˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Devin Moore
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Devin Moore Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
36
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Devin Moore 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Devin Moore Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Devin Moore 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Csüt. Márc. 21, 2024 6:52 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Devin Moore 1f607
   
Vissza az elejére Go down
Devin Moore
Chatkép :
Devin Moore Eating-jack-reacher
Usernév :

Titulus :
őrző
Play by :
Alan Ritchson
Faj :
Szirén
Hozzászólások száma :
9
Pontjaim :
4
Foglalkozás :
FBI Nyomozó (Őrző)
Lakhely :
Lake View, Chicago
— :
Devin Moore I%27m-coming-in-either-way-jack-reacher
Előtörténet :
I'm a man with a rule
Kor :
132
— :
Devin Moore 556003f461c9ff51c5ea1ee1e0017c20dd04390a


Devin Moore | Kedd Márc. 19, 2024 7:55 pm |
Devin Moore
Alan Ritchson őrzők Hadnagy

⋙ becenév Dev, D. ⋙ családi állapot Egyedülálló ⋙ születési hely és idő Atlantisz, 1892.07.14.  ⋙ foglalkozás FBI Nyomozó  ⋙ lakhely Lake View, Chicago ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető nincs ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem Devin Moore  


Gyakorlatias
Olyan arc vagyok, akinek mindig van valami megszokott rutinja, praktikája, keveredjen bármilyen helyzetbe. Ez a legtöbbször cselekvésekben mutatkozik meg. Lehet az akár egy szorult, életveszélyes helyzet, vagy csupán egy hétköznapi elfoglaltság is. Mindig is érdekelt a dolgok működése, az egyének viselkedése, úgyhogy ha valami újat, számomra ismeretlent tapasztalok, hajt a kíváncsiság.
Alkalmazkodó
Képes vagyok egy plüss macival beszélgetni, ha azt észlelem hogy ezzel tudok egy adott célszemély bizalmába férkőzni, még ha amúgy hihetetlen nagy baromságnak tartom, és mást biztosan gyépésnek titulálnék érte. Ez egy kicsit kéz a kézben jár a számító viselkedéssel, de igazából csak annyira vagyok az utóbbi, amennyire a helyzet megköveteli. Egyéb élethelyezetekben is könnyedén megy a beépülés, az elvegyülés, mert van egy nagy adag türelmem is ehhez. Szóval ha várni kell, én várok. Ha el kell intézni valamit, mert szarban van az illető, akkor segítek elintézni neki. Természetesen ebben csak az FBI és a Tanács által lefektetett szabályok, protokollok és parancsok szabnak nekem határokat.
Megfontolt
Ha van időm rá átgondolni a cselekedeteimet, vagy tervezni, akkor nagyon sokat tudok rajta agyalni. Ha csak pár másodpercem van erre, akkor is átfut egy lehetőség számítás a fejemben, mielőtt megteszem, amit meg kell tennem. Még ha olyasmit látsz tőlem, ami meggondolatlanságnak tűnik, valójában azt is átgondoltam és tudom, mit miért teszek.
Delos

Ez a szirén nevem, ami annyit jelent hogy látható. Nagyon magas vagyok, nagyon megtermett vagyok, nehéz volna nem észrevenni. Apám sokáig azt hitte hogy én is majd a királyi testőrségben foglalok kiemelt helyet és szerepet - a tekintélyes méreteimhez méltóan-, de ez nem így lett. Régebben még én is erről álmodoztam, vele együtt, azonban az összes pozíció be van töltve a testőrségben és ráadásul a mi fajtánk, a szirének sokáig élnek. Én pedig hamar felismertem ezt a helyzetet, így korán lemondtam az álmaimról és inkább új vizekre úsztam. Vagy más álmokat kezdtem el megvalósítani. Nézőpont kérdése.

Kora felnőtt koromban találkoztam először az emberekkel, s bár a mi népünk nagyon is lenézi őket - a legtöbb szirén egy alapvetően rossz megítéléssel viseltet az irányukba, hála a sok pletykának ami a habok alatt kering innen onnan hazatért, önjelölt világlátottaktól -, én mégis érdeklődéssel fogadtam azt a pár szerencsétlent, akik akkor a viharban hánykolódtak a bárkájukon. 1901-et írtunk. Nem voltak olyan korszerű és erős járműveik, mint manapság. A vihar ereje pedig könnyedén a zátonynak csapta őket. Ebben az időben már javában a déli határaink egyik őre voltam a sok közül, és akkor egyszer és utoljára elhagytam a posztom, hogy kimentsek egy férfit, akit aztán a partra vittem. A fejét beverte, alig vett levegőt, úgyhogy abban sem voltam biztos hogy életben marad-e. A parton aztán rátaláltak más emberek, én pedig csak a távolból figyeltem őket. Ekkor fogalmazódott meg bennem a felismerés: igazából semmit sem tudok a szárazföldről, a világ többi részeiről és milyen jó lenne látni belőle legalább egy kicsíny szeletet.

Amúgy a határok őrzése nagyon unalmas feladat. Soha senki nem támadt ránk, és a halandók ökörségein kívül senki sem háborgatott bennünket. Néha jönnek tárgyalni más természetfelettiek, vagy csak látogatóba más szirének, akkor kísérgetni kellett őket a következő határig, de a nap nagy része eseménytelenül telt. Úgyhogy egy szép napon leadtam ezt a megtisztelő feladatot és nekiindultam a világnak.

Tengernyi álnév, tengernyi ország

Nagy átlagban tíz évnél tovább sehol sem éltem, mindig vándoroltam tovább, és mindig új álnevet találtam ki magamnak, amivel be tudtam olvadni az emberek közé. Sokfajta állásom volt a megélhetésért, de javarészt hedonista életet folytattam. Ittam magamba a tudást, a tapasztalatokat, hogy minnél jobban megértsem az emberek fura világát. De nem csak az emberekét. A szárazföld hemzsegett a többi természetfeletti lénytől is, akik képviselőit ezidáig csak a határainkon kísérgettem. Mint ahogy az első pofon a legnagyobb, úgy az első ilyen találkozások a legemlékezetesebbek, a többi pedig apránként elmosódik az elménk bugyraiban.

Az első világháború idején Európában tartózkodtam, egészen pontosan Dijon-ban. Egykettőre belekeveredtem én is nyakig. Besoroztak katonának, megtanultam használni az akkori lőfegyvereiket, különféle kiképzésekben részesültem, hogy aztán a többi nyomorulttal együtt ott küszködjek egy bűzös, szűk árokban, várva a halált. Amikor a határaidat feszegeted nagyon hamar eljutsz a végére és ráébredsz, hogy talán a következő percben már szembetalálkozol a teremtőddel.

A második világháború pedig Angliában ért el, ott a Brit Királyi Haditengerészethez soroztak be. Legalább víz közelében voltam. Úgy voltam vele, ha kinyúvadok, akkor valaki csak megtalál a mieink közül.

Nem így lett. Túléltem. És a világháborúk kora is befejeződött.

Ennyi megélt tapasztalással a hátam mögött nagyon is elegem lett a háborúkból, de úgy a halandókból is. Egy kisebb időre ismét hazaköltöztem, Atlantiszra. De ez kevésbé volt idilli, főleg, miután megint a határok védelmére akartak bevonni, és egy napon megint azon kaptam magam hogy mehetnékem van. Legyen bármi, lövöldözés, verekedés, csak ne kelljen ott egy szál magamban a korallokkal társalognom, mert akkor ki fog égni az agyam!

1989-ben érkeztem az Újvilágba. Az első városrész, amelyet a lábaim tapodtak itt, az Coconut Grove volt, Floridában. Aztán itt is egyik városról mentem a másikra tíz évenként, de most már a munkám mindig ugyanaz volt. A rendőrségnél voltam járőr, majd nyomozó, mindig ebben a sorrendben. Mondjuk sokszor kezdeni újra nem egyszerű, főleg, ha már beleszoktál egyfajta rutinba. És egy idő után a zöldfülű járőr előbb megold egy bűntényt, mint a kinevezett nyomozó, ugyebár. Nos, később ebből akadtak problémáim.

Libra Nemzetközi Szervezet

A népünk vállát súlyos teher nyomja, melyből mindegyikünk kiveszi a részét hogy megőrizze annak titkát. Így esett hogy én ehhez a szervezethez csatlakoztam, mint örző. Persze ez nem egyik napról a másikra a történt. Mint utólagosan megtudtam, sokáig megfigyeltek, majd az unokabácsikám, Aarsh felkeresett. Ő is örző. Elmagyarázta hogy milyen tevékenységek tartoznak a feladataik közé, kik adják azokat és hogy a mi népünkből is többen kellene, hogy képviseljük ezeket az érdekeket. Úgy ítélték meg hogy a képességeim alapján én is alkalmas vagyok a soraik közé. Én meg egy magasztosabb célt láttam ebben a lehetőségben, ezért jelentkeztem közéjük.

FBI napjainkban

Sokadik évemet töltöm az FBI-nál nyomozóként. A munkámat végzem itt Chicago-ban és terroristák, nemzetközi bűnözők után nyomozok, míg őrzőként is végzem a rám bízott, és az ad-hoc jellegű feladatokat. Lake View 2 éve az otthonom.


Vissza az elejére Go down
 
Devin Moore
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott szirének
-
Ugrás: