˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



it runs in the blood
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
it runs in the blood Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
The Wild Rose
Play by :
Emily Blunt
Faj :
boszorkány (víz)
Hozzászólások száma :
36
Pontjaim :
7
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
it runs in the blood D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
it runs in the blood Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
238
— :
it runs in the blood 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072

it runs in the blood Tumblr_oj68mlz5Rw1runoqyo4_540


Emma Wheeler | Szomb. Márc. 16, 2024 6:40 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk! it runs in the blood 1f607

Vissza az elejére Go down
Dexter Barlowe
Chatkép :
it runs in the blood Tumblr_inline_o02zj6JEay1rifr4k_500
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
jack falahee
Faj :
dunno
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
journalist
Lakhely :
lakeview
— :
it runs in the blood Tumblr_inline_nd2x2nf8Yl1srjrb4
Őt keresem :
it runs in the blood 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f4e717868324649617537763230773d3d2d3931383930353133322e313632306335633135663638396137303131343435363738323831332e676966
— :
it runs in the blood Tumblr_inline_p7lo5rqoEp1sgt9bm_540


Dexter Barlowe | Szomb. Márc. 16, 2024 12:51 pm |
Dexter Barlowe
jack falahee boszorkány (tűz) eltitkolt  

⋙ becenév dex ⋙ családi állapot újabban egyedülálló ⋙ születési hely és idő ki emlékszik arra?  ⋙ foglalkozás újságíró  ⋙ lakhely lakeview ⋙ a karakter keresett ⋙ hirdető mommy&daddy, & enna ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem harlen  


nárcisztikus
Vad. Karizmatikus. A magam miértjeivel együtt talán még hozzásorolnám a szemtelen és büszke jelzőket, egyesek pedig a történelem során nem szégyelltek gonosznak titulálni, ám azt hiszem, ez talán már egy szélsőséges megközelítés. Ennél azonban jóval mélyebbre kell ásni ahhoz, hogy engem igazán megismerjen bárki. Akárki. Hogy kiaknázz belőlem mindent, ami számít, és amire te számíthatsz tőlem.
csökönyös
Ennek tükrében már nem sok olyan dolog van az életemben, ami egy kicsit is számíthatna. Persze, az teljesen egyértelmű, hogy nagyobb a lepcses, mint egy éppen ásító vízilóé. Ha kell, megmondom a véleményem, mindennemű kertelés nélkül - nem számít, hogy kinek a lelkét töröm össze. Vannak, akik szerint ez jó tulajdonság, míg mások egyenesen viccesnek gondolják. Jaj... te most azt gondolod, hogy sok barátom van? Nem akartalak tévútra vezetni.
prominens
De a nagy szám mellett a szívem is nagy, már ha valaki a közelébe kerül. Például ha szíven szúrnak, egyenesen bevadulok. Szeretem a művészetet, a festészetet, a könyvek pedig rögtön lebilincselnek, mondjuk ezen bizonyára nem lepődsz meg, elvégre újságíró volnék. Te sem nézted ki belőlem, mi? Nem egy valóra vált rémálomként jöttem a világra.
- Két perc, Barlowe. - Úgy kaptam fel a fejem az ismerős hangra, mintha dinamitot dugott volna a hátsómba, alaposan végigmérve az asztalom túloldalán feszengő, idősödő mamlaszt. Kevés irritálóbb alakot ismertem, mint a főnököm, pedig valljuk be, nem egy nagy szám, van egy kiadója, na és akkor mégis hová szarjak? Nekem sokkal több okom lett volna itt pattogni, mondván, hogy én legalább vagyok valaki. Nem is akárki. Mégis azon kevesek közé tartoztam, akik már-már isteni származásuk ellenére is igyekeztek beolvadni a hétköznapi élet forgatagába, van egy normális állásom, és jó vagyok benne; ráadásul megdolgoztam az elismerésért, így amikor ilyen senkiházi férgek akartak ugráltatni, vagy épp megmondani, hogy szerintük mi az én dolgom, és hogyan kellene jobban csinálnom, meg kellett küzdenem az anyámtól örökölt temperamentummal, mielőtt egy kiskanál vízbe fojtottam volna őket.
- Az pont elég. - Nem barátkozni voltam itt, ujjaim egy pillanatra sem álltak meg, tovább bűvölték a klaviatúrát, közben megküzdve azokkal a bizonyos indulatokkal, amelyek elszabadultak bennem a pöffeszkedő faszfej miatt. Határidő, lapzárta, ezeket ismételgette, néha beszúrva a két szó közé a munkanélküli segélyt is, mire nagyot sóhajtottam, de nem az ijedtségtől, inkább a frusztráltságtól. Szándékosan hergelt, és ráadásul már nem először tette, pedig azt hittem, tanult a legutolsó alkalommal történtekből; nem minden nap kapott csak úgy lángra a laptopja spontán öngyulladással, miután leszedett mind a tíz körmömről, de még mindig jobb volt, mintha betörtem volna az orrát. Van, aki csak simán reménytelen.
Az órára pillantottam, ami főleg nem indokolta a vészmadárkodását, messze volt még az éjfél, én viszont egyre ingerültebben ütöttem a billentyűzetet. A cikk végén jártam, a türelmem végéről már nem is beszélve. - Megmondtam. Mindjárt kész. - Hagytam abba egy pillanatra a gépelést, tekintetem megkereste az övét, és úgy meredtem rá, mintha ezúttal egyenesen őt akartam volna lángba borítani, nem a kicseszett laptopját.
Mintha mérföldkőhöz érkeztünk volna, hirtelen megmerevedett, elhalt a hangja, és minden további nélkül kitessékelte magát a helyiségből. Na, kurvára erről van szó. Ennél kevesebbért is gyűlt már meg bajom a törvénnyel, amiket amúgy nem is annyira szerettem; megvolt a magam esze ahhoz, hogy úgy rángassak bárkit, ahogy éppen nem szégyelltem, ennek levét általában a futó hóbortjaim itták meg, de ennyit még ebben a fene nagy modern világban is megérdemeltem, nem?
Leütöttem az utolsó karaktereket, majd ingerülten rányomtam a Küldés gombra, elmormogva egy sor káromkodást, majd hátradőlve elégedetten felsóhajtottam. Megdörzsöltem az elfáradó szemeimet, közben ismét megnyitva a cikket, amit az imént továbbítottam Mr. Faszfejnek. Egyet kellene csettintenem, és a hullámok között fuldokolna ez a semmirekellő majom, és tulajdonképpen én sem értettem, hogy mi tartott vissza.
Újra felsóhajtottam, ahogy visszaolvastam az interjút, a mellkasomban valami egészen különös, szokatlan szorítást tapasztalva. Na nem a cikksorozat témájától, mert magasról tettem a drog-, és alkoholproblémákkal küzdő kamaszokra, empátia annyi szorult belém, mint egy hörcsögbe. Sokkal inkább az őket kezelő terapeuta mozgatott meg; a különös bizsergés újra végigszántott a testemen, ezt pedig már akkor is éreztem, mikor leültem vele szemben, és faggatni kezdtem ezekről a függőségekről. Nehéz volt azonosulni, mert soha nem függtem semmitől, vagy inkább szerettem játékként tekinteni a viselt dolgaimra, semmint függőségnek titulálni őket. Szinte még mindig magamon éreztem az átható tekintetét, a zavart mosolyát, miután szándékosan kellemetlen témákat vetettem fel, csak hogy zavarba hozzam. Egyértelmű célzásnak kellett volna vennem, hogy nem vevő erre, a végén még oda is szúrt egyet, hogy talán nekem sem ártana beülnöm egy terapeutához, ez pedig azóta is bárgyú mosolyra fakasztott.
A kabátom után nyúltam, magamhoz vettem a mobilomat, majd kicsit sem csendesen elhagytam a szerkesztőséget. Odakinn már leszállt az éjszaka, de már fejből tudtam, hová fog vinni az utam. Túl sok mindenhez volt hozzáférésem a főnököm tudta nélkül, így kicsit se kellett megerőltetnem magam ahhoz, hogy megszerezzem a terapeuta címét. Tudtam, hogy egyedül él. Ez volt az igazi felhívás keringőre. Mint egy elbaszott... függőség.


Vissza az elejére Go down
 
it runs in the blood
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott boszorkányok
-
Ugrás: