˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Ava Russel Smith
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
Ava Russel Smith Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
cpd
Play by :
Emily Blunt
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
31
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
Ava Russel Smith D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
Ava Russel Smith Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
36
— :
Ava Russel Smith 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072


Emma Wheeler | Kedd Márc. 12, 2024 8:07 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk! Ava Russel Smith 1f607

Vissza az elejére Go down
Ava Russel Smith
Chatkép :
Ava Russel Smith 148642183f20dbe9a4c2098baff2a33f
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
emma stone
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
interior architect
Lakhely :
the loop
— :
Ava Russel Smith Tumblr_pf0b9fOUjf1r213zbo1_250
Előtörténet :
cs
Őt keresem :
you always find something,
when you are not looking for it
Ava Russel Smith 9be4a9f98d3908be3d166972d9f303e8708f734d
Ezt hallgatom :
born to be yours
Kor :
39
— :
Ava Russel Smith Tumblr_oqum1b0tz21ug3v0wo5_400


Ava Russel Smith | Szomb. Aug. 19, 2023 10:10 am |
Ava Russel Smith
emma stone ember a kívülálló

⋙ becenév Ava ⋙ családi állapot házas ⋙ születési hely és idő Chicago, 1985. január 4.  ⋙ foglalkozás belső építész  ⋙ lakhely Lakeview ⋙ a karakter kicsit saját, kicsit keresett ⋙ hirdető - ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem Harlen


Szeleburdi
Az emberek általában nem azt gondolják rólam, hogy milyen csendes, jól nevelt lány - akarom mondani, nő! - vagyok. A csendesség még egy könyvben sem szerepelhetne a nevemmel; igen, elég nagy bagólesővel áldott meg a teremtő, és levetkőzhetetlen modorommal egyszerre tudom elvarázsolni a boldogot és a boldogtalant is.
Kiállhatatlan
Már ideje korán kiütközött a kreativitásom egy-két apró jele, nem is volt kétség, hogy olyan pályát fogok választani, amelyben minden ilyen hajlamomat kiélhetem. Az egyetemi évek alatt hozott össze az élet Olivia-val - kettőnk viszonya pedig azóta is a szó szoros értelmében felhőtlen. De tényleg. Mi soha nem veszekszünk. Talán éppen ezért nem lennénk igazán jó házasok sem. Persze kétség sem fér hozzá, hogy sok döntésével nem értek egyet, de erről ő is mesélhetne. Például azokról a napokról, mikor eldöntöttem, hogy férjhez megyek, méghozzá egy - az ő szavait használva - címeres baromhoz. Igen. Házas vagyok - habár a férjem állítólag nem veti meg a flörtöt más nőkkel; talán emiatt jöttem rá arra, hogy amúgy nem vagyok egy féltékeny típus - vagy csupán nem elég komoly a tét? Olivia soha nem félt kimondani, hogy mennyire nem passzolok össze Mr Smith-tel, én pedig mindig lecsitítottam. Nyilván rájött, hogy a saját káromon kell megtanulnom ezt a leckét.
akaratos és dacos
Szerencsére úgy tűnt, hogy a humorom töretlen; a családom, de még Will sem látja rajtam soha, ha szomorú vagyok. Mint egy bohóc; mosolyt kanyarintok az arcomra, elfedve vele mindent.
A külsőmet illetően sok mindent kipróbáltam már. A szőkét. A barnát. Legújabban vörös vagyok, a szemeim pedig zöldek. Igen. Mint az a bizonyos szörnyeteg. Középmagasnak számítok a magam 170 centiméterével, de szeretek magassarkú cipellőkbe bújni - aztán jó nagyot esni velük. A kedvelt ruhadarabjaim között mindig akad valami, amivel közröhej tárgyává válhatok. Hisz mindenki emlékezhet arra a bugyirózsaszín, masnis szoknyára, a mellé felvett kivágott, fekete I'M THE QUEEN feliratos pánt nélküli felsőre. Mindenki... kivéve én. Aznap este sok volt a tequila.
Amikor kislány voltam, úgy képzeltem a házasságot, mint valami csudiszuper, rózsaszín, habosbabos tortát, finom töltelékkel. Szerettem anyuci szekrényéből kirángatni egy fehér lepedőt, magam köré csavarni, és a bátyám kezét fogva oltárhoz vonulni, ami esetünkben egy konyhapult volt. Így több, mint harminc év elteltével nehezen passzolt a jelenlegi tapasztalatom ezekhez a régi álmokhoz. Talán erős túlzás volt ma reggel úgy búcsúzni Willtől, hogy Utállak. Kibaszottul utállak. Pedig valahol igaz volt; átkoztam a napot, mikor gyűrűt húzott az ujjamra. Szinte a fülemben hallottam Olivia hangját: én megmondtam. Meg, baszki! Te megmondtad. De mikor hallgattam én utoljára egy józanul gondolkodó ember szavára? Na ugye.
Elviharzottam a saját lakásomból - úgy ám, az a lakás az enyém! A férjem szokatlanul nyugodt természet volt - a tedd ki, hadd hűljön igazi megtestesítője. Álmatlan éjszakáimon gyakran kérdezgettem magamtól, hogy mégis mit szerettem én benne. A humorát. A karizmáját. Az ambícióját. Meg igazából elég jóképű is a szentem. Igazi főnyereménynek tűnt - ki gondolta volna akkoriban, hogy egy címeres szoknyapecér? Félreértés ne essék, nem ártatlan flörtök miatt szeretem szétkarmolni az arcát. Még ha csak képletesen is... volt valami furcsa és megmagyarázhatatlan érzésem. Egy laza flört nem ütötte meg az ingerküszöbömet. De az érzés, ami elkapott, ha vele voltam, régen nem a könnyedségről és szerelemről szólt. Hát lehet így élni?

Csapzott volt a hajam, mikor beértem az irodába. Szerettem a munkámat, tervezőként élhettem a kreatív vénámmal, arról nem is beszélve, hogy ez hozott össze Liv-vel. Együtt buktuk el majdnem az utolsó előtti szemeszterünket - persze azért, mert a tanár nem kedvelt minket. Régi szép idők. Mindig is arról álmodtam, hogy egy helyen fogjuk húzni az igát, aztán a szünetekben egy közeli kávézóban iszogatjuk a habos cappuccino-t... na jó, ez mondjuk így is gyakran megtörténik. Néha szándékos büntetésnek fogom fel, hogy nem egymás mellett kaptunk irodát, hiszen van közöttünk két másik iroda is. Két egész iroda. Néha borzalmasan távolinak tűnt. Na mondjuk nem az a fajta lány vagyok, aki elbújik a mosdóban, és zokogva hívja a legjobb barátnőjét. Valójában nem szerettem kifecsegni azt - na igen, pont ezt az egyet! -, hogy néha igazán nagy fasírtban vagyunk Will-lel. Azt hiszem, Olivia is tud igazán ösztönből reagálni. A végén átrendezi Will képét, méghozzá úgy, ahogyan azt én már elképzeltem fejben. Párszor...
- Bekérhetném a La Guna irodaház eddigi terveit? Köszönöööm. - Haladtam el az asszisztensem asztala mellett, miközben az órámat bűvöltem. Csak egy percet késtem. Nem is tűnt fel senkinek.
Úgy vágódtam le a székemre, mintha valami mentőöv lett volna. Az én kis kuckóm. Szigorúan férjmentes övezet. Maradjon is így. Esküszöm, még a számát is letiltatom, ha itt próbálna meg hívni.
A tervek hamarosan az asztalomra kerültek, Rachel pedig még egy finom kávét is mellékelt mellé - komolyan, egy csoda ez a lány. A legjobb referenciát fogja kapni tőlem. Úgy, ahogyan én a legjobb kávét tőle. - Keresnek telefonon, Ava. - Szólalt meg aztán, én pedig nagyot sóhajtva dobtam le a kávét - jó, nem szó szerint. Az még tőlem is váratlan mozdulat lett volna. A tervrajzoknak pedig szépen annyi lett volna... - Igen, tessék,  Ava Russel Smith. - Szóltam bele a telefonba, miközben felálltam a székemről, és a tágas ablak elé sétáltam. Vártam. De nem szólt bele senki. - Halló? - Kérdeztem ismét, ekkor már némi éllel a hangomban, másik kézzel megfogva a kávét.
Továbbra is néma csend. Már éppen készültem letenni a kagylót - igazi vehemenciával, ahogyan azt csajosan illik -, mikor az ablakból felfigyeltem egy utcán álló férfira. Telefont tartott a fülénél, a napszemüveg pedig eltakarta az arcát, de pontosan tudtam, hogy ide néz. Felfelé. Rám.
Láttam már. Valahol. De hol?
Kinyomtam a hívást, majd láttam, hogy ő is elemeli a fülétől. Elégedett vigyor rajzolódott a szája köré. Majd elsétált.
Eltelt egy hét. Azóta minden benn töltött reggelem így telik - talán új kávé-pajtira leltem? Bár tudnám, hogy hol láttam. Honnan ismerem ezt a rejtélyes, öltönyös idegent?  


Vissza az elejére Go down
 
Ava Russel Smith
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ebony Tate-Smith

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: