˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



cambria 'gita' walsh
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
cambria 'gita' walsh Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
cambria 'gita' walsh 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
cambria 'gita' walsh Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
cambria 'gita' walsh 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Vas. Okt. 01, 2023 8:16 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  cambria 'gita' walsh 1f607

Vissza az elejére Go down
Cambria Walsh
Chatkép :
cambria 'gita' walsh Tumblr_og6rbxUhih1v831bfo1_640
Usernév :
d
Titulus :
Gita
Play by :
jessica chastain
Faj :
noktorián
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
u.s. attorney
Lakhely :
oldtown
— :
cambria 'gita' walsh 71f0686039415023fe630dd09c37e07cdae6c5cb
the best thing about future is that it comes one day at a time
Előtörténet :
don't make me close one more door
Őt keresem :
cambria 'gita' walsh 4a6c4c39e7b1aabbd91616bf35aa1d3320105980
loving you is a losing game
Ezt hallgatom :
no time to die


Cambria Walsh | Szomb. Szept. 30, 2023 6:36 pm |
Cambria 'Gita' Walsh
jessica chastain noktoriánok az első
⋙ becenév gita ⋙ családi állapot bonyolult ⋙ születési hely és idő Harrán, időszámításunk előtt  ⋙ foglalkozás államügyész  ⋙ lakhely oldtown, chicago ⋙ a karakter canon ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális  ⋙ fő karakterem yelena  


kortalan
Ha elég ideig élsz, eljön a perc, mikor már te magad sem tudod, mikor születtél... én már arra sem emlékszem, hogy nálam ez a perc mikor jött el. Hosszú évekig, évtizedekig kerestem magyarázatot a létezésemre és arra, miért adatott meg nekem az a különlegesség, amellyel egymagam talán sohasem tudtam volna megküzdeni, de mára megbékéltem a sorsommal. Elfogadtam, hogy az én történetemben egyedül a változás állandó és nem tehetek mást, minthogy ebből a legtöbbet és a legjobbat hozom ki. Na és persze idővel, valamint a mágiám és a tudomány fejlődésével az is kirajzolódott előttem, pontosan miért lettem az, aki. De hogy meddig? Talán örökké és már ezt is szinte teljesen elfogadtam.
határozott
Nem voltam mindig a saját elképzeléseimhez ragaszkodó, hiszen sokszor azt sem tudtam, mit csinálok. Ám ahogy telt az idő, formálódtam és a szerepek változtak, muszáj volt komoly kötelezettséget vállalnom a tetteimért: meg akartam köszönni az engem megmentőknek a segítségüket, így akkora belőlem áradó természetfeletti erővel ruháztam fel őket, amellyel konkrét létezőket hozhatnak létre és az egész világot irányíthatják. Ezt a köszönőajándékok kiosztása előtt egyáltalán nem gondoltam át... az esemény egymást generálták és a koordinálásukhoz határozottság kellett. Nehezen, hatalmas árakon tanultam meg mindent és tanulom a mai napig, számtalan buktatóval, fájdalommal, ugyanennyi pozitív vetülettel és boldogsággal egybekötve, amit a teremtetteim és cselekedeteik felügyelete okoz.  
karizmatikus
A túlélés záloga az elég nagy arc, amin bármi elfér. Sohasem voltam beképzelt, sokkal inkább kíváncsi, alapos és felkészült, mert nem szeretek alulmaradni semmilyen helyzetben. Tapasztalatom van bőven, az agytekervényeim még forognak és jól beszélem az emberek nyelvét is, könnyedén megtalálom a legtöbbjükkel a közös hangot, ám az alkalmazkodásom nem megy az egyediségem rovására, sőt! Kiállok a szükséget szenvedők mellett, tűzbe megyek azokért, akik megérdemlik és nem félek vitába, harcba keveredni. És ezeket a csatákat általában a részletekkel és összjátékukkal való megfelelő bánásmód miatt meg is nyerem.
Teljesen egymagad lenni egy világban, ami igazából még nem is létezik, egyet jelent a totális kirekesztettséggel. Mit lehet tenni, ha se a szüleid, se a körülötted élők nem tudják, "mi a gond veled", sőt saját magadtól is megijedsz? A válasz: semmit. Megvárod, míg meghurcolnak a közösség előtt, kiszabják rád a halálos ítéletet, aztán miután lovasszekér után kötöttek és éppen a máglyát rakták össze visszagondolsz arra, hogyan jutottál el idáig. Teljesen átlagos életet éltem, normális gyermekként tettem-vettem a mezőgazdasággal foglalkozó szüleim és a testvéreim mellett az ókori Mezopotámia területén annyira régen, hogy szinte én magam sem hiszem el vagy tudok részletekbe menően visszaemlékezni. Érzelmekre emlékszem. A pszichológusom szerint a traumáink érzelmi lenyomatokban csapódnak le, ezért van, hogy az érzelmek hamarabb átjárnak bennünket, mint a tényleges emlékek. Boldogság, nyugalom és remények uralták az első huszonöt évemet és csupán abban különböztem a korombeliektől, hogy mindig volt egy sejtésem, miszerint más vagyok. Meg mertem volna esküdni rá, hogy kapcsolatban állok a természettel és annak teremtményeivel, néha megmagyarázhatatlan dolgok történtek körülöttem, de az utolsó csepp a pohárban a halál szélén álló férjem meggyógyulása volt: egy vadállat súlyosan megsebesítette és én annyira szerettem volna, hogy meggyógyuljon, hogy csak ez a kívánság uralta a gondolataimat minden másodpercben, amit a halálos ágya mellett töltöttem. A csoda az volt, hogy a kívánalmam meghallgatásra talált és a seb mintha ott sem lett volna... később ez az ember volt, aki megosztotta a népünk vezetőivel, hogy szerinte varázserővel rendelkezem és ilyen képességekkel senkinek sem kellene élnie, mert túl veszélyes. Ha más kort éltünk volna, talán a nagy hatalmak földi helytartója is lehettem volna, azonban ekkor nem jutott más, mint a kínvallatás és a tűz általi megtisztulás.
Hatalmas szerencsémre voltak, akik máshogy gondolták és képtelenek voltak tétlenül nézni a tortúrámat. Létezésem utolsónak szánt sikolyával az erőm mindent és mindenkit elpusztított magam körül, bennem óriási űrt és fájdalmat hagyva; de ők életben maradtak! A jó szándékuk pajzsként szolgált az akaratlan pusztításom ellen és bár szükségem volt némi időre, mialatt lezongorázódott benne, pontosan mi a kialakult helyzet, döntöttem. Az emberek tőlem várták az útmutatást, a mai napig nem vagyok benne biztos, hogy megrémítettem őket vagy csodáltak... ám addig-meddig próbálkoztam, míg ők is kaptak egy szeletet az én ajándékomból. Ami addig a poklot poklát járatta meg velem egyszeriben összekovácsolta a megmaradt közösséget és teljesen új dimenziókat nyitottunk meg. Megfogadtuk, hogy együtt legyőzhetetlenné válunk és egyensúlyt teremtünk a világban. Hosszú és küzdelmes évszázadok vártak ránk, bonyolult vállalkozás volt megérteni mindannyiunknak, hogy a jó mellé szükséges a rossz, a béke csak a háború után megbecsült, az egészség egy idő után elkerülhetetlenül betegségbe fordul át és a démoni gonoszságban is ott leledzik a megváltás
Néha, néhány percre sikerült tartani a célt, amit kitűztünk magunk elé és amiért a mai napig a bolygón szívjuk a levegőt. A testek, nevek, élettörténetek cserélődtek, de belül ugyanazok maradtunk: azzal a kivétellel, hogy folyamatosan formálódtunk. Én és a többiek is, egyesek előre láthatóan, mások kiszámíthatatlanul. Számtalan konfliktuson, megtorláson, kiegyezésen voltunk túl és próbáltuk meg újra és újra az együttműködést, csakhogy mostanra minden eddiginél viszontagságosabb helyzetek, hozzáállások és igények csapták fel a fejüket. Az emberi oldalon államügyészként igyekszem fenntartani a rendet, a noktoriánok között pedig szintén szükség van a kontrollra, ami egyre bajosabbnak bizonyult. Ennyire talán még sohasem volt az... változást érzékeltem a levegőben és ez rég rémített meg ennyire, mint most.


Vissza az elejére Go down
 
cambria 'gita' walsh
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott noktoriánok
-
Ugrás: