meg magamnak egy egész apró mosolyt. Nem akartam azon gondolkodni, hogy akkor vajon mit tennék, ha szabadságra mennék.
Minden esetre letelepedtem, s kivételesen hátradűltem, s karom a karfára fektetve figyeltem továbbra is a nőt.
Érdekes kérdést tett fel, s felvetést is. Akkor vajon mi maradna? Akkor mihez is kezdenék? Mit tennék akkor, ha csak az „ember” maradna?  Végiggondoltam az összes lehetőséget, s rá kellett döbbennem, akkor valószínűleg egy apa lennék. Egy varázstudó, aki igyekszik tartani magát, hogy ne forduljon nagyon a sötét út felé, hogy a hatalom megmaradjon vágyakozásnak, ám ezt nem mondhattam a szemébe. Nem kezdhettem ezzel a megismerkedésünk napján, és most sem tehetem, hisz tudatlan volt.
-A személyem kielemzése, nem a maga dolga lenne? - szaladt fel a szemöldököm, s magamról őrá mutattam, végül sóhaj szakadt fel mellkasomból, s ismét az ablak felé tekintettem.
-Önmagam lennék. Ugyan ez az ember. Egy poszt nem változtathatja meg az ember valós személyiségét. Egy rossz ember, magas pozícióban is az marad, csak több a hatalom amivel rendelkezik. Én meg… ha úgy vesszük, igyekszek a jó úton járni, és eleget tenni a kívánalmaknak. Bár ha azt nézzük, hogyha csak az ember maradna, akkor több időm lenne a családomra. - visszatért tekintetem a nőre, aztán kigomboltam zakómat, s kérdővé vált tekintetem.-Határozottnak… makacsnak...feladat orientáltnak...nem fogom azt hazudni, hogy a végletekig kedves vagyok, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie milyennek is lát.  De ezekben az önelemzésekben sosem voltam kiemelkedő. - végig sem akartam gondolni, milyennek láthatnak mások. Nem akartam arra gondolni, hogy esetleg a volt nejem milyennek is látott, vagy épp mi megy végbe a fiamban, mikor meglátja szememben a sötétséget, hogy mennyire csábítaná a lelkem, s húzna a sötét mágia irányába, ám erről egy tudatlannak nem mesélhettem, még akkor sem, hogyha sokkal kényelmesebb lenne egy pohár italt teremteni a kezembe, s annak társaságában felelgetni a kérdéseire.
-Maga mi lenne ha nem ezt csinálná? Mihez kezdene Sophia? -arra gondoltam, felemésztené az aggodalom a férje miatt, és lehet az italba menekülne, vagy mindent elkövetne annak érdekében, hogy az embere inkább odahaza legyen, és ne valahol távol. Ám mivel tisztában voltam vele, ez nem az én dolgom, s megegyeztünk, hogy ha válaszolgatok, később ő is válaszol… így bátorkodtam feltenni kérdéseimet is.

Vissza az elejére Go down
Sophia Hodges
Chatkép :
Sophia & Killian Yv24L8B
Usernév :
d
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
jodie comer
Faj :
human
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
psychiatrist
Lakhely :
lake view
— :
Sophia & Killian 6acfca567b37f8f591e4d4d2128c716a4c43652a
Előtörténet :
when you see the worst
you can't dream about the good

Őt keresem :
my dead husband
Ezt hallgatom :
skin and bones
Kor :
35
— :
Sophia & Killian F0a429770d9acf7d1b277d2cca61438b712f1fb7
first it hurts
then it changes you


Sophia Hodges | Vas. Dec. 31, 2023 5:10 pm |

do i wanna know?

Tudtam, ha alkut ajánlok ennek az embernek vagy valamit megígérek, akkor azt teljesítenem kell majd, még ha határfeszegetésről volt is szó. Nagy szerencsénk van az olyan páciensekkel, akik megelégednek a saját problémáikkal és védekezésképp nem szeretnének a terapeutájuk életébe is bekukkantani... ugyanakkor megértettem a kíváncsiságot, az emberi létezés velejárója, hogy vágyjuk a biztonságot és totális idegeneknek, unszimpatikus egyéneknek, kivetnivalót tartalmazó életvezetésűeknek nem szívesen engedjük meg, hogy a mindennapjaink, gondolataink és érzéseink mélyére lássanak. Nagyon vékony a határ a totális semlegesség, a professzionalizmus és a személyeskedés között, egy olyan összetett és karizmatikus személlyel szemben, mint Mr. Barness kifejezetten kihívás volt a lavírozás. De én magam is csak így fejlődhettem, ha mindig a komfortzónámon belül maradtam volna, akkor elkerülnének a lehetőségek és azoknak az apróságnak tűnő, mégis hatalmas lépéseknek a megélése, mint egy eltökélt, kemény, alapvetően az önmagával a létezés egy másik síkján való foglalkozástól elzárkózó személy ellenállásának a megrepesztése.
- Majd egyszer talán... - Halvány mosolyra húzódtak az ajkaim. - Elgondolkodott már azon, hogy mi lenne, ha egyszer mégis eljönne ez a "majd egyszer talán"? - Kérdeztem rá. Mindenki különböző, de egyes működések között mégis lehetett párhuzamot állítani és bizonyos általánosításokat végezni. A terapeuta a személyiségével, megfigyelőképességével és a tapasztalataival dolgozik, emellett hatalmas önismeretre van szüksége és kifejezetten ügyelnem kellett arra, hogy saját magam ne sodorjon el Mr. Barness-tól és ne azok a szavak jussanak eszembe, amelyeket a saját terapeutám mondott nekem. Nem ugyanazzal, de hasonló beállítódással vagyok hajlamos én magam is küzdeni: az állandó tenni akarás, a félelem attól, hogy lemaradok valamiről, hogy kicsúszik az irányítás a kezeim közül és hogy nem teremtek értéket, a szabadidő pedig tétlenség, az eredmények nélkül eltöltött idő pocsékolás. - Vegyük ki az életéből a polgármesteri széket. A rengeteg programot, a szoros időbeosztást, a projekteket, a helytállást, a város rendben tartását. Mi marad? - Újabb korty a kávémból. - Mihez kezdene? Mit csinálna? - Hátradőltem, miközben figyeltem őt. - Tovább megyek. Ki lenne? - Érdekelt a válasz, hiszen egy súlyos pozícióra egy egész személyiséget fel lehet húzni, de mindig kérdés, mi van valójában mögötte, mi az, amit az ember megél vagy megélne, ha a most nem lenne. Ebből mutatkozik meg a valós én. - Milyen tulajdonságokkal tudná jellemezni Killian Barness-t, a személyt magát?
Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
Sophia & Killian 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
Sophia & Killian 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
Sophia & Killian 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Hétf. Nov. 06, 2023 1:54 pm |

To Mrs Hodges
Deep conversations with the right people are priceless.


-Bizonyos helyzetekben bosszantó tud lenni. De a magam ura vagyok… többnyire. - meglehet enyhe túlzás volt ez a magam ura dolog, hisz sokszor keresztűn húzták a számításaimat, és bizony nem úgy alakultak, miképpen én magam akartam.
Még sem tettem ellene semmit, hisz valamiféle szinten szerettem a kihívást. Szerettem, hogy akadnak napok, mikor meg kell harcolnom egy pillanatnyi szabadságért, bár mivel a fiam is felnőtt férfi volt már, és odahaza sem várt senki, így bizony teljesen mindegy volt meddig dolgozok, és milyen körülmények között.
Aztán elmeséltem neki az apám dolgát. Nem volt kellemes elmesélni, főleg, hogy csak rész igazságot tudott meg, és azt a részét elhallgattam, hogy megöltem azt az embert. Elhallgattam, és nem is állt szándékomban elmondani neki.
Végül csak felé fordítottam a tekintetem, s felvontam szemöldököm.
Olyan volt ez, mint egy alku… Bólintottam.
-Legyen így! - nem fordultam felé azonnal, csak néztem kifelé az ablakon, majd mikor elkezdett beszélni, odasétáltam a kanapéhoz, letelepedtem rá.
Kíváncsian hallgattam minden egyes szavát, s igyekeztem emberi módon reagálni rá.
Tekintetem nem villant fel, nem lebbentettem poharat a kezembe, ahogy azt megszokásból tettem volna.
Olyan ügyesen átlátta az egészet, hogy már csak ezért is megérte vele beszélgetnem, s annak ellenére gondoltam ezt, hogy eleinte valóban el sem akartam jönni, és valóban azért is húztam az időt, hogy lekéssem a találkozót, ám olyan szerencsém nem volt.
-Érdekes meglátás. - bólintottam, aztán elvettem az asztalról a kávémat, mibe bele is kortyoltam, s visszaültem rendesen a helyemre. - Tudja… van némi igazság abban amit mond Sophia. Valóban fiatal voltam még… nem volt nagy ráhatásom az egészre. És igen… jó dolog ott lenni, és tudni, hogy mindent kézben tarthatok, amire van ráhatásom. Jó érzés, hogy képes vagyok cselekedni, és egy kicsit sem bánom, hogy nincs annyi szabad időm.
Elcsendesedve megszületett bennem a kérdés, vajon mit is éreznék akkor, hogyha hirtelen rengeteg szabadidővel rendelkeznék. Vajon akkor mit kezdenék magammal?
Nyilván a legtöbb időm a varázslásnak szentelném, és igyekeznék a legnagyobb helyekig beférkőzni, és talán a sötétség is teljesen az uralma alá hajtana, mi végül aztán elvezetne ahhoz, hogy elvegyék az erőm, és egy semmi porszemként, egyszerű tehetetlen halandóként kellene leélnem azt a nyúlfarknyi kicsiny életem.
-Majd egyszer talán szabadságra megyek, és pihenek egy keveset, de… - megvontam a vállam, s enyhén széttártam karjaim. - De az nem most fog eljönni. Rengeteg a projekt. Rengeteg a megbeszélés, a jótékonysági esemény… Ott kell lenni, helyt kell állni, pályázatokat megnyerni… rendet tartani a városban. - elcsendesedtem, s vártam, vajon mivel fog előhozakodni szavaim nyomán.



Vissza az elejére Go down
Sophia Hodges
Chatkép :
Sophia & Killian Yv24L8B
Usernév :
d
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
jodie comer
Faj :
human
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
psychiatrist
Lakhely :
lake view
— :
Sophia & Killian 6acfca567b37f8f591e4d4d2128c716a4c43652a
Előtörténet :
when you see the worst
you can't dream about the good

Őt keresem :
my dead husband
Ezt hallgatom :
skin and bones
Kor :
35
— :
Sophia & Killian F0a429770d9acf7d1b277d2cca61438b712f1fb7
first it hurts
then it changes you


Sophia Hodges | Csüt. Okt. 26, 2023 8:43 pm |

do i wanna know?

- Egy idő után nem válik fárasztóvá, hogy valahogy mindig minden tervezett programja felborul és legtöbbször a rendszer nélkülivé válik? - Hangomban nyoma sem volt ítélkezésnek vagy rosszallásnak, hiába tartottam fenn magamban továbbra is annak a lehetőségét, hogy tudatalatti sztrájkolásról van szó. A cselekedeteink nagy része még a tudatosság peremét sem súrolta és emiatt aztán tényleg nem lehetett senkit hibáztatni: hosszú évek tapasztalatait cipeltük magunkkal, az életben maradáshoz számtalan megküzdési mechanizmust alakítunk ki, amelyek észrevétlenül befolyásolták az életünket, a viselkedésünket és a döntéseinket. Az én szerepem ezek felszínre hozásának segítése, a pácienseimé pedig a változtatás felelőssége volt. Ehhez pedig néhanapján a megértés mellett a konfrontáció is elengedhetetlen volt.
Hallgattam őt, miközben mesélni kezdett kényelmesen hátradőltem és elhelyezkedtem az elkövetkezendő percekhez. Kissé zavartnak tűnt, amit nem csodáltam, jómagam is az voltam, amikor a saját terápiámon szembesültem az eltemetett dolgaimmal: ilyen helyekre közel sem szórakozni jártak az emberek, fájdalmakból próbálunk várat építeni, ami sokszor kellemetlen. Épp ezért teljesen elfogadható volt, ha egyesek a negatív érzelmeikkel visszahúzódással, agresszióval vagy esetleg kitérő kérdésekkel igyekeztek megküzdeni, intő jel lett volna, ha mindenkiből csak úgy dőlt volna a szó. Mr Barness-t kemény fából faragták, megedzették a leélt évei és nemhiába ért el, amit és lett a város polgármestere. Igazi harcos, folyamatos háborúban másokkal és önmagával. - Mit szólna hozzá, ha a még hátralévő 45 perc magáról szülne és én az ülés végén válaszolnék a maga feltett kérdéseire? - Valahol azt is megértettem, hogy meg szeretne tudni dolgokat rólam, hiszen én voltam a titkai, gondolatai és érzelmei őre és az ember nem bízza csak úgy rá minden jöttmentre a legféltettebb dolgait. - Tudja, mi jut eszembe arról, amit az előbb mesélt? - Követtem őt a tekintetemmel, kifejezetten gondterheltnek tűnt a besötétedett város sziluettjét bámulva. - Fiatalként, szinte még tojáshéjjal a fenekén megélni egy ennyire masszív tehetetlenség-érzetet... nem csoda, hogy mindenhol ott szeretne lenni, mindet maga akar intézni és a lehető legtöbb dologban vágyik a legkompetensebb személynek lenni. Így legalább megpróbálhatja egy kicsit visszanyerni a kontrollt, ami abban a helyzetben egyáltalán nem volt a kezében. Nem tehetett semmit... nem lehetett hatással az eseményekre. De most már igen és minden lehetőséget meg is ragad arra, hogy nehogy kicsússzon az irányítás a kezei közül. - Hatalmas súly telepedett a mellkasomra kimondva a szavaimat. Szinte éreztem, még ha ő sem vallja be magának, de mennyire megterhelő és fárasztó lehet ez az állandó akarás.
Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
Sophia & Killian 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
Sophia & Killian 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
Sophia & Killian 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Kedd Okt. 10, 2023 10:28 am |

To Mrs Hodges
Deep conversations with the right people are priceless.


Nem akartam elmenni, és a hátam közepére sem kívántam azt a beszélgetést, hisz tudtam, újra előkerül majd a múlt, miről egy óvatlan pillanatban ejtettem szót, s ő egyből le is csapott rá, mintha csak valami elcseszett labda lett volna.
A kávét amolyan békejobbnak szántam, s mivel a kérdésem kikerülte, így egyértelművé vállt, annyira nem lesz könnyű beszélgetésünk.
Azt kívántam bár megtehetném, hogy eltűnjek a szeme elől egy pillanat alatt, ám mivel semmit sem tudott a mi létezésünkről, így… nos maradnom kellett.
-Nem erről van szó Kedvesem! - megengedtem magamnak egy mosolyt, majd beljebb mentem. - Van egy nagyon régi épület a városban, amit most bontásra ítéltek, de szeretném ha megmaradna. - megdörgöltem az orrnyergem, s persze valóban szó volt arról is, hogy nem akartam eljönni, ám ez is közrejátszott, szóval hazugság talán olyan nagy mértékben nem hagyta el a számat. - A papírjain dolgoztam, hogy megmenthessük, és közösségi házat csináljunk belőle… amolyan utcagyerek központ… - ráemeltem tekintetem, majd kezemben a saját kávémmal telepedtem le a kanapéra, ám a kérdésemre válasz nem érkezett továbbra sem, így bizony arra gondoltam, veszett fejsze nyele, s nem lovagoltam rajta tovább.
-Az egy óvatlan pillanatban elejtett megjegyzés volt Apámról, és kihasználta. - kicsit megemeltem a kezem, majd visszaejtettem az ölembe. - Talán egy cseppet mérges vagyok miatta.
Őszinte választ adtam, s közben végig arcvonásait figyeltem. Az enyémről talán nem tudott leolvasni semmit sem.
Azt hiszem, nem sűrűn voltam a nyitott könyvek mintaképe, bár az is megfordult a fejemben, hogyha elmondom neki mi is történt, vagy legalábbis egy részét az igazságnak, akkor majd elengedi azt a csontot, és onnantól kezdve kerülhetjük azt a témát.
- De ha akarja… legyen… Szeretné hogy beszéljek róla? - meglehet hülye kérdés volt, hisz melyik dilidoki ne szeretné, hogy elmondjon neki az ember ilyesmit?
Egy sötét titkot, ami talán képes lenne lerántani a múltba, s minden alkalommal, mikor eszembe jut, a harag önti el szívem, és semmit sem bánok. Nem bánom, hogy akkor megcsókolt a sötétség, és karjaiba fogadott.
Szívesen felkeltem volna, de inkább ülve maradtam, s inkább tekintetem révedt az ablak felé.
-Fiatal voltam még. Fiatalabb mint maga… betörtek hozzánk. Már nem emlékszem pontosan miért is. Talán az otthon tartott pénzt akarta… vagy egyszerűen csak jó ötletnek látszott betörni egy gazdag házba… - egy pillanatra elhallgattam, majd szemöldököm összeszaladt. - Apám rajtakapta a férfit, miközben kiakarta rámolni a széfet. Megpróbálta megállítani, de nem úgy sült el a dolog, ahogy azt ő akarta. Mire hazaértem, már csak apámat találtam a padlón fekve...meglehet, megvárta míg haza érek… - Sophia arcára pillantottam. - A mai napig nem felejtettem el az arcát, a szemében izzó félelmet. A karjaimban halt meg...Azt mondják, idővel könnyebb… idővel, halványul… de tudja mit? Ez nem így van… - megingattam a fejem, aztán letéve a poharat felkeltem, zsebre vágott jobbommal pedig megálltam az ablakban, miközben a város fényeit figyeltem.
Csendben maradtam, s felrémlett előttem a pillanat, mikor elvettem annak a fickónak az életét. Miközben végignéztem, hogyan hagyja el az élet. Életet életért…
-Hogy van a férje Sophia? - ismételtem meg a kérdést, de akkor még nem fordultam felé.





Vissza az elejére Go down
Sophia Hodges
Chatkép :
Sophia & Killian Yv24L8B
Usernév :
d
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
jodie comer
Faj :
human
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
psychiatrist
Lakhely :
lake view
— :
Sophia & Killian 6acfca567b37f8f591e4d4d2128c716a4c43652a
Előtörténet :
when you see the worst
you can't dream about the good

Őt keresem :
my dead husband
Ezt hallgatom :
skin and bones
Kor :
35
— :
Sophia & Killian F0a429770d9acf7d1b277d2cca61438b712f1fb7
first it hurts
then it changes you


Sophia Hodges | Szomb. Okt. 07, 2023 7:06 pm |

do i wanna know?

Az órámra pillantottam, ahogy egészet ütött a mutató. Szinte fel voltam készülve arra, hogy a következő páciens késni fog, ezért nem is fészkelődtem még izgatottan; hiszen a mai napig minden egyes ember minden ülése előtt átjárt valami kíváncsisággal és tettvággyal keveredett félelem. Három éve annak, hogy a szikét tollra cseréltem, még a seregben szolgálva kezdtem el tanulni a pszichiátriai szakvizsgára, ezzel kicsit közel maradva az eredeti szakmámhoz, hiszen ahogy az egyik tanárom megjegyezte: a pszichoterápia a lélek sebészete. És igaza volt. Felvágjuk a problémás részeket, megnézzük, mi az, amit el kell távolítani és amivel ki kell egészíteni, majd befoltozzuk és figyelünk, hogyan működik a későbbiekben. Vannak operálható és műthető esetek, a lélektan csupán abban különbözik, hogy önös akarat nélkül semmi esély sincs a változásra. Az én feladatom pedig nem az volt, hogy motivációt keltsek a hozzám fordulókban, hanem hogy kísérjem őket formálódás útján, amely őszintén, nagyon rögös tud lenni. Emiatt volt kissé nehézkesebb a jelenleg várt személy esete is, aki eleve azzal a csomaggal indult, hogy ő a város polgármestere. Ebben az irodában alapvetően ez az információ teljesen mellékes volt, de mivel az ő életében nagy súllyal esett a latba és a prioritásai és időbeosztása miatt úgy tűnt, az enyémben is, így nem tudtuk hanyagolni ezt a tényezőt. Húsz perc után azért már én is mocorogni kezdtem és mivel az egyeztető sms-emre sem érkezett válasz kezdett csökkenni a türelmem, ezért az előző ülés anyagait visszatettem a mappába és készülődtem az induláshoz. Aztán végül mégiscsak kopogás hallatszott az ajtón és Mr. Barness ott állt előttem.
- Jöjjön be. - Az iroda belseje felé biccentettem a fejemmel. - Az egyre gyakrabban előforduló késések elgondolkodtatnak azon, vajon így fejezi-e ki az ellenállását a terápia irányába? - Bezártam magunk mögött az ajtót, néztem, ahogy helyet foglalt, majd én is ugyanezt tettem. A kávé elfogadása feszegette a határaimat, de az esti órákban és ennyi késés után jólesett a meleg koffein. - És volt egy olyan konkrét félelmem is, hogy az előző ülésünkön beszélt dolgok miatt ma végül el sem fog jönni. - Rá emeltem a tekintetemet, miközben belekortyoltam a kávéba. - Hogy van ezzel kapcsolatban? - Kérdeztem. A mai nap nem a forró kása kerülgetéséről fog szólni, ez körülbelül 15 perccel ezelőtt eldőlt bennem. Éppen emiatt hagytam figyelmem kívül a férjemre vonatkozó kérdését.

+
Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
Sophia & Killian 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
Sophia & Killian 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
Sophia & Killian 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Csüt. Okt. 05, 2023 6:33 pm |

To Mrs Hodges
Deep conversations with the right people are priceless.


Csendes, egyhangúság üldögélt arcomon, miközben kifelé tekintettem az irodám ablakán. Megdörgöltem orrnyergem, sóhajtottam egyet, aztán visszavonszoltam tekintetem a pályázatra, mit meg akartam nyerni a városnak.
Akartam, hogy az a régi épület megmaradjon, s persze az sem volt utolsó szempont, hogy némi múlbéli emlék is kötött arrafelé.
Nem túl szép emlékek, de emlékek voltak, és az ember fia nem válogathat.
Nem akartam felkelni sem, így csak intettem egyet s hamarosan egy pohár víz ült a kezemben, mibe belekortyolva keltem fel, s tettem félre az aktát, hisz már vagy húsz perce ott kellett volna lennem az irodában.
No félreértés ne essék, nem a sajátomban, hisz ott már reggel óta húzom az igát.
Gondosan elpakoltam mindent egy jól zárható fali széfbe, mihez csak én magam ismertem a kódot, majd felkaptam kabátomat, megigazítottam annak gallérját, majd kiléptem az ajtón.
-Ne várj meg! Zárj be bátran! Otthon is akad dolgod fiam! - anélkül sétáltam el mellette, hogy ráemeltem volna tekintetem, ám az asztala végében megálltam, s még is csak felé fordultam. - Megenyhül majd. Vidd el randevúzni… kezdjétek az alapoktól… hátha… de… - vettem egy nagyobb levegőt, s legyintettem, majd indultam is. - Nem az én dolgom! Menj haza Fiam! - azzal már ott sem voltam.
Kifelé menet elköszöntem mindenkitől, kivel szembe találkoztam, bár sokkal egyszerűbb lett volna varázslattal lekerülni a kocsimhoz, vagy éppen Sophia irodájába, bár kicsit megnehezítette a dolgokat, hogy nem tudott semmiről sem.
Eljátszani az átlagembert pedig olykor sokkal nehezebb volt, mint azt bárki is gondolná.
Persze útközben még megálltam egy két helyen, aláírtam pár papírt, megbeszéltem, mi legyen a hajléktalan szállóval, s abban maradtunk, majd holnap sort kerítünk arra is tüzetesebben.
Szerettem mindenről tudni, ami a városomban történik, még akkor is, hogyha teljes valójában, aligha nevezhetném az én városomnak.
Útközben megálltam egy-egy kávéért is persze...
A parkolóban aztán már pillanatok alatt történt minden. Beindítottam a kocsit, kikanyarodtam, s a forgalomnak hála, már nem csak egy húsz perc késés volt a számlámra írható.
Talán mire odaérek, már nem lesz ott... az irodája előtti parkolóban kicsit összébb húztam magamon a kabátom, majd megindultam befelé.
Meglepetésemre az ajtó engedett, s odabent az őr sem akart elküldeni melegebb éghajlatra, s még kezet is fogtunk, majd megindultam az iroda felé, hol az ajtó egy résnyire nyitva állt.
Megkoppantottam az ajtót, vártam pár pillanatot, majd kabátom gombjait oldva léptem beljebb.
-Az idő beosztása nem mindig tartozik az erősségeim közé… - morogtam megállva a küszöb után, s tekintetem a nőre emeltem. - Megértem, ha úgy döntene, hogy nincs már rám ideje.
Az igazat megvallva, talán egy kicsit reménykedtem benne, hogy elmehetek, és egy alkalmat megúszok. De én voltam a balga, amiért meséltem neki pár dolgot magamról, s ő úgy látta, bizony nekünk kell beszélgetnünk. A két kávéval a kezemben egészen addig álltam ott, míg beljebb nem invitált. Akkor felé nyújtottam az egyik pohárral, miben a kedvence lapult, majd letettem a sajátom, kibújtam kabátomból, s helyet foglaltam a kanapén, kávém újfent kezembe véve.
-Hogy van a Férje Sophia?





Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
Sophia & Killian
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Killian Barness
» Killian & Colin
» Tony &Killian
» Sophia Hodges

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: The Loop
-
Ugrás: