˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Tessa Whitmore
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Tessa Whitmore Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Tessa Whitmore 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Tessa Whitmore Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Tessa Whitmore 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Pént. Dec. 15, 2023 8:05 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Tessa Whitmore 1f607

Vissza az elejére Go down
Tessa Whitmore
Chatkép :
Tessa Whitmore Morena-baccarin-deadpool
Usernév :
maze
Titulus :
alfa nőstény
Play by :
Morena Baccarin
Faj :
vérfarkas
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
3
Foglalkozás :
pultos/felszolgáló
Lakhely :
Chicago
— :
Tessa Whitmore Ef4LzMO
Előtörténet :
If light is in your heart,
You will find your way Home.

Őt keresem :
Tessa Whitmore 2a0b5ec7ba3a4b4301feaadcebe4b42cd3ae911a

Ezt hallgatom :
That's all how it feels
I like the way you kiss me
Kor :
136
— :
Tessa Whitmore 1b71265ebc54c5af5e13bd98b9f51ab1092e5546


Tessa Whitmore | Szomb. Nov. 25, 2023 7:01 pm |
Tessaia Whitmore
morena baccarin vérfarkas alfa nőstény

⋙ becenév Tess ⋙ családi állapot házas ⋙ születési hely és idő Brooklyn, Massachusetts, 1887. augusztus 11. ⋙ foglalkozás pultos ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális  ⋙ fő karakterem emma  


Ösztönös és magabiztos
Nem mindig voltam ilyen, sőt, a fiatalabb éveimet olyan családban és olyan falkával töltöttem, ahol nem csak, hogy szemernyi szavam se volt, de általában le is domináltak, ha megpróbáltam érvényt szerezni az akaratomnak. Nem kis harcokba és nem kevés fájdalomba került, hogy végül tisztelni kezdjenek, a bátyám azonban mindig is konkurenciakènt tekintett rám, mintsem a húgakènt, így végül inkább a saját utamra léptem. Akkor kezdtem végleg az ösztöneimre hagyatkozni és jöttem rá arra, hogy sokkal biztosabb a kis hangra és a megèrzèsekre hallgatni, mint a logikára, a józan észre vagy bármi másra. Nem egy alkalommal bizonyult már jó választásnak, még kockázatos vagy veszélyes helyzetekben is.  
Kitartó
Kevés hasznos dolgot tanított meg nekem a bátyám, a kitartást azonban és a makacsságot a vele való versengésnek köszönhetem. Bármilyen apróságról volt szó, mindig verseny kerekedett köztünk, az apánk figyelméért és büszkeségéért viaskodtunk, én pedig mindemellett azt is meg akartam mutatni nekik, hogy én is tudok legalább olyan szívós és kemény lenni, mint ők. Bizonyítani akartam és örökösen kellett is, de talán épp emiatt tudom azt is, hogy kitartani és szélmalomharcot vívni nem ugyanaz. Sosem adtak nekem igazán sem helyet, sem szerepet, a távozásomra épp emiatt nem is megfutamodásként tekintek.
Odaadó és védelmező
Magam sem tudtam hosszú éveken át, hogy ezeket a jellemvonásokat is a magaménak tudhatom, hiszen a saját falkámban nem is igazán volt rájuk szükség. Ott minden nap a harcról, a taktikázásról, a védekezésről és a versengésről szólt, mikor pedig külön váltam és elindultam megkeresni a helyemet a világban, rá kellett döbbenjek, hogy valójában mindez itt van bennem. Mára már tudom, hogy bármire képes vagyok a falkáért, azokért, akiket szeretek és igyekszem nem csak az alfa párja lenni, nem csak egy vezető, hanem támasz, jó barát és akár anya is, ha arra van szükség.  
Franciaország déli részén születtem, de túl sokra már nem emlékszem abból az időszakból, hiszen több, mint száz éve már ennek, emlékképek azonban, még ma is beugranak néha. A szőlészet illata nyáron vagy épp a kissé dohos szag az ősrégi pincében, vagy az apám büszke szavai, valahányszor csak elmesélte, miféle csellel nyerte meg magának azt a borászatot a nagyapja sok-sok évvel azelőtt.
Az egész falka ott élt és dolgozott és, bár javarészt olyanok voltunk, akár egy nagy család, csak évekkel később értettem meg, hogy valójában mennyire nem volt idilli az egész. Az apám egy zsarnok volt, egy erőszakos alak, aki a posztját megfélemlítéssel és erővel tartotta kézben, az egyszerű emberek vérét pedig előszeretettel ontotta, csak mert attól erősebbnek érezte magát. Mindig erősebbnek érezte magát és a fajunkat, a vérfarkasokat mások fölé helyezte, de én valahogy sosem tudtam osztani a véleményét. Hiszen attól, hogy valaki erősebb, még nem feltétlenül kell bántania másokat és minél idősebb lettem, annál többször próbáltam az útjába állni, ha valakit épp meg akart büntetni valamilyen kihágásért.
Az esetek többségében, először ő kente el a számat alaposan, majd a bátyám, aki olyan volt, mint az apánk tökéletes kis klónja. Nem hiába, hiszen az volt minden álma, hogy egyszer majd ő kerül az apánk helyére, hogy ő lesz az alfa, a vezér és majd kénye-kedve szerint uralkodhat. Úgy is viselkedett, mint egy herceg, velem pedig a lehető legkegyetlenebb volt születésemtől kezdve, bár igazán sosem értettem, hogy miért, hiszen soha nem jutott volna eszembe, hogy megpróbáljam elvenni tőle az áhított posztot.
Addig a napig legalábbis, míg az apánk bele nem halt egy vámpír okozta harapásba, nem gondolkodtam azon, hogy alfa legyek. Nem akartam felelős lenni mások életéért, sem kegyetlen és vérengző lenni, mint ahogy azt tőlük láttam, azonban a falka két frakcióra szakadt és míg az egyik a bátyámat támogatta, a másik engem kérlelt, hogy szálljak szembe vele és állítsam meg.
Végül megtettem. Összeszedtem minden bátorságomat és kihívtam. Erősebb nem voltam ugyan nála, de fürgébb és rafináltabb igen, azonban az utolsó pillanatban hezitáltam, amit Ő viszont soha nem tett volna. Nem tudtam volna elvenni az életét, így végül inkább kihátráltam. Nem csak a harcból, hanem a falkából és az addig megszokott életünkből is. Na nem, mintha sok választásom lett volna, mert miután felülkerekedett és legyőzött, választás elé állított: vagy hősies halált halok a falka szeme láttára, vagy elmegyek. Hát leléptem.

Hosszú évekig éltem egyedül és magányosan, bár ehhez hozzájárult az akkori kaotikus helyzet is, ami Európában uralkodott. A második világháború idején például egy tábori kórházban segédkeztem, akkor épp oda sodort az élet, és ott lettem életemben először szerelmes. Ez a szerelem csábított végül Amerikába is, azonban az már akkor nyilvánvaló volt, hogy nem tarthat örökké, hiszen a férfi egy halandó ember volt, én pedig már több, mint ötven éves, ugyanezzel a külsővel. Tudtam, hogy csak az Ő idejét vesztegetem, hogy minden egyes nappal megfosztom Őt valami olyantól, ami igazi lehetne, ez az érzés pedig, végül arra sarkallt, hogy elhagyjam.

Évekkel később aztán, mikor rátaláltam a mostani falkámra, végre azt éreztem, hogy haza érkeztem. Pedig, az egész merőben más volt, mint egykor az apám által vezetett falka és szinte semmi sem úgy történt, mint ahogy azt korábban megszokhattam, mégis üdítő felismerés volt, mert végre olyan családra találtam, ahol a vezetés az egymás iránt érzett tiszteleten és ragaszkodáson alapult, nem pedig az erőszakon és a félelmen. A férjem, Owen, már akkor alfa volt, amikor hozzájuk kerültem, amikor maguk közé fogadtak én pedig felnéztem rá azért, ahogy vezette a családot. Semmiben sem hasonlított az apámra vagy a bátyámra és ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy elfogadjam az ajánlatát, amikor párjául kért. Pokolian ijesztő volt ugyan belegondolni, hogy én legyek az alfa párja, az alfa nőstény és nem is igazán éreztem magam megfelelőnek a posztra, de rá kellett jönnöm, hogy a félelmem alapja a korábbi tapasztalatom. Olyan vezető soha nem tudtam volna lenni, mint az apám, nem tudtam volna azt képviselni, amit ő képviselt, de szerencsére Owen nem is ezt várta tőlem és talán nem is éppen a lángoló érzelmek vagy a szenvedély vezérelt, amikor végül hozzá mentem feleségül, de úgy éreztem, hogy egy olyan vezető mellett, mint Ő, képes lehetek én is olyanná válni, aki megfelelően vezetheti vele együtt a falkát. Talán, életemben először az ösztöneim helyett a józan észre hallgattam és még ma sem tudom, hogy jól tettem-e, de a házasságomra nem panaszkodhatok. Owen remek vezető és megfelelő férj.

 


Vissza az elejére Go down
 
Tessa Whitmore
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott vérfarkasok
-
Ugrás: