˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Deryth Elian
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
Deryth Elian Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
The Wild Rose
Play by :
Emily Blunt
Faj :
boszorkány (víz)
Hozzászólások száma :
36
Pontjaim :
7
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
Deryth Elian D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
Deryth Elian Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
238
— :
Deryth Elian 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072

Deryth Elian Tumblr_oj68mlz5Rw1runoqyo4_540


Emma Wheeler | Csüt. Júl. 11, 2024 8:24 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Deryth Elian 1f607

Vissza az elejére Go down
Deryth Elian
Chatkép :
Deryth Elian SoSQbWE
Usernév :
Deryth
Titulus :
Ythar
Play by :
Emilio Ortiz
Faj :
Siren
Hozzászólások száma :
9
Pontjaim :
6
Foglalkozás :
CBNR - Egyetemi oktató
Lakhely :
Hyde Park
— :
Deryth Elian SoSQbWE
Előtörténet :
Kristálytudomány
Kor :
552


Deryth Elian | Szer. Júl. 10, 2024 9:41 pm |
Deryth Elian //Ythar
Emilio Ortiz LIBRA NEMZETKÖZI SZERVEZET Őrző

⋙ becenév Der ⋙ családi állapot magánügy (pár nélküli) ⋙ születési hely és idő Atlantisz, emberi időszámítás szerint: 1472. január 09. ⋙ foglalkozás CBNR - US NAVY //Egyetemi kutatócsoport vezetője ⋙ lakhely HYDE PARK ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság magánügy (egyéb)⋙ fő karakterem Deryth Elian


KEDÉLYES
Betudható korának, vagy tapasztalatának. Már túl van a bohó évek uszonypróbálgató csapásain, ráadásként sokkal inkább a tudomány szirénje volt mindig is, na meg a diplomáciáé, mintsem szárnyait próbálgassa.Megvan a saját belső világa és egyensúlya, amit a külső nem igazán tud kibillenteni. Ettől még nem válik közömbössé, érdektelenné.  
MEGFIGYELŐ
Éppen ellenkezőleg! Nagyon is érdeklik a dolgok, noha ezt nem aktívan teszi. Megfigyel, elemez, s ha szükséges, interakcióba lép, de igyekszik kihagyni a mélyebb kötődéseket. Az emberekkel mindenképpen, hiszen bármikor máshová szólíthatják őrző feladatai. Másrészt meg a túl nagy ismertség könnyebben lebuktatná.
Szociálisan ugyan érzékeny, az emberek világában is, de még ennyi idő után is okoznak neki fejtörést idönként az emberi viselkedések.
JELLEGTELEN
Ha kérdeznének bárkit, meséljen a csoportjáról, őt egészen biztosan kifelejtenék. Őrzői munkája miatt az emberek világában sikerült egy olyan jellegtelen, jelentéktelen karaktert felépítenie, hogy a legtöbb embernél a “könnyen felejthető arc” kategóriába esik. Ami neki tökéletesen megfelel, hiszen valóban ezért van az emberek között. Ellenben népe és családja felé érzett kötődése mindent képes felülírni.

A kristály információi kicsit töményebbek, mint az eddigiek, eltart egy ideig, mire kiolvasom az összes anyagot belőle. Így nem is hallom meg a nevemet, csak valahol a vége felé.
- Hmmm? - csak hümmögök, mert még el akarom kapni az utolsó foszlányokat az energiafolyamatból. De érzek egy csípést a derekam környékén, amire reflex-szerűen csapok is, ahogy arrébb ugrok. Kezemben a kristállyal, de már nyitott szemekkel.
- Igazán megvárhattad volna, míg befejezem az olvasást.
A humorizálás azonban bennem szakad, ahogy meglátom Halyl tekintetét.
- Mi a gond? - teszem a kristályt a helyére, amely azonnal abbahagyja a tudás átadását, s ezt sóhajtva veszem tudomásul.
Nem sokkal később már egy újabb sóhaj szakad ki belőlem, amikor kiderül, miért is jött. Hívatnak, mert véget ért a kristálymoly időszakom, amit kifejezetten élveztem, és eszem ágában sem volt a felszínre menni.
Az idők azonban változnak, s ott nagyobb szükség van rám.


Ezek a sziklák nem olyan kíméletesek, mint a kristályok. És még a gravitáció is más. Sőt, a légnyomás sem olyan, mint a víznyomás. A vízszomj leküzdésében már jól haladok. Ellenben a haladással... annyira már nem.
Példának okáért már vagy ötödjére hasalok el, mert sem a lábaim nem tudom megszokni, sem a gravitáció másféle érvényesülését. Sem.
Valaki azonban mókásnak találja. Egy ideig még békaként elterülve próbálok felkelni, aztán csak oldalt fordulok, megtámasztom kezemmel fejem, s úgy nézek rá.
- Megnézzük, a vízben is ilyen lassú vagyok-e? Biztosan utolérlek. Naa-naaa? - a szemöldökvonogatás is megy, majd az arcvágás is, ahogy a válasz is megérkezik.
- Ahhoz előbb el kéne gyalogolnod a vízig.
Összecsücsörítem a szám. Szeretem a mókát, noha a humor egészen máshogy jellemző rám.Láthatóan készülök valamire.
A második hullám el is nyel, ahogy nyer elég energiát, nagyobb víztömeget csapjon a partra, addigra már az a bizonyos uszony a kezemben van, s magammal rántom Halylt a visszavonuló hullámmal együtt.

Tenyerem még simul az arcra, figyelem tekintetét, ahogy az addig őrzött emlékek egy része eltűnik hangom nyomán, elzárva tőle a hozzáférhetőséget számára, meg mások számára is. Nem foglalkoztat a körülöttem zajló háború, melyet a felszíniek vívnak egymással. Nem az én háborúm, de ránk is hatással van. Hirtelen túl sokan és sokat tudtak meg rólunk, a technológiájuk hirtelen ugrott egy nagyot, tudatuk azonban képtelen volt felnőni hozzá.
Márpedig a másik világra még nem készültek fel.
Thomas pedig mindig is kíváncsi volt. Ám a tudás nemcsak hatalom, hanem veszélyes is. S ha valaki tudja, ki milyen nyomon jár a jelek szerint, a korábbi atlantiszi (és minduntalan visszasírt) munkám során az egyike vagyok azoknak, akik a halvány utalásokból is össze tudják rakni, merre is tart éppen az illető a felfedezésben.
Jelentéktelen jellemet vettem fel, hosszasan dolgoztam rajta, míg olyanná nem vált, mely segít beolvadni olyan helyekre, ahová a nagykutyák képtelen betenni a lábukat. “Kisemberként” könnyebben mozgok közöttük. Így tevékenykedem és elmondhatom, hogy egyre sűrűbben eszmélnek az emberek a másik világra, egyre kíváncsibbak. Ezzel nekem egyre több munkát adnak. Egyre távolabbra téve a kristályaimhoz való visszatérést.
Sajnálom Thomas.
És nem sajnálom. A kristályaimat akarom.


Az emberek lenyűgözőnek találják a hadihajók és anyahajók méreteit. Ha tudnák, mennyire kis semmik az otthonomhoz képest!
Ezzel együtt azonban egyre mélyebbre hatolnak az óceánok mélyén. S erre vagyok én, hogy időben elcsípjem a kíváncsiskodókat, s ha kell, közbelépjek.
A kantin azonban most kongott az ürességtől, ahová a tabletnek nevezett holmijukkal vonultam el. Primitív, kezdetleges, a kristályok egészen mások.
Hiányzik a könyvtár...
- Igen uram? - fel akarok pattanni, de az orvosi jelentés szerint erre képtelen vagyok egy “sérülés” okán. A “maradjon” legyintésre úgy teszek, mint aki visszaernyed.
- Amíg épülget, átvezényeljük. A tudása máshol is fontos.
Visszanyelem a “melyik a sok közül?” kérdésemet, csak figyelek a felettesemre, miközben átveszem a mappát. Küldhette volna elektronikusan is, ám a paranoia bennük van.
Kinyitom, s az emberkéket nézem, és a helyszínt.
Tehát tanítani fogok, de valójában azért, mert két tudós palántát kell megfigyelnem. A kutatócsoport vezetőjeként erre alkalmam lesz.
- Értettem, uram.
Nézek a felettesem után, megkapva a két órán belüli távozási parancsot. Csak mi tudjuk, hogy sem én, sem ő, nem vagyunk emberek.




Vissza az elejére Go down
 
Deryth Elian
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott szirének
-
Ugrás: