˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



chantele & jake - come follow me down
2 posters


Jake Powell
Chatkép :
chantele & jake - come follow me down 0rjah8M
Usernév :
D
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
aaron taylor-johnson
Faj :
werewolf
Hozzászólások száma :
119
Pontjaim :
117
Foglalkozás :
fbi agent - undercover
Lakhely :
the loop
— :
chantele & jake - come follow me down D3410177a2d4140147c48d1578292a91244c8b1f
Előtörténet :
but when it comes to the end
you're just the same as them

Ezt hallgatom :
i take my whiskey neat
chantele & jake - come follow me down F73ba5409e49f4290b176dee63c232575fd38588
Kor :
36


Jake Powell | Szomb. Szept. 30, 2023 6:02 pm |
Finoman megszorítottam az ujjait, ahogy a tenyerembe siklottak. Milyen aprók! Ő maga sem nőtt túl nagyra, én viszont igen, így egészen kontrasztosnak hathattunk volna egy külső szemlélőnek, de rajtunk kívül nem volt itt senki... még. Megfordult a fejemben a filmekben már elcsépeltnek ható mondat, miszerint "mit kereshet egy hozzá hasonló lány egy ilyen helyen?", ám ő a tanúbizonysága annak, hogy az angyali szépség nem elég, hogy kihúzzon valakit a csávából, ha sorra ostoba döntéseket hozott. És ez a lány nagyon szépen, szinte díjnyertes módon gyalogolt bele a mocsokba, méghozzá önként és dalolva. Legalábbis ez volt a véleményem abból kiindulva, amit eddig megtudtam róla.
- Rendőrség? Hányszor jöttek ki, ha hívtad őket? - A szemöldököm szinte a hajvonalamig futott. A járőrök ha tehették kerülték az intézkedés-gyanús eseteket, az FBI pedig nyilvánvalóan nem fog kivonulni egy kocsma előtt történt verekedéshez. Vagyis... én itt voltam, szóval talán mégis. Persze ezt ő nem tudhatta. - Nem igazán figyeled a körülötted zajló történéseket, ugye? A főnököd üzlete elég nagy bajban van. - Egyetlen másodpercig sem gondoltam volna, hogy buta, sőt! Szerintem sokkal több esze volt, mint amit bármikor bárkinek megmutatott. Volt valamiféle ravasz csillogás a tekintetében, olyan, amilyet eddig csak az igazi, becsben tartandó túlélők szemeiben láttam.  Így a közelében ácsorogva komplexebbnek tűnt, mint elsőre hittem: bájos vonások, finom virágillat, látszólagos kedvesség, mellette  tűegyenes gerinc és kiélezett figyelem. Nehezebb dolgom lesz, mint hittem vagy mindössze a paranoiám szórakozott velem?
Levettem két felespoharat az egyik polcról és mindkettőt teletöltöttem a vodkás üveg tartalmával. Anyám próbált úriembernek nevelni, nagyobb részben sikertelenül - Egészségedre, Chantele! - A kezébe nyomtam az egyik poharat, a másik tartalmát lehúztam. Alapvetően józanul éltem az életemet, a mai nap viszont kivételnek bizonyult. Ma születik meg a harmadik alteregóm, ez ünneplést vagy éppen agyi tompítást kíván! Arról nem is beszélve, hogy kifinomult érzékeimnek hála hallottam, hogy Mike a megbeszéltekhez híven két másik taggal a bár felé tartott. Elkezdtek bizseregni a csontjaim. Hiába volt tervezett a szituáció, a véremet szüntelen felpezsdítették a hasonló helyzetek; agresszió, szex, vér, adrenalin, ezek alapján akár egy ősember szintjén is mozoghattak volna, de nem tagadtam, hogy mindegyik jókora adaggal járult hozzá a létezésemhez. - Az van... - Ekkor már jócskán lehetett hallani, hogy motoszkálnak odakinn. - Hogy szerintem ezek visszajöttek.  A szívemre venném, ha valami bajod lenne, úgyhogy menj vissza a vendégtérbe. - Feltűrtem az ingem mindkét ujját, miközben végigfuttattam rajta a tekintetem.
Vissza az elejére Go down
Chantele Delacroix
Chatkép :
chantele & jake - come follow me down Tumblr_inline_p79xb9xZzf1rihseq_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
amanda seyfried
Faj :
dhampire
Hozzászólások száma :
3
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
ex journalist
Lakhely :
hiding in darkness
— :
chantele & jake - come follow me down Tumblr_inline_phzlebtAlH1vrb66e_250
Előtörténet :
coming soon
Őt keresem :
I'm just like you.
I enjoy the forbidden fruits in life, too.

chantele & jake - come follow me down 111bad662e40b18087bc34103a7c2ebecc71edbc
Ezt hallgatom :
s a i d,
you know I love the thrill of the rush,
You know I love the thrill of the rush.

Kor :
35
— :
chantele & jake - come follow me down 9232ef8506c1120cd82faa58dd9ba4b56b53e7fa


Chantele Delacroix | Pént. Szept. 29, 2023 8:46 pm |

jake & chantele

there are no accidents

Már hozzászoktam a váratlan történésekhez és a hívatlan vendégekhez, mert ők azok, akik kedvtől függetlenül mindig megjelennek, és olyan balszerencse-sorozat veszi kezdetét, hogy azt bármelyik hollywood-i forgatókönyvíró megirigyelné. Különös érzékkel tettek tönkre maguk körül mindent; mindent, ami törhető, és nyilván én vagyok az az áldozat, akinek össze kell kaparnia utánuk a mocskot. Nem egyszer nyúltam üvegszilánkba, de szerencsére a saját vérem nem volt olyan ínycsiklandozó falat, mint más embereké. Egyszerűbb lenne az életem, ha válogatás nélkül nekik eshetnék, és egyetlen harapással elvehetném a kedvüket. Főleg attól, hogy tapizzanak és markolgassák a fenekem, de a főnök szerint jobb ehhez hozzászokni.
Az elején minden éjszakai műszak után álomba sírtam magam, újra és újra felidézve, hogy mennyire gyűlölöm ezt az egészet, és átkoztam Alec-et, aki belerángatott ebbe az egészbe, elvéve tőlem mindent, amiért küzdöttem; és amiért küzdött az apám is, hogy tisztességes embert neveljen belőlem. Alec szerint járulékos veszteség, és ha valaki belecsöppen ebbe a világba, vállalnia kell a következményeket, de én képtelen voltam úgy beszélni az apámról, mint egy darab húsról. Az ő járulékos veszteségéről, mert neki ennyit jelentett az apám. - Ha segítségre számítasz, hát rossz helyen veretted össze magad. - Csak kibukott belőlem, mindössze egyetlen vállrándítást fűzve a szavak mellé, de ahogy a tekintete egyenest az enyémbe fúrta magát, furcsa bizsergés futott át, ami végül beleállt a gyomromba. Tudom, hogy láttam már valahol, egy ilyen tekintetet nem felejt csak úgy el az ember lánya, és a pokolba is a feledékenységemmel!  - Újabban? - Ragadtam ki egyetlen szót, amit az imént elmondott, ekkor már kissé feszengve, de már azt figyeltem, hogy mit is csinál azzal az üveggel, amit én hoztam be, eredeti célja pedig az volt, hogy jól fejbe verjem vele. Nem kellett volna ilyen hamar lemondanom erről, hisz ki tudja, milyen céllal jött. Mondani én is tudok bármit.
Egy halk sóhaj szakadt ki a tüdőmből, mikor felém nyújtotta a kezét, még a nevét is elmondta, de hiába, hogy a tekintete ismerős, a neve nem mondott semmit. - Chantele. - Fogadtam el a kezét, de csakis egyetlen kósza másodperc erejéig, alig engedve, hogy megremegjen a szám széle, így fojtva vissza egy amúgy ösztönösen kikívánkozó, barátságos mosolyt. - Ismerted őket, vagy csak kipécéztek maguknak? - Kérdőn vontam fel a szemöldököm, majd kicsit közelebb léptem, hogy valami tiszta rongyot keressek valamelyik felső szekrényben. - Ne hívjuk a rendőrséget?


   chantele & jake - come follow me down 1f49c    
Vissza az elejére Go down
Jake Powell
Chatkép :
chantele & jake - come follow me down 0rjah8M
Usernév :
D
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
aaron taylor-johnson
Faj :
werewolf
Hozzászólások száma :
119
Pontjaim :
117
Foglalkozás :
fbi agent - undercover
Lakhely :
the loop
— :
chantele & jake - come follow me down D3410177a2d4140147c48d1578292a91244c8b1f
Előtörténet :
but when it comes to the end
you're just the same as them

Ezt hallgatom :
i take my whiskey neat
chantele & jake - come follow me down F73ba5409e49f4290b176dee63c232575fd38588
Kor :
36


Jake Powell | Kedd Szept. 26, 2023 9:08 pm |
Könnyebb volt felhívni magamra a figyeltem, mint gondoltam volna, pedig még bele sem lendültem. terveztem, hogy leverek egy-két üveget, de nem akartam felesleges bosszankodást előidézni a lányban, hiszen a jóindulatára volt szükségem, annak esélyét kellett fokoznom, hogy megszán és ezen első lépés által valahogy a közelében maradhatok... ezáltal az újdonsült célpontom, Alec közelében is. Mindig az első lépés, a kezdet a nehéz és azon Mike öklének köszönhetően már túl voltam, így nem maradt más hátra, mint messze földön híres bájamat bevetni a csatatéren. Való igaz, az Isten vagy bármi, ami fent van és megteremtett minket a kreálásomkor nem fukarkodott, mindent megadott, amire férfiember vágyhat és segítségével számára pozitív gondolatokat ébreszthet egy női agyban és szívben. és én jelen pillanatban ezt nem voltam rest kihasználni. Ugyan ez inkább a nők fegyvere, ám az a néhány alkalom, mikor szemrevételeztem a lányt, szinte sütött belőle, hogy pocsékul érzi magát. Azokat a hatalmas, zöldeskék szemeket elvágyódással vegyített nyomor, szinte sivárság járta át, olyannyira, hogy majdnem sajnálatot ébresztett bennem. Mi késztethet rá egy fiatal, gyönyörű, okos, talpraesett, fényes újságírói karrier előtt álló lányt, hogy egy lepukkant South Loop-i bárban végezze, ahol az egyetlen elismerés felé maximum egy részegen tántorgó patkányhoz tartozó két, a seggébe hajnali háromkor belemarkoló kéz? Érthető, hogy az utca másik oldaláról is összevillant a tekintete az enyémmel. Szerencsétlen. Én meg egy szemétláda vagyok.
- Most mondjuk egy kis segítség jól jönne. - Válaszoltam a kérdésére. A vodkás üveg legalább távol maradt a testemtől, ezt félsikerként könyveltem el. - Kösz. - Kivettem a kezéből az üveget, lepattintottam a tetejét és egy fél pillanatra hátat fordítottam neki, hogy matatni kezdjek és találhassak egy konyharuhát. Az anyagra csepegtettem az alkoholból és először a szemöldököm feletti sebet, majd az ujjam bütykeit töröltem át vele. Mert hát nyilván én is behúztam egyet Mike-nak, az hiába nem volt megbeszélve. - Talán szólhatnál a tulajnak, hogy újabban elég rossz arcok kezdtek ólálkodni a kocsmája környékén. És nem a hozzá tartozó rossz arcok. - Jegyeztem meg. Mike és egy másik haver hetek óta itt járőrözött és úgy tettek, mintha dílerkednének a kerület ezen részén, holott mindenki tudta, hogy ez a rész Alec-é, az ő cucca terül és senki más nem férhet meg mellette. - Az egyikük kevésbé volt együttműködő, amikor szóltam neki, hogy lesz kedves eloldalazni innen. - És a terv a következő volt: nyilván másoknak is feltűnt, hogy konkurens emberkék szivárogtak be a környékre, akiket ha elüldöz egy egyébként az alvilágban ismerős és szintén ellenséges csoportba tartozó arc - történetesen én -, akkor felmerül a kérdés, hogy mit akarhat? És én többek között erre a kíváncsiságra fogok építeni. - Bocs, hogy bejöttem, csak nem akartam az utcán megvárni, hogy esetleg visszajönnek-e. Jake vagyok. - Felé nyújtottam a kezemet és megkerestem a tekintetét. Csak egy kicsivel mélyebben és egy picivel tovább néztem őt a kelleténél. Gyerünk, kislány! Egyetlen apró mosolyt, kérlek!
Vissza az elejére Go down
Chantele Delacroix
Chatkép :
chantele & jake - come follow me down Tumblr_inline_p79xb9xZzf1rihseq_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
amanda seyfried
Faj :
dhampire
Hozzászólások száma :
3
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
ex journalist
Lakhely :
hiding in darkness
— :
chantele & jake - come follow me down Tumblr_inline_phzlebtAlH1vrb66e_250
Előtörténet :
coming soon
Őt keresem :
I'm just like you.
I enjoy the forbidden fruits in life, too.

chantele & jake - come follow me down 111bad662e40b18087bc34103a7c2ebecc71edbc
Ezt hallgatom :
s a i d,
you know I love the thrill of the rush,
You know I love the thrill of the rush.

Kor :
35
— :
chantele & jake - come follow me down 9232ef8506c1120cd82faa58dd9ba4b56b53e7fa


Chantele Delacroix | Hétf. Szept. 25, 2023 9:28 pm |

jake & chantele

there are no accidents

Még időben be akartam érni. Törekedtem a pontosságra, hogy időben vegyem fel a műszakot, nehogy a főnököm ismét szóvá tegye, hogy általában kések; és tényleg megpróbáltam változtatni ezen, de az utóbbi időben túl sok minden járt a fejemben. Egyszerűen képtelen voltam hozzáedződni ehhez az új élethez.
Az apám halála miatt pokoli kínokat éltem át, hisz kislánykorom óta a gondomat viselte; anyám helyett is szeretett, az elvesztését pedig még csak számításba se vettem. Ehhez ráadásul hozzájött az, hogy... elkezdtek nyúlni a fogaim. Én féltem magamtól a legjobban, arról nem is beszélve, hogy így, ilyen keretek között emberek közé menni... mocskos nagy bátorságot igényelt; pedig soha nem voltam gyáva. Visszaszóltam, ha valaki nem a megfelelő hangnemet választotta velem szemben. De ez már többről szól némi keringőre hívásnál.
És Alec nem könnyítette meg a dolgom...
Benne volt a levegőben, hogy esetleg... eldurran az agyam, és vér fog folyni. Ezt próbáltam megelőzni. Minap már így is eltörtem az egyik tag kezét, aki a fenekemet fogdosta, és nekem ez naná, hogy nem tetszett. Aztán neki se... ja, és persze Franknek sem.
Szóval. Igyekeznem kell. A legrosszabb, hogy előtte Frank jelenléte sem zavart, de mióta dolgozik bennem a vámpírság, egyszerűen idegesít, ha ott van, ahol én is. Talán ez az a híres-hírhedt ellentét kettőnk között.

Éppen a kabátomat gombolgattam, mikor furcsa hangzavart hallottam hátulról. Hirtelen kiegyenesedtem, miközben a szemeimmel végig a helyiséget mustráltam, de úgy tűnt, hogy senki nem hallotta; talán ez is az újdonsült képességeim egyike lenne? Mert amúgy nincs mellettem senki, aki elmondaná, hogy mi normális és mi nem. De ez nem lehet hallucináció - és ebben győzött meg az is, hogy ismét hallottam valami puffanást. Ezt már főleg nem hallucinálhattam.
Kezembe vettem az első dolgot, amire rá tudtam markolni, ezúttal történetesen egy bontatlan vodkás üveget sikerült szereznem, csiga tempóban indulva meg a hátsó helyiség felé, ekkor már a saját szívverésemen túl hallottam valaki másét is; talán ez az oka annak, hogy mikor benyitottam, nem az volt az első mozdulatom, hogy fejbe verjem az alkoholos üveggel.
Először csak hátrahőköltem, mikor a tekintetünk találkozott, rögtön felidézve, hogy valahol láttam már ezt a szempárt, de nem hagytam magamnak túl sok időt, hogy a gyönyörű színeket méricskéljem a szemei alján, helyette inkább kifújtam a levegőt. - Mit keresel te itt? - A homlokomig szaladt a szemöldököm, ujjaimat továbbra is az ajtóra szorítva, bár nem tűnt veszélyesnek a figura. Főleg hogy úgy tűnt, valaki elég rendesen ellátta a baját, de egyelőre nem tudtam megállapítani, hogy honnan is származik a vér. - Egyáltalán ki vagy? - Bukott ki belőlem a következő kérdés, ekkor már közelebb sompolyogva, hogy be tudjam csukni magam mögött az ajtót.


   chantele & jake - come follow me down 1f49c    
Vissza az elejére Go down
Jake Powell
Chatkép :
chantele & jake - come follow me down 0rjah8M
Usernév :
D
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
aaron taylor-johnson
Faj :
werewolf
Hozzászólások száma :
119
Pontjaim :
117
Foglalkozás :
fbi agent - undercover
Lakhely :
the loop
— :
chantele & jake - come follow me down D3410177a2d4140147c48d1578292a91244c8b1f
Előtörténet :
but when it comes to the end
you're just the same as them

Ezt hallgatom :
i take my whiskey neat
chantele & jake - come follow me down F73ba5409e49f4290b176dee63c232575fd38588
Kor :
36


Jake Powell | Vas. Szept. 24, 2023 9:30 pm |
Hetek óta figyeltem a lányt. Rendőrként beépülni a maffiába, felvenni egy teljesen más életet és személyiséget épp elég volt - bár őszintén, pont ugyanolyan suhanc voltam én is, mint amit az álcám megkívánt, így igazából zsigerből jött -,  de a bűnszervezet egyik csoportján belül azt a feladatot kapni, hogy szivárogjak be egy másikba, mert az számukra konkurencia és ki kell iktatni... na az már feladat! Bizsergett a testem az adrenalintól, mert mire éppen elkényelmesedtem volna az alapvető feladatom megfelelő ellátásában, jött az újdonság; másfél éve dolgozom a bizalom elnyerésén és a maffia belső körébe való bejutáson és az, hogy engem bíztak meg az ellenség likvidálásával egyenlő volt a teljes értékű bizalom megszavazásával. Ennél közelebb még sohasem kerültem a tűzhöz, ennek öröme és elégedettsége gyerekjátékká tette a feladat magamra vállalását. Már csak egy zsebben elférő, kompakt kis noteszt kellene beszereznem, amelybe jegyzetelhetem a hazugságaimat, mielőtt teljesen összekavarodnék.
Hiszen ismét más tulajdonságokra lesz szükségem: egy nő számára kell megnyerőnek és vonzónak mutatkoznom, ami más, mint a maffia egy csoportjának a főnöke előtt szimpatikus képet festeni magamról.  Ez a lány kiszolgáltatott volt, titkolta, tudomást sem akart venni az őt ragyogtató szikráról, behódolt, unottá vált és gyűlölte az életét, tehát könnyen a bőre alá lehetett férkőzni azzal a stratégiával, ha először kettőnket hasonlóvá tevő tulajdonságot villantok fel neki, majd megmutatom neki, hogyan nem muszáj belehalni minden egyes másodpercben a létezésbe.  Szükséges volt mélyreható emberismeretre szert tenni és emberi kaméleonná válni ahhoz, hogy el tudjam érni a kitűzött célomat és megtisztítsam a világot a valódi gonosztól. Közben én is mocskossá váltam volna? Lehet. De a cél szentesíti az eszközt és az eszköz most ez a lány volt. Chantele.
Mike-al, a maffia-életem legjobb haverjával pazar ötletet eszeltünk ki, a fő összetevő pedig a péppé verésem volt. A lány empátiájára játszva jó kezdetnek tűnt sebesültet játszani, így néhány testes jobb horog elviselése után elváltunk a haverral és második lépésként feltörtem a Chantele munkahelyeként szolgáló kocsma hátsó ajtaját és a raktárhelyiségbe mentem. Az érkezése körülbelül 15 percen belül várható volt, addig lehúztam egy felest, hogy még szánalmasabban fessek és a megérkezése után direkt hallható, nem túl hangos, inkább csak szerencsétlenkedésből fakadó zajokat hallattam a raktárból, mint például a polcnak való nekiütközés vagy az egyik pohár eltörése.
- A francba. - Nyögtem még ki biztos, ami biztos és fel is figyeltem a léptekre. Reméltem, bármilyen segédeszközt hozott magával, az előbb kérdez, aztán üt típusba tartozik.
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
chantele & jake - come follow me down
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chantele Delacroix
» Jake Powell
» man & jake - alter egos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: The Loop
-
Ugrás: