˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



vincent carlo d'ambrosio
2 posters


Ramya Croft
Chatkép :
vincent carlo d'ambrosio HEvfgS9
Usernév :
Elyon
Titulus :
Ramman
Play by :
Shawn Mendes
Faj :
noktorián | vihar
Hozzászólások száma :
34
Pontjaim :
18
Foglalkozás :
iskolaorvos | gyerekorvos
Lakhely :
gold coast
— :
Being a twin is like
vincent carlo d'ambrosio HQmZcts
being born with a best friend.
Előtörténet :
They are the storm, and He is Ramman
vincent carlo d'ambrosio HZhP6XV
Őt keresem :
What if we rewrite the stars?
Say you were made to be mine

Nothing could keep us apart
You'd be the one I was meant to find
— :
vincent carlo d'ambrosio HZhieQp


Ramya Croft | Kedd Szept. 10, 2024 3:43 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk! vincent carlo d'ambrosio 1f607

Vissza az elejére Go down
Vincent D'Ambrosio
Chatkép :
vincent carlo d'ambrosio Ceku-tugce
Usernév :
vin
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Jake Gyllenhaal
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
you don't wanna know that
Lakhely :
Chicago, The Loop
— :
vincent carlo d'ambrosio 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f5433477a766d36596e4d433349773d3d2d313232393837383932312e313666333038653537373064303762363235393932383532313639372e676966
Előtörténet :
The Executor
Ezt hallgatom :

Kor :
42
— :
vincent carlo d'ambrosio Tumblr_p7lvw6IJYB1r213zbo7_250


Vincent D'Ambrosio | Szomb. Aug. 31, 2024 12:42 pm |
Vincent Carlo d'Ambrosio
Jake Gyllenhaal halandók jobb kéz (néha bal)

⋙ becenév Vin ⋙családi állapot agglegény  ⋙születési hely és idő Boston, Massachusetts; 1982. május 7.⋙ foglalkozás jobb kéz ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter saját  ⋙ hirdető -⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem-


Kegyetlen
Biztos vagyok benne, sőt, emlékszem is arra a pillanatra, amikor valami végleg eltört bennem. Amikor az aprócska, vézna, visszahúzódó kisfiú, akit a nagyobbak folyamatosan szekáltak, hirtelen átbillent egy ponton, ahol már nem a félénkség és nem a félelem vezérelte, ahol már nem kötötte gúzsba sem erkölcsi dilemma sem a jó nevelés, helyette csak a harag, a fájdalom megszüntetésének vágya és a bosszúvágy kényes elegye vezérelte. Amikor vérző orral, felpüffedt szemmel és sajgó bordákkal sikerült felülkerekednem azon a nyomorult Steven Hayes-en, aki megkeserítette a gyerekkoromat és elkezdtem püfölni az arcát ököllel. És csak ütöttem és ütöttem és emlékszem, ahogy eleredt az ő orra vére is, valami eufórikus érzés kerített a hatalmába. Talán, egy pillanatra még el is mosolyodtam. És nem álltam le, mint ahogy ő és a haverjai se álltak le soha, bárhogy is könyörögtem, sírtam vagy alázkodtam meg alig hét-nyolc évesen. Steve vére az öklömre tapadt, tele fröcskölte az arcát, az én arcomat, a pólóinkat, de akkor is püföltem tovább, mert egyszerűen jó érzés volt és, mert megérdemelte. Mindazért, amit velem műveltek, ahányszor megaláztak és fájdalmat okoztak, kinevettek. Hát nem vagyok én Jézus, hogy némán vezekeljek az emberiség bűnei miatt! Nem tűrhettem, hogy örökké ezt csinálják velem. Ha a tanáraink nem cibálnak le róla, talán le sem álltam volna a püföléssel és az a szörnyeteg, akit akkor felébresztettek, gondoskodott arról, hogy a továbbiakban se érdekeljen, ha valakinek törik a csontja és ömlik a vére. Aznap a félénk kisfiú, aki nem akart soha a légynek sem ártani megtanulta a leckét: vagy zabálsz, vagy felzabálnak.
Lojális
Kevés ember van, akinek bármit is őszintén megköszönhetek, mert segített egy nehéz pillanatban vagy épp kiállt értem, de a nagybátyám mindenképpen ezek közé tartozik így a hűség legfőképpen hozzá köt. Egy taknyos kis hülyegyerek voltam, egy idegen, amikor felkerestem, mégsem zavart világgá és az anyám bármilyen árulást is követett el azzal, hogy megszökött egykor a családtól, Viggo mégis úgy tekintett rám, mint egy családtagra. A kevés bizalmasainak egyike lettem, aki bár eredetileg nem ezen a néven született, de végül mégis d'Ambrosio lett, én pedig örökre hálás leszek, amiért családot, életcélt és feladatot kaptam tőlük.
Kiismerhetetlen
Az egyik legnagyobb fegyver az ember kezében az, ha sosem hagyja, hogy igazán kiismerjék és én épp ennek megfelelően intézem a dolgaimat. Igyekszem nem úgy reagálni, mint ahogy elvárnák tőlem, sőt, olykor még szándékosan játszom is a hülyét vagy a meggondolatlan, impulzív barmot, mert abból, ha alábecsülnek, csakis nekem származhat előnyöm, ha pedig semmi másnak nem tartanak, mint Viggo üresfejű verőlegényének, cseppet sem bánom. Jobb, ha valami idegbeteg állatnak tartanak, miközben én pontosan tudom, hogy mit miért csinálok. Kivéve, ha épp tényleg eldurran az agyam, mert az nem mindig van betervezve, viszont kapóra jön, ha egy kicsit tartanak is tőlem a kegyetlen, vérszomjas tetteim miatt. 
Jócskán besötétedett már, mire a klub elé érek én és még öt emberem, de az ilyesfajta üzleti tevékenységeket amúgy is jobb az éj leple alatt lezavarni, mintsem fényes nappal. Nem, mintha bárki is közbe merne lépni, mert még a helyi rendőrök is pontosan tudják, hogy sem az én családommal, sem a többi maffia családdal nem érdemes ujjat húzni, de ez csak addig van így, míg vagyunk olyan okosak és óvatosak, hogy a lehető legkevesebb bizonyítékot szolgáltassuk nekik. Ami azt jelenti, hogy amennyiben megjelenek a nagybátyám valamelyik pincsijénél, hogy a szart is kiverjem belőle, amiért megpróbált keresztbe tenni neki, azt már késő este teszem a legkisebb feltűnés keretén belül. -Te és Luca menjetek a hátsó kijárathoz, hátha ez a patkány megpróbálna majd menekülni.- adom ki az utasítást Fabionak, mire egy biccentést követően ő és Luca a sikátor felé veszik az irányt, ahol aztán csendben el is tűnnek.
A maradék három emberemnek intek, hogy kövessenek és a zakóm megigazítása után megindulok a bejárati ajtó felé. A kopasz hústorony, aki nagy eséllyel valami biztonsági ember posztot hivatott betölteni, kérdés nélkül áll odébb az útból, ami arra enged következtetni, hogy már találkoztunk vagy legalábbis tudja ki vagyok, bölcs tettét pedig egy elismerő biccentéssel dicsérem. De tényleg. Díjazom, amikor valaki nem ostoba és pontosan tudja, hogy hol a helye, mert jelen helyzetben az akadékoskodás, csak időpocsékolás lenne, amivel viszont nagyon könnyen ki lehet hozni a sodromból. A főnöke, az a piti kis barom megpróbált alá tenni a város egyik legveszedelmesebb maffiózójának, ebben az esetben pedig rohadtul nem lenne semmi értelme megpróbálnia neki vagy az embereinek ellenállni, mert a büntetését így is, úgy is megkapja, Az árulás az egyetlen olyan dolog, amit szerintem bármelyik másik család is kőkeményen büntet az pedig, hogy ez a beszari kis rágcsáló, még csak nem is valamelyik másik családdal, hanem a zsarukkal szövetkezett, csak tovább rontja a helyzetet. Ha elment volna Lorenzinihez vagy Antonovhoz, hogy megpróbálja a kezükre játszani a klubját, még talán előnyünkre is fordíthattuk volna a sunyi húzását, de afelett nem lehet szemet hunyni, hogy az FBI-nak próbált bizonyítékokat gyűjteni, hogy végre olyan vádat építhessenek fel Viggo ellen, ami megállja a helyét a bíróságon. De mit remélt ez a barom? A D'ambrosio család nem csak egy ember. Viggo eltüntetésével nem ér véget a játék, hiszen attól még ott van az örököse, a gyerekei és többek között én is. Jelenleg pedig én vagyok az, aki a legnagyobb veszélyt jelenti rá nézve, mert engem küldtek, hogy megbüntessem. Ezt pedig az összes embere tudja, mert egyik sem próbál az utunkba állni, míg végig sétálunk a tömegen a hátsó termekig.
Az iroda ajtaján kopogás nélkül nyitok be, mire a Martin ölében vergődő ribanc sikoltva lefordul onnan és azonnal hátrálni kezd a földön ülve az egyik bútor felé, úgy takargatva magát közben, mint valami szemérmes szűz lány. -Takarodj innen a picsába.- pillantok a nőre és biccentek egyet az ajtó felé, mire sietősen felpattan és kirohan. Francnak se hiányzik, hogy végig itt sikítozzon nekem, mert attól csak még jobban elszáll az agyam, pedig már most is dolgozik bennem az adrenalin. -Hé, Vincent! De jó, hogy látlak!- köszönt Martin, miután kicsit rendbe szedi magát és felegyenesedik a kanapéról, én pedig fölényes arccal az asztalhoz sétálok és beülök a bőrfotelba, ami minden bizonnyal az ő helye szokott egyébként lenni. -Látjátok fiúk? Legalább valaki örül nekem.- vigyorgok szét tárt karokkal, egyesével végig nézve a három emberemen, végül Martin arcán áll meg újra metsző tekintetem. -Persze, hogy örülök, hiszen üzlettársak vagyunk, nem?- vihorászik, de érzi Ő, hogy kurvára szorul a hurok a nyaka körül, mert a vigyora nem őszinte, homlokán megjelenik pár izzadtságcsepp és a tekintete folyamatosan az ajtót méricskéli. -Hát persze, Martin. Hát persze.- bólogatok egyetértőn, az asztalon lévő szivardobozból pedig kihúzok egyet és párszor végig húzom az orrom alatt, élvezettel szívva magamba a jellegzetes illatot. -De nem is tudom...- sóhajtom tétován, majd felegyenesedek a székéből és kezeimet a zsebembe csúsztatva lépek elé, úgy magasodva fölé, akár egy ragadozó, ami nem csak annak köszönhető, hogy egy fejjel magasabb vagyok nála. Ez a beszari féreg, mostanra már majd' összepisálja magát a rettegéstől és meg mernék esküdni rá, hogy szó szerint reszket a félelemtől. Nem csodálom, hiszen mindenki tudja, hogy a nagybátyám engem nem szokott piti kis ügyek végett mozgósítani. Engem akkor küld, ha valakit meg kell leckéztetni, ha rendet kell tenni vagy épp alapos nagytakarításra van szükség. Nevezhetnénk végrehajtónak is, de ez csak azért nem helytálló, mert nem feltétlenül kell mindig vérnek folynia és a macerásabb üzleti ügyeknél inkább az éles eszemre, mint a kegyetlenségemre van szükség. - Az üzlettársak nem szokták elárulni egymást, vagy rosszul gondolom, Martin?- kérdezem nyugodtan, de amint kinyitja a száját, hogy beszélni kezdjen, neki lendülön és megfejelem, neki pedig anélkül kezd ömleni az orrából a vér és vágódik el a földön, hogy a kezeimet egyáltalán kihúztam volna a nadrágom zsebeiből. Na jó, most mondjuk szükségem van az egyikre, hogy a frizurámat rendbe szedjem egy laza mozdulattal, ahogy ujjaimmal végig szántok rajta, de aztán ismét a zsebembe süllyesztem. -Ti ketten maradjatok itt és ügyeljetek rá, hogy a klub rendben üzemeljen zárásig,- intek két emberemnek, azok pedig biccentve kilépnek az ajtó elé, míg a harmadik felrángatja Martint a földről. -Mi pedig kocsikázunk egyet.- villantok ördögi vigyort Martinra, az emberem pedig a hátsó kijárat felé kezdi toloncolni Martint, ahol Luca és Fabio már várnak a kocsival. Csak ne élvezném ilyen kibaszottul, ahogy rettegve rám néz és könyörögni kezd, mintha egyébként az én kezemben lenne a sorsa. Mintha én dönthetnék arról, hogy élhet-e még vagy sem, pedig valójában a parancsot már kiadták és én túl jó katona vagyok ahhoz, hogy akár az eszembe is jusson megtagadni. Martin pontosan ott és úgy végzi, ahogy és ahol a többi áruló: összeverve, nyelv és fogak nélkül  -csak, hogy egy kicsit megdolgoztassuk a szerveket- a város szélén. Azért nem a kikötő mélyén, mert akkor sosem jutna el az FBI-hoz az üzenet, hogy másik besúgó után kell nézniük.



Vissza az elejére Go down
 
vincent carlo d'ambrosio
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: