˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Isabella d'Ambrosio
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Isabella d'Ambrosio Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Isabella d'Ambrosio 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Isabella d'Ambrosio Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Isabella d'Ambrosio 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Kedd Márc. 19, 2024 6:28 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

   Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
   Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
   Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Isabella d'Ambrosio 1f607
   
Vissza az elejére Go down
Isabella d'Ambrosio
Chatkép :
Isabella d'Ambrosio 2718e04215660fe27b5dd2b17ee591cacb2b15cd
Usernév :
lucky
Titulus :
olasz-amerikai maffia
Play by :
Sienna Miller
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
tanácsadó/luxusfeleség
Lakhely :
Chicago
— :
Isabella d'Ambrosio 96cadce2efa634d3143fd903b974528ca7e834f4
Előtörténet :
Hide Inside
Ezt hallgatom :
Dance of life
Winter

Kor :
40
— :
Isabella d'Ambrosio B77abc729b1a5332b941330b5ca39d4c29ec4042


Isabella d'Ambrosio | Vas. Márc. 17, 2024 6:25 pm |
Isabella d'Ambrosio
Sienna Miller maffia(ember) a d'Ambrosio család tanácsadója

⋙ becenév Bella⋙ családi állapot házas ⋙ születési hely és idő Chicago,1984.február 2.  ⋙ foglalkozáskitartott luxusfeleség, egykori befektetési tanácsadó ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter canon | ⋙ hirdetőStaff ⋙ irányultság heteroszexuális⋙ fő karakteremIsabella d'Ambrosio  


Közömbös
“Közömbösnek lenni nem azt jelenti, hogy semmi nem érdekel, hanem, hogy minden érdekel, csak éppen megválogatod mi a fontos. Közömbösnek lenni szelekció.”

A pofon még az arcán égett.Lenyomata olyan volt, akár egy lüktető bélyeg, amely szégyentelenül ott virít, és még napok múltán is letörölhetetlenül jelen lévőnek érezte.A férfi hagyma szagú szuszogása, olajfoltos, zsíros trikójának jellegtelen mocska nekifeszült a bőrének, de ő nem lépett hátra. Életében először nem próbálta meg kezével védeni az arcát, nem próbált könyörögni, hogy ne bántsa. Nem próbált ő semmit, csak állt ott, mind a tizenöt évének büszke és lázadó dacosságával és a férfi arcának élét figyelte.Annak dühe az izmaiba feszült, érezte abból ahogyan morran, ahogy megpróbál fölé magasodni, és uralkodni rajta, de már nem számított.Bella lelke kérges lett és egy obszidián fal mögé zárta minden gyengeségét. Ott kapartak legbelül, véresre mart körmökkel, a fulladozó zokogás hangtalan cseppjeiben, de ő nem engedte ki. Visszatartott lélegzettel, lenyelt könnyekkel állt és várta a megváltoztathatatlant. Azt a másodpercet amikor a nevelőapja nem pusztán az álmait, az önértékelését, a magába vetett hitét, egykorvolt tisztaságát akarja elvenni tőle és éppen úgy a földig gyalázni, ahogy az anyjával tette, hanem az életére is tör. De nem volt hatalma felette többé. Isabella nem a törékeny anyja volt. Abból merítkezett, de tovább fejlődött.
- Könyörögj, hogy ne bántsalak!Miért nem üvöltesz? MIÉÉÉÉÉÉRT NEM KÖNYÖRÖGSZ, HE?-üvöltése karcos volt, régi temetők rögös és jeges sírhantjainak poshadt bűze ömlött át a pórusain.
- Könyörögj, hogy ha túlélem ne érdekeljen többé a sorsod! Könyörögj azért, hogy képes legyek közömbösnek lenni irántad. Mert ha nem így lesz, visszajövök és a két kezemmel kaparom ki a szívedet a mellkasodon keresztül.- enyhén előrehajolt a férfi felé, és egy lágy, szinte már kárörvendően bájos mosollyal támasztotta meg a szavait. A férfi visszahőkölt.Először azóta, hogy ismerte ezt a kis szukát, úgy érezte neki van félnivalója tőle. És milyen jól érezte…
Eszes
“A bölcsesség nem jár a korral, ahogyan az ész sem.Egész egyszerűen jól kell keverned azokat a lapokat, amelyeket az élettől kaptál.Lehet, hogy ott van a kezedben a royal flush csak éppen ostoba vagy észrevenni, mert nem tudsz játszani.Ha robbantani akarsz nem elég birtokolnod a nyerő lapokat, hanem megfelelő időben kell kijátszanod.”

A cigarettafüst körülötte gomolygott akár egy ködös, mindent elrejtő fátyol.Hetek óta azon volt, hogy erre a rendezvényre valahogy bejusson, és nem elsősorban azért, mert a nívós és minden szempontból tökéletes ügyfelek is ide voltak hivatalosak, hanem mert egy valaki biztosa itt lesz. Bella mindig, mindent feláldozott azért, ha talált egy újabb célt, ami segítette az előremozdulását. Ahogyan ma is.Két hete sepert félre egy középvezetőt, akinek segítségével megduplázta a jutalékát.Kilenc napja azt a csinos arcú, füligvigyor suhancot, aki bejuttatta a d’Ambrosio család egyik hétvégi borkóstolójára.Mindig és minden pusztán eszköz volt a számára ahhoz, hogy megvalósítsa a terveit.És mindenkit csak addig tartott maga mellett, ameddig hasznot remélt tőle vagy belőle. Gondolkodás nélkül lépett tovább és tartott előre.Pénz és hatalom.Bármit és bárkit képes volt feláldozni ennek az oltárán, és ha kellett bármilyen szerepet eljátszott azért, hogy célt érjen.
A zenekar egy lassú melódiára váltott. A kanárisárga selyemruha úgy ölelte körbe sudár alakját, akár az olvadt arany, mosolya visszafogott és kellemesen arisztokratikus volt.Ma ő volt Isabella, a kellemes modorú, intelligens befektetési tanácsadó, aki csupán csak egy csinos kelléke ennek az impozáns rendezvénynek.Ezt a szerepet is, mint eddig mindegyiket tökéletesen játszotta.De a felszín alatt folyamatosan arra törekedett, hogy elérje a szemkontaktust valakivel…aki felfigyel majd rá. Akit rabul akar ejteni, bűvkörébe vonni és nem ereszteni. Megfeszíteni, megbilincselni, az érzelmei és mocskos vágyainak isteni megtestesítőjévé válni.Kihúzta magát, pillái lassan és igézőn rezegtek, dús szőke haja csupasz, kerek vállaira omlott és amikor félfordulattal jól kiszámítottan odébb mozdította a fejét összeakadt a tekintetük. A férfi ajka megrezzent, amint biccentve felé mosolygott, Bella pedig határtalanul tökéletes időzítéssel fordult egy tized másodpercre szégyenlősen félre, mielőtt újra a férfira nézett. Mintha csak véletlen lenne, és nem erre törekedett volna egész este….és tulajdonképpen már hetek óta. Erre a másodpercre készült.
A férfi felé indult, mögötte árnyékként a kísérete, akik sosem maradtak el.
- Bellissima signorina…megtisztel a következő táncával?- hajolt meg óvatosan előtte, ráncos, idősődő kézfejét mely mégis ápolt és hívogató volt, felé nyújtotta, Isabella pedig belehelyezte a saját kacsóját.
A lapokat jó időben játszotta ki, aminek köszönhetően pár hónappal később Viggo d’Ambrosio hites, bár a hűségtől a lehető legtávolabb álló felesége lett.
Áruló
“Az árulás nem a cselekedettel kezdődik, hanem azzal, amikor már gondolatban elhatározod, hogy meg fogod tenni.”

Boldogságot remélt. Hogy megvan mindene, hogy van egy kis hatalma, hogy vigyáznak rá, törődnek vele, még akkor is ha ez csupán a felszín, és még akkor is, ha ez elsősorban a nevének szól, semmint a személyének. Nem volt boldog.És végtelenül unta az egészet. Hiányzott az izgalom, hiányzott az adrenalin. Hiányzott, hogy nem ő irányítja az életét. Úgy érezte elveszítette a hatalmat önnön sorsa felett, amelyet megszerzett egykor és amelyet feláldozott azért, hogy ott legyen ahol most van.Cselekednie kellett, tennie valamit, amitől úgy érzi, hogy újra él, és ami ad valamiféle izgalmat. Hát meg is tette….
Először olyan egyszerűnek tűnt, utána már ostobaságnak, végül életveszélyessé vált, és pont ettől ugrott meg minden alkalommal a pulzusa, vert ezerrel a szíve, és hallotta ahogyan a fülében dobol a vére.
- Gyere ide bella Bella!- morrant a férfi az ágyon elterülve. Mély baritonja a nő tarkóját csiklandozta, forró lehelete izgalmasan hatott az érzékeire.
- Mesélj nekem! Mondj el mindent, amit arról a szállítmányról tudsz. Ami holnap érkezik a szeméttelepre. Kik hozzák? Az oroszok? A férjed még mindig azt hiszi, hogy azon a fronton terem neki babér? Ostoba barom!- nevette el magát, ujjai virtuóz módon futottak a nő vállán lefelé, befurakodva a takaró alá rejtett csupasz testére.Libabőrös lett és nevetve vetette hátra a fejét. A férfi másik keze után nyúlt és ajkaihoz emelte. Apró csókokat hintett ujjainak legfelső ujjbegyére, íriszeinek jégszínét hívogató vággyal fúrta az olasz éjfekete lélektükreibe.
- Ihhhgen…ahhzzoook. Fehgyverek….és még…mééég valami…ahhhmiről…nehm…tuhdok.- finoman csúsztatta a férfi mutatóujját az ajkai közé, majd lassú, óvatos mozdulatokkal engedte azt a szájába, néhányszor ritmusosan ismételve meg a mozdulatot. A férfi felnyögött, aztán egy hirtelen mozdulattal előre nyúlt és megragadva Bellát maga alá gyűrte.
- Megőrjítesz te némber! Mesélj, mesélj még! Mit tudsz? Mesélj és nyögj!- utasította ellentmondást nem tűrően.
- Massimo!- lehelte a nő mielőtt megadta volna magát. Mesélt…és nyögött. Végül már csak nyögött, elmerülve a mámor és a kéj bűnös tengerében.
“Ne azt nézd, hogy milyen gönyörűen száll a pillangó. Hanem azt is, hogy honnan érkezett.Csodálatraméltó külseje egy fájdalmas és végleges átalakulás eredménye.A pillangó röpte elvarázsol, ő mégis messze száll a védelmezni kész kezek elől, hogy a nap felé illanjon. A nap felé, amely halálra perzseli őt. “

Állok az ablak előtt és a város távoli, elmosódó fényeit, nézem amelyek megkergült szentjánosbogarakként imbolyognak a vágyfekete estében.Az eső illata cinkosan szalad körbe, pettyezi a huzat a tócsákat és fodrot vet rajtuk akár egy gyermek huncut ujjai.Kezemben a pohárban rubin szín ital ütődik a pohár falának hangtalan mozog ide-oda amidőn mozgatom. A tekintetem a távolba veszik.Pislákoló zsarátnokként tekeregnek az utakon a távolodó autók hátsó lámpái.A szobában nem hallani mást, szinte csak az én szívverésem, meg azt ahogy a házban, a folyosókon puha talpú cipők ritmusosan surrannak, amint egyre közelednek a szobámhoz. Visszasétálok a fésülködő asztalomhoz, és leülve egy ideig csak bámulom önnön arcmásomat.A fáradtságnak és a kimerültségnek nyoma sincs, ahogy minden más érzelmet vagy éppen gondolatot elrejtek lárvaszerűen feszesre mimikált arcomon.Mire a férjem belép a hálószobába, én már a hajam fésülöm egy gyöngyházfényű kefével, és pusztán a tükörből vetek rá egy hosszabb pillantást, anélkül, hogy hátra fordulnék.Nehéz pézsmaillatú arcvize, keményített gallérjának recsegő nyekergése, a mandzsettagomb villanása….minden és minden erősebbé teszi a jelenlétét, megkerülhetetlenül testes aurával tolakszik közelebb az enyémhez. Nem idegenkedem tőle, noha mostanság nem nevezhető felhőtlennek a kapcsolatunk.
Mögém lép és én egy pillanatra lehunyom a szemeimet, a fésű a fejem tetején megáll egy pillanatra, hogy aztán kövesse útját újfent lefelé, bevégezve az elkezdett mozdulatot, megregulázva egy kócosnak aligha nevezhető tincset. Viggo keze a vállamra siklik, simító mozdulata egyszerre ad jelentőségteljes biztonságot és menedéket és egyszerre önt el boldogsággal és valamiféle perverz kéjjel a tudat, hogy ezek a kezek ölni is képesek értem.Én pedig minden alkalommal, amikor csak tehetem hátba szúrom őt. Mennyire ironikusan édes az egész helyzet, nem mintha ez nekem bármikor is gondot okozott volna.Tudom, hogy miért kellettem neki, ahogyan azt hiszem ő is pontosan tisztában van azzal, hogy számomra miért volt fontos és kifizetődő a házasságunk.
- Csodálatos lett a könyved. Lenyűgöző, mondhatni, bellissima.- ajkairól a szavak őszinte mélységgel kúsznak le, bár tudom, hogy csupán egy részét olvasta el. Megtette helyette más, aki összefoglalta a lényegét.Rándulnak ajkaim, és a mosolyom megpróbálom őszintévé és hálássá faragni. Ennyi idő után is kitartóan csinálom, és úgy hiszem részben sikerül is. Legalább a színjáték végett, amelyet mindenki elhisz. A látványa legalábbis bőven elegendő. A felszín alatt senkit nem érdekel mi történik.
- Megtisztelsz drágám, hogy elolvastad.- finoman rezzennek a pillák, ajkaim íve még meg is feszül a meghatottság mímelésétől.
- Ne viccelj, le sem tudtam tenni!- ujjai lágyan kezdik masszírozni a vállaimat, én pedig a fejem oldalra billentem, mintha bele akarnék feküdni ebbe az igazán élvezetes mozdulatba.Az ujjbegyek erősen belém marnak, és megszorítja a bőrömet, akárha éppen csak el akarná mondani,pontosan tisztában van azzal, hogy hol voltam pár órával ezelőtt, és talán vallomás is a részéről, bár szükségtelen. Még az imádott arcvizén keresztül is érzem annak az olcsó jázmin és méz illatú parfümnek a bűzét, amelyet az a kis korcs balerina használ, akinek legszívesebben a tulajdon két kezemmel törném el a lábát csak azért mert létezik.
- Boldoggá teszel!- jegyzem meg egyszerűen és halkan, lágy tónusa a hangomnak olyan akár az ébredő tavaszi szellő.
Mozdul a keze és ahogy hátrahúzza hallom a zakójának puha sercenését, amint annak belső zsebébe nyúl. A tükörből figyelem minden mozdulatát. Még nem adtam meg neki azt a kegyet, hogy a szemeibe nézzek.Gusztustalanul nyomorult játékunk ez a fajta megvonás, én pedig előszeretettel élek vele.
- Azt szeretném, hogy a ma esti bemutatódon te ragyogj a legjobban! Hogy mindenki tudja kihez is tartozol!- ó édesem! Mindenki pontosan tudja, hogy kihez tartozom. Viggo előszeretettel méregeti a farkának ezen szekcióját másokéval össze, én pedig azért, hogy megtarthassam a jelenlegi státuszomat a város óriási sakktábláján, mindent meg is teszek, hogy legyen mire büszkének lennie.Közepes méretű, lapos méregzöld bársonydobozka kerül elő. Kattan a fedele, majd a férjem ujjaira szemenként kúsznak fel a gyöngyfényű csillagok. Egy gyémánt nyakék, egy csillagokat szimbolizáló drága bilincs, amivel magához láncol. A sokadik a gyűjteményemben, és a sokadik, amely tudatosítja bennem azt, hogy valójában csak egy rohadt kellék vagyok, akit időnként előszednek a cilinderből, ahova korábban belevarázsolták.De ez egy olyan játék, amelybe ha belekezdtem, már nem lehet visszavonulót fújni. Viggo sok dolgot elnéz nekem, kivéve egyet: hogy kiszálljak. De ez eddig még nem fordult meg a fejemben. Addig nem amíg ilyen dolgokkal vissza-visszaránt magához.Túl ragyogó….túlságosan a bűvkörében tart.
És van valami amit még nem bocsátana meg: ha elárulnám. Én pedig pontosan ezt teszem.
Félresepri az egyik oldalon a hajam, és óvatosan helyezi a nyakamra az ékszert, csatolja be, majd igazítja el, hogy még jobban mutasson.Pontosan illik ahhoz a haragos óceánkék ruhához amelyet a ma esti könyvbemutatómra választottam.Viggo előre hajol és valahova a vállgödrömbe hint egy csókot.
- Ha még egyszer meglátom, hogy az illendőségen túli mértékben beszélgetsz Massimo Lorenzini-vel, ezzel a nyakékkel fojtalak meg.Sono stato chiaro, caro?- a fülemnél duruzsolt, a lehelete forrón kúszott be a hallójáratom, és koppant elmém józanságán.Nyeltem egy nagyot és bólintottam.
Belül üvöltöttem és eszembe jutott a nevelőapám….visszajutottunk oda ahonnan indultam.  


Vissza az elejére Go down
 
Isabella d'Ambrosio
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Isabella d'Ambrosio

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: