˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Lara Simmons
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Lara Simmons Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Lara Simmons 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Lara Simmons Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Lara Simmons 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Szomb. Feb. 17, 2024 8:45 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Lara Simmons 1f607

Vissza az elejére Go down
Lara Simmons
Chatkép :
Lara Simmons Melissa-benoist-excited
Usernév :
Maze
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Melissa Benoist
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
1
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
rendőr járőr
— :
Lara Simmons Tumblr_olnkk1qhgQ1up42jgo6_540
Előtörténet :
They call me the wild rose
Őt keresem :
Lara Simmons F5907907f00392cff53cf58683e86aeb
Ezt hallgatom :
Young Volcanoes
Kor :
33
— :
Lara Simmons Tumblr_inline_pj82apwRus1rqmlml_400


Lara Simmons | Szomb. Feb. 17, 2024 8:39 pm |
Lara Simmons
Melissa Benoist halandók Troublemaker

⋙ becenév Lara ⋙ családi állapot egyedülálló ⋙ születési hely és idő 1990. augusztus 4.  ⋙ foglalkozás zsaru  ⋙ lakhely  old town ⋙ a karakter saját | keresett ⋙ hirdető Kirill, the Bad Guy ⋙ irányultság heteroszexuális  ⋙ fő karakterem Emma  


Hajthatatlan
Amikor hét éves koromban a fiúk azzal kezdtek cukkolni, hogy a lányok nem tudnak fára mászni, én pedig bebizonyítottam, hogy de, már hiába is aggodalmaskodtak odalentről. Feljebb és feljebb másztam csak, hogy megmutassam, hogy nincs igazuk és bár reszkettek a végtagjaim az ijesztő magasságtól, akkor is csináltam. Amikor tizenöt éves koromban az unokatesóm azzal piszkált, hogy nem merem megcsókolni Kevin Bradshaw-t, akiről tudta, hogy oda vagyok érte, megtettem. Irtó nagy égés volt, de a fejembe vettem, hogy megmutatom, hogy tévedett. Talán, ezek a cukkolások vezettek odáig, hogy a szüleimnek azért is meg akarjam mutatni, hogy képes vagyok elvégezni a rendőr fősulit, hiszen az első reakciójuk, amikor közöltem velük ezt a tervemet az volt, hogy nekem az nem fog menni, mert túl törékeny vagyok. Valahányszor azt mondják valamire, hogy lehetetlen, eltölt a bizonyítási vágy és meg akarom mutatni, hogy lehetséges, akkor pedig hiába az észérvek és a logika. Hajthatatlan vagyok.  
Kíváncsi
Mindig is érdekeltek a rejtélyek, az apró infómorzsák gyűjtögetése és értelmezése, így a rendőri hivatás, szinte egyértelmű volt nyolc éves koromtól kezdve, amikor rátaláltam az első Sherlock Holmes regényre. Persze, járőrként nem feltétlenül ebből áll a munkám, a napjaim legkisebb részét teszik ki a rejtélyek, de a célom az, hogy nyomozó legyek és igazi, szövevényes ügyeken dolgozhassak. Valószínűleg emiatt és a kíváncsiságom miatt próbálom mindig oda dugni az orromat, ahova nem feltétlenül kellene vagy szabadna, de amikor nyomra bukkanok, képtelen vagyok leállni.
Temperamentumos
Szeretem az olasz felmenőimre fogni azt, hogy nagy szám van és nem szokásom véka alá rejteni a véleményemet, de körülbelül annyi olasz vér csörgedezhet bennem, mint egy inka őslakosban. Az anyám nagyszülei valóban olaszok voltak, akik még fiatalkorukban költöztek amerikai földre, de kétlem, hogy ez bármiben is befolyásolná a vérmérsékletemet. Az már talán annál inkább, hogy három fiú unokaöcsém van, akikkel ráadásul hasonló korosztályúak vagyunk, így a gyerekkorom nagy részét fiúkkal töltöttem és míg más lányok babáztak vagy sminkeltek, én fociztam, bunyóztam, bunkert építettem és gamerkedtem. Nem félek kinyitni a számat, megmondani a véleményemet és fejest ugrani a leglehetetlenebb helyzetekbe is, amit a munkahelyemen egyrészt törtetésnek vesznek, másrészt pedig felelőtlenségnek, de a tettvágy az, ami hajt. Tenni akarok valamit, valami jót és, ha ez azt jelenti, hogy veszélyes helyzetekbe kerülhetek, az sem tántorít vissza.
Nem emlékszem pontosan, hogy akkor döntöttem-e el, hogy rendőr leszek vagy ez már korábban is érett bennem, de az a nap olyan elevenen él bennem, mintha most történt volna. A félelemre, ami a lövések hallatán visszhangként suhant végig az osztálytársaimon -meg rajtam is-, és a riadtságra a tanárnő arcán, amikor rádöbbent, hogy most valami nagyon okosat kell tennie ahhoz, hogy mindenki épségben haza mehessen majd.
Miután az osztály megnyert egy, a tanárnővel kötött fogadást, hogy a matek dolgozat eredményeinek átlaga eléri majd a "jó" osztályzatot, elvitte az egész osztályt egy pizzázóba, hogy a jól megérdemelt jussunkat falatozhassuk együtt. Csodás nap volt. Rengeteget nevettünk és irtó büszkék voltunk magunkra, amiért ilyen eredményt sikerült elérni. Aztán az egész katasztrófává vált.
A hátsó rész felől lövések hallatszottak, majd a bejárat előtt csikorgó kerekekkel megállt két furgon. Aztán kitört a káosz. Az asztal alá vágódtunk, sikoltozás, zokogás, edények csörömpölése és jajveszékelés töltötte be a percekkel korábban még barátságos hangulatú helyet. Ami ezek után történt, már meglehetősen zavaros. Valakit eltaláltak, én segíteni próbáltam azzal a kevés elsősegély ismerettel, amivel rendelkeztem és volt, akinek már hiába kerestem tekintetében az élet nyomait, nem találtam. Aztán engem is eltaláltak, bár erre már végképp nem emlékszem. Csak onnan tudom, hogy végül a kórházban ébredtem fel egy műtét után, ahol az anyám ott zokogott meg össze-vissza csókolgatott, majd elmondták, hogy három osztálytársam az intenzíven van, de két másik osztálytársam és a tanárnőnk, már nem volt ilyen szerencsés.

Nem tudom, hogy végül tényleg emiatt döntöttem-e úgy, hogy a rendőri pályát választom, de az biztos, hogy meghatározó volt az életem további részében. A szüleimnek persze nem tetszett, nehezen fogadták el a döntésemet és nem is igazán hitték, hogy képes leszek végig csinálni, de végül beletörődtek, hogy ez az, amit akarok. Az olyan szemét alakokat rács mögé juttatni, akik miatt ártatlanok halnak meg nap, mint nap. Akik miatt meghaltak az osztálytársaim, a legjobb fej tanárnő, akit valaha ismertem és még egy csomó más civil. Olyanok, akik csak egy nyamvadt pizzát akartak megenni aznap a szeretteik vagy barátaik társaságában. És mindez miért? A pénzért és a hatalomért.

Évekig keményen dolgoztam azért, hogy elérjem a célomat, hogy végül a kezembe vehessem a jelvényemet, ha csak szimpla járőrként is. Megannyi hosszú, fárasztó napot és éjszakát éltem át és élek át azóta is, de a lelkesedésem nem halványult, mert az a nap azóta is kísért, az emlékét magamon őrzöm, a heget ott viselem a bőrömön ami miatt, ha akarnám se tudnám mindazt elfelejteni. Megesküdtem, hogy megteszek minden tőlem telhetőt, ha már életben maradtam, de bármennyire is hittem, hogy az élet csak fekete és fehér, rá kellett jönnöm, hogy nem mindig az. Nem rég ismét életveszélybe kerültem, a társammal olyan helyzetbe keveredtünk, amiből nem igazán volt kiút, amikor két maffiacsalád emberei csaptak össze a nyílt utcán. Azt hittem, sőt, biztos voltam benne, hogy meg fogok halni, miközben igyekeztem fedezéket találni magamnak a lövöldözésben és, amikor szembe találtam magam egy rám irányuló fegyverrel, szinte már láttam is lepörögni magam előtt életem rövid filmjét. Hallottam is eldördülni a pisztolyt, de a következő pillanatban a földre tiport valaki és annak ellenére, hogy a férfi rám nehezedő teste alig tette lehetővé, hogy levegőhöz jussak, iszonyúan hálás voltam Neki. Míg rá nem döbbentem, hogy Ő is egy közülük és pont ugyanolyan bűnöző, mint akiket el akarok kapni, azóta pedig minden szabad percemet arra áldozom, hogy felkutassam és válaszokat csikarjak ki belőle. Nem illik a sémába, nem kellett volna megmentenie és azóta sem értem, hogy miért tette.


Vissza az elejére Go down
 
Lara Simmons
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: