˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Killian Barness
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
Killian Barness  Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
cpd
Play by :
Emily Blunt
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
31
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
Killian Barness  D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
Killian Barness  Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
36
— :
Killian Barness  3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072


Emma Wheeler | Hétf. Okt. 02, 2023 8:13 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Killian Barness  1f607

Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
Killian Barness  675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
Killian Barness  2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
Killian Barness  04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Szomb. Szept. 30, 2023 9:26 pm |
Killian Barness
Robert  Carlyle Boszorkány Polgármester

⋙ becenév még senki sem próbálkozott vele ⋙ családi állapot elvált, 1 gyerek ⋙ születési hely és idő 1823 - Salem  ⋙ foglalkozás Polgármester ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem Killian Barness


Határozott
Mindig is az a fajta ember voltam, aki tudta mit kell tennie, mondania, s mikor hová kell húzódnia. Kiállok az érdekeim, s persze a város érdekei mellett is. Tudtam mi az, mi kell. Talán a határozott nem is megfelelő szó arra az egészre. Bár tény, hogy határozott vagyok.
Kiszámíthatatlan.
Önös érdek. Olyan dolgok ezek, melyekkel nem minden esetben képes kezdeni bárki is valamit. Mondhatnád azt is, hogy saját malmára hajtja a vizet. Ám éveim alatt, megtanultam úgy forgatni a lapjaim, hogy semmi se látszódjon a külső szemlélőnek. Meglehet, apám volt ebben a tanítom, ki belém nevelte, hogy nem szabad feladni, és mindig nézned kell, mi hasznod származhat az egészből. Van, hogy akkor állok valaki mellé, mikor nem számítanak rá, s akkor fordulok ellene, mikor épp az ellenkezőjét várnák.
Nevezhetnének képmutatónak is, de mindennek megvan a maga ára. Meglehet, engem is meglehet venni… meglehet mégsem vagyok olyan feddhetetlen mint amilyennek látszani szeretnék...
A család az első
Nem mondanák meg rólam, hisz sokkal több időt töltök az irodámban, a város aktáival a kezemben, sem mint odahaza a családom körében, de mindig tudtam időt szakítani a családomra.
Tudtam, mikor kell elmennem a fiam előadásaira, a többiek nagy napjaira. Esküvőre, keresztelőre, temetésre.
A családomnak, talán én lehetek az egyetlen, ki ártani próbálhatok. Én dirigálhatok a fiamnak, én csettinthetek, hogy arra ugorjon. Én lehetek az, ki rosszat mondhat a testvéreire, még akkor is, ha a nővérem egy fontoskodó szentfazék...A vér kötelez! A család gyengeséget, de erőt is jelent. Képes lehetsz továbblépni veszteségek után, ha a családod melletted áll. Ha támogatnak. A család fontos, s ezt egy életre megtanultam!
Nem mindig akartam hivatalnok lenni. Ez pusztán néhány év távlata.
Volt időszak, mikor csak azt akartam, hogy kiléphessek bátyám árnyékából, és ne az legyek, aki folyamat hallgatja, miért nem tudsz olyan lenni mint a bátyád? Miért nem hasonlítasz hozzá kicsit jobban?!
Nos igen… akadnak azért fekete foltok az életemben, és nem minden olyan rózsás, mint amilyennek elsőre tűnik.
A bátyám sokkal hamarabb mutatta meg mire is képes. Sokkal hamarabb bontakoztak ki képességei, bár még elevenen élt mindenkiben a Boszorkányperek emléke. Vigyázni kellett, s mindent a négy fal között intézni, ahogy Apám mondta mindig. Odafigyelni, mikor mit mondasz, hogyan cselekszel, s persze ki mellé állsz.
Sosem voltunk szegény család, s mindig akadt egy jó cél, ahová anyám letehette a voksát.
Hosszú ideig éltünk Salem-ben, és úgy hiszem, hiába is költöztünk el idővel, mindig odahúz a szívem.
Ott tanultam meg, hogy nem kaphatod meg azt amit akarsz, hogy nem lehetsz mindig az első, bármennyire is szeretnéd, és hogy az erő olyan dolog, melyet egyszerű halandóknak nem mutogathatsz, hisz ott ég még a köztudatban a gyűlölet, s a megvetés a fajtám iránt.
Így nehéz őrizni az egyensúlyt, és fenntartani azt, bár én magam nem is erre születtem.
Míg nővérem mindent feltett arra, hogy segíthessen másoknak, s hű legyen ahhoz, mi a boszorkányok feladata, s bátyám is az orvosi pályát választotta, hisz úgy tudott a legjobban segíteni, s oly módon menthetett meg életeket, hogy az emberi szemmel csodával határos volt. Én magam 1823 májusában láttam meg a napvilágot. Apám, egy új kezdetet látott bennem, ki talán végre olyan lesz mint ő maga.
Belém nevelte, hogy nem kaphatsz meg mindig mindent amit akarsz. Belém nevelte, hogy ha nem vagy önző, sosem érvényesülhetsz igazán az emberek világában. Belém nevelte, hogy a család az első, és ehhez mind a mai napig ragaszkodok.
Elevenen emlékszem az első pofonra mit tőle kaptam, s mennyire belesajdult a szívem. Felnéztem rá! A világot jelentette számomra. A példaképem volt, akiért mindent megtettem volna, és erre megütött! Visszagondolva olykor arra a napra, még mindig érzem ujjainak nyomát az arcomon.
Azon a napon, felgyújtottam a pajtánkat.
Úgy pattant ki belőlem az erő, akár a villámcsapás. Lángra kaptak a bálák, majd hamarosan már az egész épület lángokban állt. Körülvett, s nem tudtam szabadulni. Sem a haragtól, sem a tűztől. Talán rettegtem is, ám a legrosszabbak a sikolyok voltak...
Fülemben még visszacseng, a rémült lovak hangja, miképpen törik a karámok ajtaját, s próbálnak menekülni, s míg én ott álltam a káosz kellős közepén, addig apám fa arccal, nemes tartással lépett át a tűzön, s lépte nyomán a lángok elhamvadtak, s míg én ámulva figyeltem, hogyan oszlatja szét őket, s egy intéssel folytja el az általam keltett lángokat, addigra ő mellém ért, megragadta tarkóm, homlokom homlokához húzta, s életében első, s talán utolsó alkalommal láttam őszinte mosolyt az arcán.
Büszkeség égett szemében, s szavaiban. ”Eljön a nap, mikor hálás leszek nekem mindenért fiam! Eljön a nap, mikor úgy gondolod, megérte Atyádra hallgatni! „
Annyi év eltelt, s én még keresem azt a napot, ám még is hálás vagyok neki. Hálás, amiért megtanított rá, hogy valóban nem kaphatsz meg mindent amit akarsz. Az ugyan is hosszabb ideig tart!
Kellő kitartással, akarat erővel, s önbecsüléssel, elérheted azt amit akarsz!
Igaz, én nem futottam olyan nemes életutat, mint a bátyám, ki viszonylag fiatalon lelte halálát a csata téren a világháborúban, s vannak tetteim melyekre nem vagyok büszke, de ha visszagondolok rá, nos akkor sem akarnék másképp dönteni.
Olyan rég volt, hogy szinte már nem is emlékszem rá pontosan, vagy pusztán feledni próbálom, bár tagadni sosem akartam. A mai napig úgy vélem, megérdemelte azt amit kapott, s ha még egy alkalom lenne az életemben, akkor is aképpen tennék. Végeznék vele, s elvenném az életét újra. Egyetlen varázslat volt az egész. Egyetlen pillanat, és vége volt.
Talán mondhatnám, hogy magának kereste a bajt. Talán mondhatnám, hogy nem kellett volna azt tennie amit, hogy nem kellett volna betörnie hozzánk, és bántani az apámat… hogy rossz házat szúrt ki magának… de még is… életet vettem el életért.
Apám utoljára az én arcomat látta, midőn narancssárgából, vöröses árnyalatot kapnak lélektükreim… de szavamat adtam, hogy többet nem teszek ilyet. Szavamat adtam, s azóta is igyekszek tartani.
Még akkor is, hogyha egy olyan gengszterek által uralt városban élek, s próbálom fenntartani a rendet, ahol nehéz jónak lenni, hisz ha csak jóság lakozik benned, eltemetheted magad. Felfalnak, és többet nem leszel képes változtatni semmin sem.
Feledtem hát múltam egyes szakaszait, s folytattam mindazt, mit apám szánt nekem.
Pár éve, bekerültem a Polgármesteri székbe, s igyekszem fenntartani a látszatot, hogy a Szelek városában minden rendben. Hogy a világ tökéletes a maga hebehurgya módján, s rejtve maradjanak a természetfeletti teremtményei, s az emberek élhessenek tovább a maguk alkotta kis álomvilágban, hisz épp elég számukra a maffia, mi szép lassan behálóz mindent, s én… én nem szeretnék rosszul járni, de még nem adtam be a derekam.
Azonban előre szaladtam, s nem beszéltem a magánéletemről...a családomban talán az első voltam, aki pár év házasság után elvált a feleségétől, s külön folytattuk útjainkat, majd 32 évvel ezelőtt újra megnősültem, s olyan életet éltem, ami szükséges volt ahhoz, hogy feddetetlen maradhassak, s olyan életet mutathassak, amivel elnyerhetem a választók bizalmát.
Sabin tökéletesen kedves nő volt, ám meglehet sosem szerettem igazán, s ez a tökéletesség, valaki más számára volt megfelelő. A házasságunk harmadik évében született egy gyermekünk.
Szégyen vagy sem, de a magam 168 éve alatt, akkor ő volt az első gyermekem.
Szerettem vagy sem az anyját, akkor és ott, akkor is büszke voltam rá. Büszke, hogy ott tarthattam fiamat, azt a csöpp életet a karjaimban, hogy talán olyan „ember” lehetek általa, amit a többiek is akartak.
Aztán három évvel ezelőtt, az egész megromlott. Látszat volt minden, s talán mind a mai napig az, ha közösen kell mutatkoznunk. Megjátszott mosoly, kedves érintések azokon az eseményeken, hisz rosszul mutatna egy válás a renomémban. Nem igaz? Végül, a harmadik év végén, elváltunk. Szépen csendesen, nagy felhajtás nélkül.
De hosszúra szaladt a mondandóm, és még meg kell mentenem egy történelmi jelentőségű épületet a lebontás alól, szóval… Viszont látásra Kedvesem!!
 


Vissza az elejére Go down
 
Killian Barness
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott boszorkányok
-
Ugrás: