˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Sophia Hodges
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Sophia Hodges Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Sophia Hodges 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Sophia Hodges Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Sophia Hodges 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Csüt. Szept. 28, 2023 5:21 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Sophia Hodges 1f607

Vissza az elejére Go down
Sophia Hodges
Chatkép :
Sophia Hodges Yv24L8B
Usernév :
d
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
jodie comer
Faj :
human
Hozzászólások száma :
5
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
psychiatrist
Lakhely :
lake view
— :
Sophia Hodges 6acfca567b37f8f591e4d4d2128c716a4c43652a
Előtörténet :
when you see the worst
you can't dream about the good

Őt keresem :
my dead husband
Ezt hallgatom :
skin and bones
Kor :
35
— :
Sophia Hodges F0a429770d9acf7d1b277d2cca61438b712f1fb7
first it hurts
then it changes you


Sophia Hodges | Vas. Szept. 10, 2023 11:07 pm |
Sophia Julianne Hodges
jodie comer ember dr. barbie
⋙ becenév sophia ⋙ családi állapot házas ⋙ születési hely és idő Chicago, 1989. 03. 16.  ⋙ foglalkozás pszichiáter, ex-katona  ⋙ lakhely lake view, chicago ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem yelena  


Öntudatos
Mennyivel egyszerűbb lenne, ha képes lennék vakon követni a szabályokat! Már gyerekként sem voltam hajlandó azonosulni a többiekkel anélkül, hogy meg ne vizsgáltam volna a saját igényeimet és a véleményem mellett szilárdan ki is tartottam. Kamaszként lázadtam, az egész világ idióta volt és igazságtalan, csupán én tudtam jól a dolgokat, olyannyira, hogy tizennégy évesen még az otthonomat is elhagytam, hogy világot lássak. Festeni akartam, aztán rájöttem, hogy többre is lehetnék hivatott: amikor meghalt mellettem egy járókelő és senki sem tudott segíteni neki, eldöntöttem, hogy orvos leszek. Innentől kezdve makacsul ragaszkodtam az életmentés elsajátításához, ember nem tudott eltántorítani a sebészettől. De a háború igen.  Az még engem is megtört.
Segítőkész
Ahol lehet, ott vagyok és bárki számíthat rám. Túl sokszor maradtam egyedül ahhoz, hogy én egyetlen élőlényt hátrahagyjak, hiszen az életem azzal kezdődött, hogy a biológiai szüleim lemondtak rólam. Néha a jó szándék által vezérelve túlságosan is beleütöm az orromat mások dolgába és megjártam már párszor, hogy minden lében kanál vagyok, de inkább próbáljak meg mindent, maradjon tiszta a lelkiismeretem és lógjak ki a sorból, minthogy ne tudjak a tükörbe nézni.
Haragtartó
Aki megbántott engem vagy számomra fontosakat, ellenem tett, embertelen viselkedést mutat, ártó szándékkal van jelen és a szó szoros értelmében rossz ember, azt kicsinálom. Sajnos vagy nem, számomra lehetetlen azonosulni a bölcsességgel, miszerint ne süllyedjünk a minket bántók szintjére; muszáj lemenni oda és a saját terepükön legyőzni őket, mert a szép szóból nem értenek. Aki pedig nálam ebbe a kosárba került, később hiába közeledik. Nincs második esély.  
   
Behunytam a szemem és hatalmasat nyeltem. próbáltam elszakadni a hatalmas, zavaró zajtól, a torkokból feltörő különböző intenzitású ordításoktól és sikolyoktól és egy pillanatra magamra koncentrálni és arra, miért voltam itt. Segíteni. A hazát szolgálni. Anyám és apám emlékét szolgálni. Mindketten veteránok voltak és mi mással adózhattam volna annak, hogy magukhoz vettek és felneveltek, ha nem a bajtársaikon való segítséggel? Orvosként utaztam ki Irakba, a mostani a második turnusom volt és a tükörképem már az első után megváltozott. Mondták a kiképzőtáborban, hogyha hazaérünk, talán magunkra sem fogunk ismerni... és így is lett, mégis visszatértem, mert hívott a kötelesség, a barátok, a sorstársak, a csapat és ha már túléltem az orvosit, a rezidensi éveimet, az alapkiképzést és az első kiküldetést, a második már gyerekjáték, igaz? És amellett, hogy volt kikért kijönnöm, volt kiért hazamennem is. Az elmúlt két évben a férjemmel szinte melegváltásban éltünk az otthonunkban, de megbeszéltük, hogy ez az utolsó küldetésem... neki pedig a következő lesz az utolsó, aztán mindketten megpihenhetünk. Felújítjuk a kerítést, veszünk egy kutyát, megcsinálok egy kevésbé "véres" szakvizsgát, jöhet a gyerek és megnyugszunk. Csakhogy én túlzottan szerettem a sebészetet és semmi sem adott akkora megnyugvást, mint a harcostársaimnak segíteni megóvni a maradék életminőségüket, ott lenni mellettük, ha felébrednek és látni, hogy újra épkézláb ember válik belőlük. Fizikailag. Hiszen mindannyian olyan mély lelki sebeket hordoztunk a látottak miatt, hogy arra még szavak sem biztos, hogy léteztek. Mi lenne, ha a pszichiátriát választanám új szakiránynak? De miért nekem kell ezen gondolkoznom? Igazságtalanság, hogy ismét én tolom bele a kompromisszumba a nagyobb részt...
Gondolataimból a szakasz egyik őrmesterének mély baritonja szakított ki. Mario hasfala felszakadt egy bombatámadásban és még két sérült érkezett rajta kívül. Hogyan hagyhatnám ezt itt? Képtelenség.

***

Hiú ábránd volt, hogy minden az ideális tervek szerint fog alakulni, hiszen a férjemmel nem voltunk ideális pár. Danny a hazatérésemet követően néhány hónappal egy évre Irakba ment, majd egy kis pihenő után még hat hónapra Aleppoba, mint "koordinátor" és mindketten tudtuk, hogy ezt a kifejezést csak azért aggatták rá a feladatkörére, hogy ne tűnjön hatalmas árulásnak az alkunk felrúgása. Nem hibáztathattam, én is visszamentem volna és a mai napig formálódott bennem a gondolat, hogy visszaszerelek a seregbe, de megígértem neki, hogy nem teszem. Szerettem őt abban a hitben hagyni, hogy miatta döntöttem így, ám sokkal inkább a saját épségemet helyeztem előtérbe: egyik nap az orvosi sátrunkba gránátot dobtak, én pedig majdnem belehaltam a sérüléseimbe, így bölcsebbnek tűnt pihentetni a karrierem ezen részét. A felépülésem után letettem a pszichiátriai szakvizsgát és az egyik szemem sírt,a  másik pedig nevetett. A háborúban szerzett tapasztalataimat kamatoztathattam a pácienseimmel való munka során, hiszen jórészt veteránokkal foglalkoztam, de folyamatos hiányérzet volt bennem. Szerettem volna ismét a tűz közelében járni, hiába tudtam az eszemmel, hogy nem jó ötlet és féltem, hogyha a férjem hazaér, valóban az eltervezett unalmas élet vár ránk. Ezért nem is tudtam rá haragudni, ezért próbáltam elhessegetni a saját poszttraumás tüneteimet és gondolkoztam minduntalan azon, vajon miért nem bírok megülni a fenekemen veszély nélkül. És ezért értettem meg az ambivalenciát, ami az ajtón belépők nagy többségében dúlt: a szenvedélyt és gyűlöletet, a lélektani ott maradás és az elengedés konfliktusát.


Vissza az elejére Go down
 
Sophia Hodges
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sophia & Killian
» keith & sophia - different ways

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: