˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Leskov & Barness
2 posters


Miroslav I. Leskov
Chatkép :
 Leskov & Barness 23625ac9bfc6246787c9c97329229fdd
Usernév :
miro
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
anar khalilov
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
49
Pontjaim :
46
Foglalkozás :
munkanélküli
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 029ddfb71a2bc2a2b8ba4f477f29291d
Kor :
24


Miroslav I. Leskov | Szomb. Május 18, 2024 3:37 pm |


- De lehetne. Mármint elméletileg... meg tudnánk csinálni? - ha érzékelte is a férfiben a megbánást, nem törődött vele, mert a hangja bizalmas kíváncsisággal csendül, csakis a tarkóra telepíthető szemek problémakörével foglalkozva, egy pillanatra eláruva bizarr fantáziáinak irányát, de aligha róható fel neki, hogy még a kísérletező korában van. Nem csak hazudja, de megéli saját fiatalságát azzal együtt, hogy szeme sem rebben a másik feltételezhető korát elképzelve.

Nem az a fajta, akit megrémít a varázslat ilyen tömör közelsége, még ha ritkán is fürödhet benne.

- Választási plakátok? Miket nem mondasz? - szívesen csúfot űzne ebből az állításból, de a pillantása önkéntelenül is a környező hirdetésekre kalandozik el, így aztán tényleg lemarad, fürgén fordul a hívás hallatán utána, aztán szembefordulva vele hátrafele lépkedve mosolyog rá.

- Te se tűnsz kiszáradtnak az öregebb korod ellenére! Milyen ez már, még csak nem is tettél valójában próbára, hogy megállapíthasd, honnan tudhatnád? - tüneményes ügyességgel lépked hátrafelé, érezve, hol várható ütközés, nem kérdés, fitogtatja az ügyességét az öregebb előtt, nem szűnik meg játszani, csak azért, mert végre megszerezte a figyelmét, mert még nem döntötte el, hogy mit akarjon tőle egészen pontosan. A kezét felemelve maga elé kétszer két ujjal keretbe foglalja a másik arcát, úgy hunyorog rá.

- Csak pár hete vagyok a városban, de nem lehet, hogy te vagy a polgármestere ennek a súlyosan pszichedelikus városnak? Hát mi a fenét keresel itt testőrök nélkül, és hogy nem rohannak le a talpnyalók? - ahonnan ő jött, ott ez a fajta vezetői szabadság elképelhetetlen lennei, kíváncsian nézi, de ráhagyja, hogy merre szabja meg az útvonalukat, ahogy több lesz a választási lehetőség mellé sorol és nem hátrál tovább.

Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
 Leskov & Barness 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
 Leskov & Barness 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Pént. Május 17, 2024 5:38 pm |

To Mr Leskov
Deep conversations with the right people are priceless.



Kijelentésére felszaladt a szemöldököm, s pillanatok múlása alatt kezdem úgy érezni, nem a legjobb időpontot választottam arra, hogy eljöjjek nézelődni, még akkor sem, ha más alkalommal nem igen érnék rá.
Fiatal ereje, még szinte csak érlelődött, és még is ott lengte körbe az a mérhetetlen pimaszság, s kíváncsiság, midőn figyeli minden mozdulatom.
Rég volt, hogy utoljára bárki is hasonlóképp tekintett volna rám. Utoljára talán a fiam, mikor még gyermek volt, ám azaz idő is elmúlt, s saját magának terelgeti útját, ám szerencsére tudta, ha kérdése akad, engem bármikor megtalál.
Miután megvettem a pálcát, és a fiú nem távolodott el, s pimasz módon a nyomomban maradt, újfent rá emeltem tekintetem, főleg, mikor végigmért, midőn már a sétapálca ott virított kezemben.
Megjegyzésére halovány mosoly suhant át arcomon, s leszegett fejjel emeltem rá újfent tekintetem.
-Rég volt, talán igaz se volt… A tiprás pedig konstatálja, bármennyi idős is az ember, a tarkóján akkor sem lesz szeme. – hangomból nem érződött gúny, pedig a régi időkben, régi önmagammal, már meglehet rég magára hagytam volna, ám itt és most, ebben a korban, ebben a valómban, bizony maradtam, s meglehet még egy picit tetszett is, egy magamfajta társasága, még akkor is, ha tudatlan halandókkal voltunk körbevéve, és nem tehettem azt, mit legszívesebben megtennék.
Mondjuk nem igen értettem, miért is szemelt ki magának, leszámítva azt a tényt, hogy hasonszőrűek voltunk.
Varázzsal élők, bár én nem mágiával értem el, hogy figyeljenek rám.
Szinte perzselt a varázs mi körbelengte.
Minimálisan oldalra billentettem, fejem, aztán pár lépést közelebb mentem hozzá, megtámasztottam magam a pálcán.
-Talán választási plakátokon… a tévében… megnyitókon. Ócska semmitmondó bárokban, kötve hiszem. – hangom továbbra is hasonló stílusban, s modorral csendült, hisz nem engedhettem meg magamnak, hogy elhajtsam, s a kérdésekre válaszolni kell alapon, eleget tettem, s nem épp a varázslat miatt, mi körbelengte.
-Elismerésem… tehetségesnek látszol fiatal korod ellenére… - tettem még hozzá, miközben tovább indultam, hónom alatt a könyvvel, kezemben a pálcával, s mintha csak a régi időkben éreznék, már támasztottam is rá magam, s lépéseim követte annak mozgása is.
-Lemaradsz, ha ott maradsz. – nem pillantottam hátra, nem lassítottam lépteimen, ám ha már úgy alakult, hogy felkeltettem az érdeklődését, megadom hát, mire várt. A társaságom úgy hiszem...
Vissza az elejére Go down
Miroslav I. Leskov
Chatkép :
 Leskov & Barness 23625ac9bfc6246787c9c97329229fdd
Usernév :
miro
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
anar khalilov
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
49
Pontjaim :
46
Foglalkozás :
munkanélküli
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 029ddfb71a2bc2a2b8ba4f477f29291d
Kor :
24


Miroslav I. Leskov | Szer. Május 08, 2024 4:01 pm |


- Pedig nagyon ráférne, hidd el nekem! - nincs sértő a pimasz hanghordozásban, hiszen ahogy a mélybarna szemek mérlegelik az idősebb férfit annak látszólagos korához képest kifogástalan a megjelenése, hát még a ténylegeshez képest, amit csak megsejdít a bőre alatt borzongó finom érzékhálózat, amikor olyan közel kerül hozzá, hogy látja a másik szemében csillogó karikát, ami jelzi, hogy már a születése előtt eljegyezték a boszorkánymesterséggel és ettől kedvtelve dobban meg a szíve.

Végre valami érdekes!

- Még! De meglepődnél milyen körökbe eljutok, ha akarok, Mr. Szépszavakkal Leprolizó úr - a mosolya mintha az arcának természetes része volna, nem egy gesztus csupán, amivel a háta mögé lendíti és az asztalra visszateszi az eltolt botot, nem bánva, hogy ilyen elegánsan visszaverték a támadását és félre is lép, ahogy terelik, lám megvan benne a csodálatos készség az engedelmességre, ha úgy akarja. A pillantása szinte izzik rajta, ahogy bámulja, követeli a maga módján a korosabbtól, hogy ne hagyja félbe a beszélgetés itt, amikor egy hozzá hasonlóra akadt, hiszen biztos benne, hogy ő is érzi a erejének pattogó kíváncsiságát, ahogy a különböző pólusú töltött részecskék módjára szikrát csiholnak egymás bűvkörében, bár nem kétséges, hogy a férfinek ez közel sem jelent akkora újdonságot, mint neki.

- Sokkal őszintébb ezen az úton barátokat szerezni, mint a hagyományos ismerkedős-beszélgetős módszerrel - felméri az alakját a pálcával is, karikába formált mutató és hüvelykujjal jelzi, hogy azért ez sem rossz választás így, persze az arannyal szerinte jobb lenne. - Egyébként te tiportál le, ezzel a pálcával olyan viktoriánus úrnak tűnsz, aki ha hölgy lennék, legalább a kíséretét felajánlaná arra az időre, amíg itt lődörgünk, hogy más már ne tehesse meg - fogalmazza meg ravaszul a kívánságát, miközben kísérletet tesz arra, hogy kiprovokáljon egy korválaszt is a másikból legalább egy mosoly formájában és az öreg boszorkánynak nem lehet kérdés, hogy a fiatalabb szemérmetlenül megkísérli elbűvölni. Áraszt a pórusaiból valami olyan mágiát, amit a bőrére kent megfogalmazhatatlan illatú anyagok okoznak, amiktől rá figyelnek az emberi lények, amiktől a nyitott testtartása és víg beszéde vonzó lesz számukra, ami arra hajlítja őket, hogy az akarata szerint beszéljenek, nekiadják a vezérfonalat és csak kövessék. Apró, ártalmatlan módja az erőhasználatnak, de nagy jelentősége lehet akkor, ha történetesen valami többre vágyik az embertől a boszorkány.

- Nos? Számíthatok rád, vagy próbáljam máshogy megtudni, hol láttalak már?

Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
 Leskov & Barness 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
 Leskov & Barness 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Kedd Május 07, 2024 10:36 am |

To Mr Leskov
Deep conversations with the right people are priceless.



Meglehet egy kicsit figyelmetlen voltam, s meglehet egy idő után, úgy gondolná az ember, túlságosan is, ám még is úgy éreztem, a bocsánatkérésem elegendő lenne.
Elegendő, hogyha nem olyan reakcióval tisztelnek meg, amivel épp szembe kellett kerülnöm.
Alaposan végig mért a pofa, akire rátiportam, aztán nagy magyarázva felkapott egy pálcát, miszerint amit választottam nem illik hozzám.
Felvontam szemöldököm egy pillanat erejéig, míg figyeltem tetteit.
-Nem szándékozom feldobni a megjelenésem. - jegyeztem meg, cseppet morgós hangulatban, s talán még tekintetem is megvillant, mikor nyakamra került a pálca feje, s kezem automatikusan emelkedett annak testére, s emeltem le onnan, ahol semmi keresnivalója nem volt.
-Nem hinném, hogy egy körökben mozgunk kölyök… - jegyeztem meg, miközben a saját kezemben tartott pálcával odébb toltam a vállánál, majd visszatettem azt az őt megillető helyre.
Régen, sok-sok évvel ezelőtt egy ilyen cselekedetért, pillanatok alatt intéztem volna el, s talán még egy csodás varázslattal is demonstráltam volna, mi jár az arcátlanságáért, de ennyi halandó között… no meg olyan háttérrel, mivel rendelkezem, nem engedhetem meg magamnak az elhajlást.
Végigpillantottam rajta, majd tovább konstatáltam zsenge korát, fiatal erejének lüktetését.
A magam 200 évéhez képest az ő kora gyermeki lehet még csupán.
Az információt, hogy vajon honnan is lehetek ismerős a számára, megtartottam magamnak, hisz nem akartam előhozakodni azzal, hogy a helyi polgármester lennék.
Végül, még is úgy döntöttem megveszem azt a pálcát. No nem a kampós végűt, mit nyakamba akasztott, hanem a másikat, mi apáméra emlékeztetett.
Mivel a srác még mindig ott volt, így újfent rá emeltem tekintetem.
-Hobbit űzöl abból, hogy ráveted magad gyanútlan idegenekre? - tudakoltam megtámaszkodva a pálcán, hol ott semmi sem indokolta, hogy nálam legyen.
Meg aztán nem is az volt a szándékom, hogy használjam, egyszerűen csak  fel akarom tenni az irodámban a falra, hogy emlékeztessen a múltra, mit sosem feledtem el.

Vissza az elejére Go down
Miroslav I. Leskov
Chatkép :
 Leskov & Barness 23625ac9bfc6246787c9c97329229fdd
Usernév :
miro
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
anar khalilov
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
49
Pontjaim :
46
Foglalkozás :
munkanélküli
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 029ddfb71a2bc2a2b8ba4f477f29291d
Kor :
24


Miroslav I. Leskov | Szer. Május 01, 2024 12:26 pm |


Fájdalmasan józanul hunyorog a piaci népre, mint kutyák a bolha szőrében, úgy nyüzsögnek fontoskodva, mindegyik magába akar szívni valamit a pillanatból, megkötve egy jó üzletet, egy pillanatra magában érezve a tehetséget arra, hogy képes jól alkudni önmagáért, hogy nem csak sodródik a tömegtermelés áradásában, de vannak unikális dolgai, amik egyéniséggé teszik arra az öt percre, amíg a választott kacat el nem tűnik a szekrény mélyén, mert nem praktikus. Mély légvételekkel szívja magába a por mámorító illatát, az emberi közelséget és a piaci kínálatból áradó mágiát, ami eltűnődteti. Vajon mágikus tárgyak vannak itt, amik méltóak egy boszorkány figyelmére, vagy az egész jelenet emberi ősiségének kisugárzása bír egyfajta varázslatos vonzerővel?

Csak úgy tudhatja meg, ha a reggeli friss arcán könnyed, kissé bocsánatkérő mosollyal megmerítkezik az emberi társaságban és így is tesz. Nem céltalanul sétálgat, őt kifejezetten a hangos karakterek vonzzák, a százéves tölcséres lejátszóra alkudó tagbaszakadt európiai, a csivitelő háziasszonyok, akik retro nippeket gyűjtögetnek és a szerény könyvmolyok, akiknek közelében szinte hallani a poros szárnyak között egymáshoz súrlódó izgatott gondolatokat, amikor valami izgalmasra bukkannak a végtelen sajtótermékek kavalkádjában és akkor...

- Nem tudsz figyelni?! - orosz ízű felcsattanása olyan gyorsan jön a szájára, mint azoknak, akik az éjszakát egy diszkóban töltötték ahol a lökdösődés közben szereztek érvényt az akaratuknak, nem is rosszul. Ő annál alaposabban végigméri a férfit, a szeme alatt megrándul egy izom, ahogy elfordul tőle elé perdül, hogy alaposan az arcába bámulhasson. - Jó választás a büntetőpálca, de én inkább egy aranyozott fejűt választanék, feldobná a megjelenésed, vénember - fel is kapja a szerinte megfelelő darabot, hogy aztán íves feje szelíden a férfi nyakába akarjon, úgy húzza közelebb feszes bőrnadrágba és törtfehér selyemingbe csomagolt testéhez.

- Olyan ismerős vagy nekem, találkoztunk már? Ott voltál a tegnapelőtt bulin? - fürkészi eltűnődve.
Vissza az elejére Go down
Killian Barness
Chatkép :
 Leskov & Barness 675f5919cb16ee1882db9b49b6063f83
Usernév :
Rea
Titulus :
polgármester
Play by :
Robert Carlyle
Faj :
Boszorkány
Hozzászólások száma :
24
Pontjaim :
21
Foglalkozás :
Polgármester
Lakhely :
Chicago
— :
 Leskov & Barness 2c3b7d1a1c05b93b8f5dfc07a364c3a1
Előtörténet :
Életem morzsái
Ezt hallgatom :
Brahms
Chopin
Kor :
201
— :
 Leskov & Barness 04e99ff61bc60812f9f7b8effb3726eb


Killian Barness | Kedd Ápr. 30, 2024 1:22 pm |

To Mr Leskov
Deep conversations with the right people are priceless.



Néha kell egy olyan időszak, mikor nem gondolsz másra, csak saját magadra. Mikor egy szeletet töltesz a pihenéssel, mikor csak az a lényeg, hogy önmagaddal foglalkozz, és más ne számítson.
Szerettem olykor elmerengeni azokban a pillanatokban, leülni egy kávé mellé, elfelejteni miféle szerepet is töltök be, hogy nem kell mindig azt érezni, milliónyi súly nehezedik a vállamra, s meg kell őriznem magamban az egyensúlyt.
Mondhatnánk azt is, kicsit túlvállaltam magam, s kezd a végéhez közeledni, pedig erről szó sem került.
Egyszerűen csak akartam némi időt, mikor kitisztíthatom az elmém.
Épp ezért vezetett az utam erre a bolhapiacra is.
No nem a rozsda ette régiségek érdekeltek, bár talán néhány közülük még is felkeltette az érdeklődésem, s nem hiába ragadtam le egy könyves stand mellett.
Megsárgult lapok, régi könyvek illatával, maga volt a csoda. Kezembe fogva álltam meg egyik mellett, s lapoztam bele.
Leragadtam néhány oldalnál, s elidőztem felette hosszú ideig, mígnem arra lettem figyelmes, a tulajdonos áll mellettem, s kérdő tekintettel pillantva felém, ismétli meg talán már sokadjára kérdését, miszerint tetszik e a könyv, s esetleg szeretném e megvásárolni.
Megbántani nem akartam, sem pedig olyannak látszani, ki a helyszínen elolvassa azt ami érdekli, aztán vásárlatlanúl eloldalog, szóval becsuktam a könyvet, megengedtem magamnak egy kedvesnek szánt mosolyt, bár magam sem tudtam, képes vagyok e igazán olyasmire, bár általában bizalmat szavaznak személyemnek… de a lényeg a könyv volt, mit még akkor is a kezemben tartottam.
Eredetileg nem akartam, végül még is a vásárlás mellett döntöttem.
Kifizettem érte a pár dolláros összeget, aztán szépen tovább ballagtam, szerzeményemmel a hónom alatt, hogy aztán megtorpanjak egy helyütt, ahol az asztal lapján egy sétapálca díszelgett, sok más apróság között.
Felemeltem a pálcát, hol ott nem is volt rá szükségem, még is kíváncsi voltam rá.
Hajdan apámnak volt hasonló talán még gyermekkoromban.
-Szabad? - pillantottam az eladóra, ki mosollyal képén bólintott, mire felvettem a pálcát, kicsit feljebb emelve vettem jobban szemügyre, hogy aztán földhöz érintve támaszkodjak meg rajta pár pillanatra, majd épp léptem egyet hátra, hogy nehogy megüssek valakit a pálcával, mikor éreztem nekiütközök valakinek.
-Elnézést! - pillantottam a mögöttem lévő alakra futólag, majd figyelmem újfent a pálcára terelődött.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
Leskov & Barness
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Miroslav I. Leskov
» Killian Barness
» Serra Barness
» Colin Eoghan Barness

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: Más városrészek
-
Ugrás: