˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Bryan L. Foster
2 posters


Olivia I. Burton
Chatkép :
Bryan L. Foster A99eba3029f35534cf4933a0e1a1370f
Usernév :
Maze
Titulus :
i'm HIS wife
Play by :
jennifer lawrence
Faj :
halandó - orosz maffia
Hozzászólások száma :
383
Pontjaim :
381
Foglalkozás :
építészmérnök
Lakhely :
gold coast
— :
Bryan L. Foster BS31Tyr
Előtörténet :

Őt keresem :
And I don't want the world to see me
'Cause I don't think that they'd understand
Bryan L. Foster Tumblr_nzzuokYt2b1tus0dfo1_500
When everything's made to be broken
I just want you to know who I am

Ezt hallgatom :

Kor :
35
— :
Bryan L. Foster GvYs5rT


Olivia I. Burton | Hétf. Ápr. 10, 2023 8:25 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk! Bryan L. Foster 1f607

Vissza az elejére Go down
Bryan Leslie Foster
Chatkép :
Bryan L. Foster Tumblr_inline_p86n9p1pr31ro4fjb_540
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
mark ruffalo
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
3
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
lawyer & professor
Lakhely :
old town
— :
Bryan L. Foster Tumblr_ocqqi45N831vr5m5eo8_250
Előtörténet :
i cannot promise you forever but i can promise i'll try
Őt keresem :
my girl on the fire
Bryan L. Foster Tumblr_inline_nogctevMW11sccn28_500
Kor :
50
— :
Bryan L. Foster Tumblr_ocqqi45N831vr5m5eo3_250


Bryan Leslie Foster | Pént. Márc. 17, 2023 12:19 pm |

egyetemi tanár

play by
mark ruffalo

faj
ember

életkor
Brüsszel, 1973.10.10

foglalkozás
jogász, professzor

lakhely
old town

a karakterem
keresett

hirdető
ebony
A karaktered teljes neve

— a családom szerint kiégett vagyok
Vannak olyan napok egy ember életében, amikor csak kutat az emlékek dús halmazában... hol és mikor változtam meg? Egyáltalán... miért? Ez a változás hozzásegített valamihez, bármihez?
Emlékszem még arra, milyen voltam az egyetem idején; egy fiatal srác, jogi diploma már félig a kézben. Egy csodálatos, világszép lány, aki végett mindenki irigykedett. Hogyan múlik el egy hatalmas, szinte tűzzel égő, perzselő szerelem? Mi erre is találtunk megoldást. A kérdés nem az, hogy hogyan... inkább ki miatt. És erre egyszerű a válasz: miattam. Elmúlt. Az éjszakába nyúló papírhalmazok, a sok utazás, az hogy sosem láttam a feleségemet és a családomat, elválasztott bennünket. Előtte tombolt bennem az élet, de azt követően, hogy a gyerekek is kisétáltak az életemből, leginkább egy élőhalottra hasonlítok.

— az ellenségeim szerint rendíthetetlen vagyok
Teszem, amit kell; védem azokat, akiket kell, és közben rács mögé juttatom azokat, akikről tudom, hogy odavalók. A precizitásom és határozottságom nem ismer végleteket, az utolsó másodpercig képes vagyok bárki kedélyeit felborzolni. Talán ebben rejlett a hiba a házasságomnál is; addig fokoztam a viták hevét, a szavakat, míg a feleségem meg nem tört, így derült ki az is többek között, hogy már évek óta van egy másik férfi az életében. Nem csoda, hisz kettőnk között testi kapcsolat már jó ideje nincs. Leélni az életemet egy nő mellett, aki olyan számomra, mint egy egyszerű idegen; a teste hidegen hagy, az érintésétől pedig minden szőrszál feláll a hátamon, mikor ránézve érzem, hogy a tekintetemben nem a szerelem ég, hanem a néma segélykiáltás; szolgálj rá végre, hogy elhagyhassalak!

— szerintem magányos vagyok
Nem szerettem bizonytalanságban élni. Úgy a nap végére érni, hogy talán mikor hazaérek, már nem lesz családom. Egykoron ez volt az élet. A családom. Ma már nem az. Vétek ezt mondani két gyermek apjaként? Hát legyen, akkor bűnös vagyok. Vétkes vagyok azért is, amiért én magam is hűtlen voltam, de amikor lehetőségem nyílt kiugrani, nem tettem. Az utolsó pillanatban fordultam vissza a hányatott sorsú házasságomba, és kihagytam az egyetlen lehetőséget; pedig a gondolataimat egy nálam jóval fiatalabb lány vonzotta. A saját védencem...
Soha ne mondd, hogy soha. Talán ez a legfőbb hitvallásom.


never say never
2015 szeptembere | Brüsszel, Belgium

Az egész napot a kettes előadóban töltöttem; nem mintha annyira benne járnánk már a napban, csak fél kettő van, de a következő előadásom már a sarkamban lihegett, és az órámra pillantva megállapítottam, hogy a kihűlt kávém elfogyasztása talán még belefér ebbe az öt szabad percbe. Az ebéd egyáltalán nem csábítgatott, és étvágyam szinte egyáltalán nem maradt, tekintve, hogy a lehető legrosszabb módon kezdődött el a mai nap is. Általában van szerencsém csendesen megreggelizni, majd villámgyorsan távozni otthonról, de a ma reggel máshogy kezdődött; és ha feszülten indulok el, egész nap a hatása alatt állok. Mint aki pokrócot reggelizett.
A diákok már szállingóztak a terembe, én még mindig ültem, és a laptopot nyomkodva próbáltam pontot tenni egy nemrég sikeresen lezárt ügy végére. Csak egy nyomtatás, pár aláírás, és tényleg vége ennek a fejezetnek is. Ennek pedig sikerélménnyel kellett volna eltöltenie, de ennek is csak tegnapig tudtam örülni, mert mára már csak egy sikeres ügy volt a sok közül.
Akkor emeltem fel magam a székről, amikor meghallottam az előadás kezdetét jelző csengőt. Ez egy új év, új arcok; immáron tizenkét éve ugyanaz a procedúra. Mire megjegyezném a nevüket, már hamburgert árulnak a McDonalds'-ban, vagy szociológiát hallgatnak a szomszédos előadóban, mert az egyszerűbb. Már nem is adtam sokat a megismerkedésre, mert most még egy csomóan vannak, de két hónap múlva ha fele ennyien ülnek majd itt, hát akkor köszönőlevelet kell írnom valakinek. Általában nem én vagyok az, aki szivatja a az ifjoncokat, de tőlem sem ajándékba fogják kapni a jó osztályzatot.
Lassan mindenki elfoglalta a helyét, én pedig sóhajtva egyet, megkerültem az asztalt, és onnan mértem végig őket, bár nem túl feltűnően, inkább afféle Lássuk, idén milyen babér terem-nézés volt. Első ránézésre sosem tudtam megállapítani, ki bírja ki ezt a pár évet itt, ki lesz az, aki képes lesz éjszakába nyúlóan tanulni, napokig nem aludni, és ha vége a vizsgáknak, és sikerrel vette az akadályokat, hát tombolni egy isteneset. Igen, ez még rémlett nekem is, habár nem tegnap diplomáztam. Mindig pár régi barát jutott eszembe, amikor végig néztem az új tanítványokon; bennünket is így bámult annak idején Mrs. Dubois, már fejben el is döntve, hogy ki az, aki átmegy az első év végén és ki nem. Utálatos nő volt, az egyik legjobb haveromat például folyamatosan szivatta, de ő mindig kivágta magát a szituációkból, méghozzá a lehető legjobb eredménnyel; végül mindketten csak nevettünk rajta. Akkoriban még nem sejtettem, hogy egyszer ugyanitt fogok tanítani, ahol tanultam is, és ismét találkozni fogok Mrs. Duboi-val. - Talán jobb, ha az elején kezdjük. - Határozottan csendültek fel az első szavak, amelyek elhagyták a számat, de mire folytattam volna az ilyenkor megszokott szövegemmel, az ajtó ismét nyílt.
Minden szem odairányult, hiszen nagyjából két perccel ezelőtt hangzott fel a csengő. Az érkező néhány könyvet tartott a kezében, szemmel láthatóan sietett, annak ellenére, hogy elkésett. Fordult már elő mással is, a szemeim azonban automatikusan követték őt azután is, hogy elmormolt egy bocsánatkérést. Egészen furcsa volt, tekintve, hogy az egész mintha lelassított felvételen ment volna, és leült az egyetlen szabad helyre, ami még megmaradt, történetesen nem messze tőlem. Sejtésem sem volt, hogy ki ő, annyi biztos, hogy eltelt pár másodperc mire észbe kapva ismét beszélni kezdtem. - Most, hogy mindenki megtalálta a helyét. - A sóhajom némileg szemrehányóan hangzott, miközben nekidőltem az asztalnak. - A nevem Bryan D'Hondt. A szerencséseknek lesz lehetőségük öt csodálatos éven keresztül szerény társaságomat élvezni. Megjegyzem, járhattatok volna rosszabbul is.  - Emeltem fel a mutatóujjamat egy igencsak határozott mosoly kíséretében. Nem én vagyok a kegyetlen tanár, aki lemészárolja a diákokat. - Nos. - Csaptam össze a két tenyerem, majd előrébb léptem, és tekintetem arra a szőke lányra esett, aki az imént későn érkezett. - Kezdjük az elején. Mutatkozzanak be. Mondjon magáról mindenki pár szót. Talán kezdjük a későn érkezőkkel.

yesterday i died, tomorrow's bleeding
2022 júniusa | Brüsszel, Belgium

A toll megállt a kezemben; magam elé meredtem, mint aki eszét veszítette, és halvány mosolyra húzódott szám széle. Rá gondoltam. Felsóhajtottam, és hatra dőltem a széken, megdörzsöltem mindkét szememet, hátha elmúlik. Egyszerre vagyok álmos és álmodozó; már hosszú hónapok teltek el azóta, mégis megállás nélkül visszaköszön az emlék. Szüntelenül rá gondolok. Már régen belopózott a fejembe, és nem volt hajlandó elereszteni, pedig évek óta még csak nem is láttam. Ott van velem, mikor vacsorázom, és mikor tanítok, vagy mikor kezdő hallgatók számára Arisztotelész kötelezettségeket diktáló szavait idézem, és akaratlanul elmosolyodtam ott, mindenki előtt.
A legnehezebb ügyem volt az eddigi karrierem során.  Aznap, mikor a per véget ért, és hazaértem, szakadt az eső. Szinte a zsigereimben éreztem, hogy nem látom többé, és nem is tévedtem; még csak el sem köszönt. Érezhettem volna csalódottságot vagy dühöt, én mégis a békeidőkre gondoltam, miközben ő járt a fejemben, miután az életem minden apró zugába beásta magát. Remegek, ha arra gondolok, hogy vajon mi történhetett volna, ha egyszer is engedek magamnak, a vágyamnak és a bennem tolongó gondolataimnak. Ez túlmutatott az egyszerű testi vágyon; az ismeretlen, amely megszédít. A lány, akit előbb kellett volna ismernem. Pedig mi voltam én hozzá képest? Egy kicseszett vénember.
Hirtelen pattantam fel, és löktem le minden létező papírt az asztalról. Lihegtem, a hajamba túrtam, és földhöz vágtam a tollat, amely már belemélyedt a húsomba. Dühös voltam, amiért hagytam elmenni. Elváltam azóta, és nem maradt senkim, csak egy apró remény, hogy egyszer újra láthatom majd őt.
Kopogás. - Nem érdekel! - Úgy ordítottam, mintha a szívemet akarnám kilökni a torkomon keresztül, hátha megszűnik a lüktetés. Az érkező nem tágított; bejött, és nem érdekelte, hogy mit mondok, vagy hogy nemkívánatosnak tartom jelenleg a személyét. Próbáltam rendezni az arcvonásaimat, de elég kevés sikerrel. - Fontos, Bryan. - Meglengetett előttem egy papírt, majd nyújtotta a telefont, amin épp beszélt valakivel. - A chicago-i egyetemről keresnek. - Erre csak ismét sóhajtanom kellett. Már régóta nem vállalok előadásokat más főiskolákon, főleg nem egy ilyen távoleső ponton. Magamhoz vettem a készüléket, és pár perc után értelmet nyert az egész; lehetőséget kaptam arra, hogy kiszabaduljak innét, méghozzá Amerikában, egy Chicago-i egyetemen dolgozzak előadóként - Holnap visszahívom. Meggondolom az ajánlatát, dékán úr.
Kinyomtam a hívást, majd visszaadtam a telefont az asszisztensemnek. - És mi van a borítékban? - Kérdeztem tőle, aki ezt követően rögtön felém is nyújtotta a kis csomagot. - Amit kértél még egy hete. A magánnyomozód végre sikerrel járt. - sóhajtott fel. Ő mindenről tudott. És bolondnak tartott miatta. Előhúztam a képeket a borítékból, majd felsóhajtottam. Egy halvány mosoly szökött az arcomra, amikor megpillantottam az általam annyira vágyottan látni kívánt lányt. - És... hol van most? - A papírra bökött, amit az előbb a kezembe nyomott. Rám nem jellemző, de majdnem a szám is tátva maradt.
Hogy is szokás mondani?
Véletlenek márpedig nincsenek.
Vissza az elejére Go down
 
Bryan L. Foster
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: