˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



max & yelena - the devil take the hindmost
2 posters


Yelena Antonova
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost Ae7a3adb3af6ad9e7e2162e52d20810d17742d0a
Usernév :
d
Titulus :
orosz maffia
Play by :
emilia clarke
Faj :
human
Hozzászólások száma :
29
Pontjaim :
27
Foglalkozás :
surgeon
Lakhely :
chicago
— :
headed straight for the castle
they wanna make me their queen
max & yelena - the devil take the hindmost Tumblr_inline_pswkv25e7H1wenvc5_540
and there's an old man sitting on the throne that's saying that I probably shouldn't be so mean
Előtörténet :
fire found home in me
Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost YAIVibB
if love is what you need
a soldier i will be
Ezt hallgatom :
i could do this with my eyes closed
Kor :
36


Yelena Antonova | Szomb. Márc. 16, 2024 10:17 pm |
Egy túlságosan hosszú pillanatra lehunytam a szemeimet, amikor a keze érintését éreztem a hátamon. Nem fair. Egyáltalán nem. Mintha villám csapott volna belém, megdermedtem és azon kaptam magam, hogy azért imádkozom, ne múljon el a bizsergető érzés, amelybe még a hajszálaim is beleremegtek. Mióta létezem kerülöm ezt az állapotot.... mert soha nem vezet jóra. Amikor anyám összeszűrte a levet az ellenséggel megfogadtam, hogy nem jöhet el az a nap, amikor ugyanolyan botor leszek, mint ő: az ösztönei és az agyában elinduló biokémiai folyamatok rossz döntések sorozatára késztették, nem volt annyira észnél, hogy megálljt parancsoljon az érzelmeinek és majdnem tönkretette az egész családunkat. Borzalmas nő volt és az vitte a sírba, hogy elárult minket némi vonzalom miatt. Én tettem őt bele abba a lángsírba és ekkora nem csak miatta, hanem Papa miatt is megfogadtam, hogy velem nem történhet ilyen... hiszen az orosz maffia első embere életében egyszer volt annyira ostoba, hogy a szívét valaki más tenyerébe helyezte és ezzel megadta neki a lehetőséget, hogy bármikor elpusztíthassa. És meg is tette, hiába állította apám mindig az ellenkezőjét. És most itt toporogtam a legféltettebb helyem kellős közepén annak a személynek a társaságában, aki a legmesszebbről el kellene kerülnöm és azt kívántam, bár soha ne ismertem volna, ne tudtam volna, ki ő, mit és miért csinál, mik a szándékai.... csak hadd töltsek el vele egy kis időt, mint ahogy azt két normális ember tenné. Olyannyira elemi erővel tört rám a felismerés, hogy szinte hányingerem lett. Minden, ami vagyok megszűnt létezni. Mintha szembe köptem volna magam.
Felé fordultam és összevontam a szemöldökeimet. Nem nézett rám, bámult maga elé. Ő, akit világ életemben magabiztosnak láttam nem tudta, mit tegyen. Ha ez az egész csak az én fejemben létezett volna, akkor már biztosan távol lenne a lakásomtól vagy ismét megpróbálna végezni velem. Ez nem lehet mesteri színjáték... ha igen, akkor minden létező díjat megérdemel, amit a megtévesztésért osztogatnak. Mégsem hihettem neki, mert a szavai tartalmazták a tényszerű igazságot. Sokkal nagyobb dologhoz tartozunk ebben a létezésben, mint saját magunk. - Szerinted még most is minden ugyanolyan, mint eddig volt? - Szólaltam meg végül és az álla alá nyúltam, hogy megemelve a fejét finoman arra kényszerítsem, hogy a szemeimbe nézzem. Menekülnöm kellene, messze szaladnom, ennek ellenére egyre közelebb kerültem hozzá. - Őszinteséget ígértél és te mindig megtartod a szavad. Ahogy én is. - Emlékeztettem. Egyszerre csak néhány szót bírtam kinyögni, a csend során a feszültségtől összeszorultak a fogaim, fájt újra megnyitni az állkapcsom, amikor szólni akartam. - Arra kellene kérjelek, hogy tűnj el innen.... - Szántam magam, jobb napjaimon kinevettem volna a viselkedésemet. A térdem meggyengült, óvatos mozdulattal ereszkedtem lejjebb, az ölébe ülve. Ez volt a legközelebbi lehetőségem. - De csak akkor tudlak elküldeni, ha a szemembe nézel és azt mondod, hogy azért nem öltél meg, mert először nem gondoltad át a terved és rájöttél, hogy ostobaság lenne így elindítani a háborút. - Végigfuttattam a tekintetem az arcán, figyeltem minden rezdülését, hogy észrevehessem rajta, mikor hazudik és mikor mond igazat. - Hogy csak azért vagy itt, mert új tervet eszeltél ki és én vagyok a legkönnyebb célpont.  - Elvégre belementem, hogy találkozzunk, itt legyen, bármikor rajtam üthessen. Én így csinálnám.

Vissza az elejére Go down
Maxwell B. Lorenzini
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost D3518562f9786f9306691214d8f18c855537cb97
Usernév :
nova
Titulus :
olasz-amerikai maffia
Play by :
kit harington
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
13
Pontjaim :
11
Foglalkozás :
maffiózó
Lakhely :
loop
— :
max & yelena - the devil take the hindmost 8edeb0f2d1d7f6036432e53af3230bcf2b0dcc38
Előtörténet :
knowledge will give you power
but character respect

Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost 8509b77c013bb6d8b124f7f5389941f3a4f211d0
Love is giving someone the power to destroy you but trusting them not to.
Ezt hallgatom :
You must have just read it
In my eyes

Kor :
80
— :
max & yelena - the devil take the hindmost A307835c11d8bce72bd5bb9a00e926d28b9fb00d


Maxwell B. Lorenzini | Szomb. Márc. 16, 2024 9:12 pm |

Yelena & Maxwell
i think we're like fire and water
Néhány kósza szóval próbáltam úgy tenni, mintha tényleg megfordult volna a fejemben, hogy csapdába csalt, de valójában ez az egész nem akkor vette kezdetét, mikor átléptem a lakása küszöbét, hanem amikor magához tért a pincében; nem tudtam volna nevén nevezni azt a láthatatlan béklyót, ami nem engedte, hogy hozzá érjek vagy bántsam, és ennek a lehető legkevesebb köze volt a hűséghez. Mind tudtuk, hogy vásárra visszük a bőrünket, és hogy bármelyik pillanat lehet az utolsó, az ellenségeink nem válogattak sem eszközökben, sem időzítésben. Az utóbbiból amúgy is rohadt kevés jutott, hiszen mindannyian próbáltuk menteni a saját bőrünket, úgy vértezve fel magunkat, hogy ne adjuk meg a támadó felületet, de vannak helyzetek, amikből nem tudunk csak úgy kimászni. Az, hogy elraboljam őt, nem egy eltorzult pillanat ötlete volt, előtte hosszú heteket töltöttem azzal, hogy kitanulmányozzam a mindennapjait, mert ez kellett ahhoz, hogy rájöjjek, mikor a legsebezhetőbb. És láss csodát, megtaláltam a tökéletes pillanatot, amikor nem tudott védekezni - és ha nem ő lett volna, minden bizonnyal vér folyt volna a pincém padlóján, mert ahogy ő, úgy én sem hagytam volna ki a felkínált lehetőséget. Likvidálni egy Antonov-ot; bevállalni, hogy a béke véget ér, és elszabadul a pokol; kellemetlen, de előbb-utóbb esedékessé válik vagy így, vagy úgy. De nem kezdődhet Yelena halálával, ha rajtam múlik. - Szóval most az a taktikád, hogy előcsalod azt a csigát a csigaházból? - Kérdeztem vissza könnyedén, miközben egyelőre inkább a villa letétele mellett döntöttem. Kicsit sem éreztem azt a bizonyos karót a seggemben, a határokat viszont muszáj volt fenntartanom, máskülönben a gondosan felépített kártyaváram egyetlen másodperc alatt hullik darabjaira, és valljuk be, semmi kedvem újra a nulláról építkezni. Pedig be kell ismernem, hogy ha el akarok jutni a gyenge pontjukhoz, oda Yelena-n keresztül vezet az utam, még ha bármi áron el is akartam hessegetni ezt a gondolatot.
Követtem az alakját, mikor felállt italt tölteni, és még csak kérnem sem kellett, hogy én is kapjak egy adagot a következő körből, de ahelyett, hogy a megtöltött poharat emeltem volna a számhoz, inkább továbbra is őt és a mozdulatait figyeltem, kivételesen nem azért, hogy tanulmányozzam őket. - Egyetlen árulás több kárt okozhat, mint egy földrengés. - Fordítottam felé a fejem, éppen csak nem harapva a saját nyelvembe, miután a jellegzetes parfüm határokat sem ismerve kúszott az orromba, majd még mielőtt úgy határozott volna, hogy visszaül, kinyújtottam az egyik kezem, hogy a hátát érintsem, ezzel szavak nélkül kérve arra, hogy ne mozduljon, de még én magam sem tudtam, hogy mi áll igazából a mozdulat mögött. Túl ösztönös volt és túl... őszinte. Túlságosan akartam valamit, ami valójában soha nem lehet az enyém, és erre éppen abban a rohadt pincében jöttem rá, éppen kettő perccel azelőtt, hogy az elengedése mellett határoztam volna. - Ha számítanál nekem, az életünk soha nem lenne többé ugyanolyan, mint eddig. - Szólaltam meg kissé rekedten, ekkor már a tányérom tartalmát bűvölve, pedig inkább a szemeit kellett volna csodálnom, amíg lehetőséget biztosít rá. - Kiírnánk magunkat a családunk históriájából. - Fejeztem be az elmélkedést egyre halkabban beszélve. Túl közel van az a bizonyos határ, és ezúttal túlságosan is feszegeti, én pedig képtelen leszek kitartani. 

Vissza az elejére Go down
Yelena Antonova
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost Ae7a3adb3af6ad9e7e2162e52d20810d17742d0a
Usernév :
d
Titulus :
orosz maffia
Play by :
emilia clarke
Faj :
human
Hozzászólások száma :
29
Pontjaim :
27
Foglalkozás :
surgeon
Lakhely :
chicago
— :
headed straight for the castle
they wanna make me their queen
max & yelena - the devil take the hindmost Tumblr_inline_pswkv25e7H1wenvc5_540
and there's an old man sitting on the throne that's saying that I probably shouldn't be so mean
Előtörténet :
fire found home in me
Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost YAIVibB
if love is what you need
a soldier i will be
Ezt hallgatom :
i could do this with my eyes closed
Kor :
36


Yelena Antonova | Pént. Márc. 15, 2024 9:41 pm |
Megcsóváltam a fejemet, mert rájöttem, hogy hiába ígért őszinteséget, sohasem fogok választ kapni a kérdéseimre. Egy kis időre pedig elhittem, hogy tényleg megszabadulhatok ettől a belül feszítő, mardosó gondolatkavalkádtól, hogy segít nekem tisztán látni és minden ott folytatódhat, ahol abbamaradt a kis közjáték előtt, de jelenleg teljesen esélytelennek tűnt az újbóli tiszta lap. Az őrületbe kergetett, mert kilépett abból a kategóriából, amiben eddig tartottam és esze ágában sem volt visszatáncolni oda, sokkal inkább az idegeimen járt gyors ütemű szambát. Muszáj volt meginnom a poharam alján lötyögő italt, hogy rendezzem a gondolataimat és lehetőleg az arcvonásaimat is, mert azt nem szerettem volna, ha látja rajtam, hogy mennyire összezavart. Az első dolog, amit megtanulsz, ha a maffiában nősz fel az, hogy sohasem mutathatod magad gyengének. Még azok előtt sem, akikkel szeretnéd megosztani a sérült pillanataidat.
- Maxwell Lorenzini, a mindig tudatos, okos, türelmes és bölcs vezető! - Röviden elnevetve magam szúrtam fel a villámra egy darab húst, mert bár korántsem izgatott az étel, túlzottan ínycsiklandó volt ahhoz, hogy ott hagyjam a tányéron. Arról nem beszélve, hogy az alkohol elkezdett dolgozni a szervezetemben és szükségem volt valamire, ami felszívja, mielőtt teljesen beütött volna. - És aki a provokációhoz nagyon ért, de ha cselekvésre kerül a sor visszahúzódik a csigaházába és a taktikai lépésekkel takarózik. - Az én vérmérsékletem jóval hevesebb volt az övétől, de mi így voltunk hatékonyak. Gyorsan kigyomláltuk a gazt, nem adtunk második esélyt és megragadtuk a kínálkozó lehetőségeket, hiszen a krízisek kellős közepén éreztük otthonosan magunkat, a problémák viharában bontakoztunk ki igazán. Erre ülök egy asztalnál és próbálok visszafogottan válaszokat kicsikarni valakiből, aki a diplomáciában sokkal otthonosabban mozog nálam. Veszett fejsze nyele. - Arra is van konkrét terved, hogy mikor fogod kihúzni végre a karót a seggedből? - Bosszantott, mert azt láttam rajta, hogy nyeregben érzi magát és ebben a szent pillanatban ez valóban így volt. - És még biztonságban sem érzed magad? Ha jól sejtem, néhány perccel ezelőtt hatalmaztalak fel arra, hogy bármikor átlépd a küszöbömet, pedig ez volt az egyetlen hely, ahol távol tudtam volna tartani magam tőled. - Töprengtem rajta, hogy felfegyverkezem, de a piacon megígértem neki, hogy egyedül leszek és hogy normális emberekként fogunk eltölteni pár órát egymás társaságában. Ezen ígéret mindkettőnk részéről megdőlni látszott, nem tudtam figyelni az ételre sem, csak őt fürkésztem. A szívem hevesebben dobogott a mellkasomban, szívesen kitéptem volna a helyéről, mert szokatlan volt az érzés, eddig még senki miatt nem produkált ennyire intenzív reakciót. Jelenleg könyörögni támadt kedvem, hogy tegye meg ismét, raboljon el, de most fejezze be, amit elkezdett, mert akkor nem kellene szembenéznem azzal, hogy... azt akartam, hogy kimondja, azért nem bántott, mert törődött velem és amikor meglátta, hogy az emberi megvalósították a gyakorlatban az ötletét, visszakozni támadt kedve, mert jelentek számára valamit. Évek, hosszú évek óta vágytam erre... és azt hittem, hogy ez a vágy kiírtódott belőlem, de nem, csupán szunnyadt a nagyobb jó és a családom iránti hűség érdekében. - A hűség... - Bólintottam és felálltam, hogy töltsek magamnak egy újabb italt. - Mégis itt vagy. Ez már feszegeti a hűség határait.  Ha pedig számítanék neked, az felérne egy árulással, nemde bár? - Az egész gondolatmenetem kimerítette az árulás fogalmát. Ahogy az is, hogy odaléptem mellé és neki is töltöttem egy italt, egyszerűen csak azért, hogy fizikailag a közelébe kerüljek, pedig minden légvétel, amit a mellette vettem felért egy ostorcsapással. Távol szerettem volna tőle lenni, de nem tudtam és azóta szenvedés volt a közel-és távollét is, mióta a pincéjében évek óta először nézett újra a szemembe.

Vissza az elejére Go down
Maxwell B. Lorenzini
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost D3518562f9786f9306691214d8f18c855537cb97
Usernév :
nova
Titulus :
olasz-amerikai maffia
Play by :
kit harington
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
13
Pontjaim :
11
Foglalkozás :
maffiózó
Lakhely :
loop
— :
max & yelena - the devil take the hindmost 8edeb0f2d1d7f6036432e53af3230bcf2b0dcc38
Előtörténet :
knowledge will give you power
but character respect

Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost 8509b77c013bb6d8b124f7f5389941f3a4f211d0
Love is giving someone the power to destroy you but trusting them not to.
Ezt hallgatom :
You must have just read it
In my eyes

Kor :
80
— :
max & yelena - the devil take the hindmost A307835c11d8bce72bd5bb9a00e926d28b9fb00d


Maxwell B. Lorenzini | Vas. Márc. 10, 2024 10:53 am |

Yelena & Maxwell
i think we're like fire and water
Elmosolyodtam. Pedig az eddigi történések alapján már biztosra vettem, hogy kinőttem az ilyen gyerekes évődésekből, és az, ha egy konkrét cél lebeg előttem, felülír majd minden szeszélyt és hóbortot. Elmúltak a fiatal évek, már nem voltam egy hormonoktól túlfűtött kiskamasz, csak hogy úgy megkívánjak valamit; valamit, ami amúgy is minden ízében tiltott gyümölcs. Nem éltem az ártatlanság vélelmével, emiatt kellett többször is végig gondolnom, hogy vajon nem-e szándékosan csinálja ezt az egészet, hogy ezzel is elbizonytalanítson, vagy mi több; hogy meginogjon miatta a kitartásom, ami már amúgy is a bolondját járatta velem. Elvégre mivel lehet elcsavarni egy magamhoz hasonló fejét, ha nem egy vonzó, szép nővel? Olyannal, mint amilyen Ő. Mégsem hiszem, hogy csak játékot űz velem, most először minden hátsó szándék nélkül ültünk egymással szemben, már nem is leplezve annyira, hogy játszadozik közöttünk egy apró kis szikra, ami hol óriási lángokat csap, hol kegyetlenül parázslik, míg máskor teljesen kialszik, mert azt kívánja a helyzet. Az volt minden vágyam, hogy megőrizzem magamnak a saját kis titkomat; a titkot, ami képes lenne megdönteni az egész kicseszett birodalmamat, mert sem Yelena, sem pedig a családja nem tudhatja meg, hogy rabul ejtett egy eddig szelídíthetetlennek tartott vadat. És ki tudja, hogy ezt mikor lenne kész felhasználni ellenem, ha nyilvánvalóvá tenném. - Ha megölnélek, egy évek óta tartó békének vetnék véget. - Jött az egyszerű, de mondhatni, logikus magyarázat, ebben pedig még Yelena sem vitatkozhatott velem. Az apja korábban békére lépett, az más kérdés, hogy Dmitrij szerette feszegetni a határokat, de olyan messzire még a bátyja sem ment volna, hogy engem vagy a testvéreimet bántsa. És ha számára nem is volt nyilvánvaló, hogy nem ölném meg csak úgy, ez inkább az előnyömre szolgált. - De ezek szerint ezzel egyedül vagyok. - Fűztem még hozzá, kíváncsian mélyedve a tekintetébe, hogy némán igyam magamba egy kicsit az íriszeiben megbúvó tüzet. - És talán csapdába is sétáltam, mikor átléptem a küszöböd. - Ez már csak hangos gondolkodás volt, de nem vethettem el a lehetőséget, hogy míg én tényleg egyedül jöttem ide, addig Yelena rejtegethet meglepetéseket; csak hogy hű legyen a gyökereihez, hisz ők sosem játszottak tisztán.  
Talán végig átlátott rajtam, hogy csak a témát próbáltam terelni, mert olyan témát boncolgatott, amire nem akartam válaszolni. Az, hogy miért hagytam életben, vagy hogy miért voltam lényegében rabtársa a saját pincében, mind olyan kérdések voltak, amiket jobb lett volna örökre elásni egy feneketlen kút mélyén. Ez azonban ütközött a kérésével; őszinteséget várt, én pedig megígértem neki, hogy így fogok tenni, emiatt minden terelő mechanizmust félre kellett söpörnöm. - Mert számít bármit is, ha számítanál nekem? - Kérdőn vontam fel a szemöldököm, miközben kényelmesen hátra dőltem a székben, de a mozdulat ellenére minden igyekezetemmel azon voltam, hogy fenntartsam a szemkontaktust. - A családunk iránti hűség felül kell, hogy írjon mindent. - Zártam le a gondolatot, közben az ujjaim között tartott pohárba kortyolva, de ekkor már marta a torkom az alkohol. Vagy inkább a szavak, amiket ezúttal sem mondtam ki, pedig itt lett volna a tökéletes alkalom. A tökéletes alkalom, de mihez is?  

Vissza az elejére Go down
Yelena Antonova
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost Ae7a3adb3af6ad9e7e2162e52d20810d17742d0a
Usernév :
d
Titulus :
orosz maffia
Play by :
emilia clarke
Faj :
human
Hozzászólások száma :
29
Pontjaim :
27
Foglalkozás :
surgeon
Lakhely :
chicago
— :
headed straight for the castle
they wanna make me their queen
max & yelena - the devil take the hindmost Tumblr_inline_pswkv25e7H1wenvc5_540
and there's an old man sitting on the throne that's saying that I probably shouldn't be so mean
Előtörténet :
fire found home in me
Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost YAIVibB
if love is what you need
a soldier i will be
Ezt hallgatom :
i could do this with my eyes closed
Kor :
36


Yelena Antonova | Szer. Jan. 31, 2024 10:18 pm |
Figyeltem őt, egyetlen tizedmásodpercre sem vettem le róla a tekintetemet és én magas sem tudta eldönteni, hogy csupán az ösztöneim dolgoznak veszettül és nem akarják hagyni, hogy ismét rést üssön a pajzson vagy ennyire lebilincselt a látványa. Nagy összeget véletlenül sem tettem volna rá, hogy valaha ilyen szituációba fogunk keveredni: korábban észre sem vett, gyermeki rajongásnak címkézte a felé táplált érzelmeimet, felnőve pedig ahogyan ő is említette, a két ellenségének a rokona - szerep jutott számomra. És talán olyasvalakié, aki néha képes borsot törni az orra alá. De ennyi. Miért kellett volna elhinnem, hogy hirtelen felnyílt a szeme és meglátta benne a nőt, hova tovább, a társaságomért ült le velem egy asztalhoz. Egyik pillanatról a másikra olyan érzelmi hullámvölgyeket éltem meg, ha csak eszembe jutott a létezése, hogy még saját magamat is megleptem, így inkább én is helyet foglaltam és ismét ittam egy kortyot az italomból. Talán eltompít és nem fog szétszakadni a fejem a desszert előtt.
- Rögtön a közepébe? Az eddigi tapasztalataim alapján nem szereted a hosszú előjátékot. - Nem volt semmi "vigyázz, mert el foglak rabolni" üzenet vagy levágott lófejek a küszöbön, egyszer csak egy furgon hátsó ülésén, majd a pincéjében találtam magam, ahol ott volt ő, mindenféle előjel nélkül. Egyáltalán nem számítottam erre. Tőle nem.  - Régóta ismerjük egymást, Max, de az elmúlt években nem láttam belőled mást, mint amit a családom ellenségeként mutattál magadból. - Majdnem megkordult a gyomrom, ezt megelőzendő némi ételt szedtem a tányéromra. A birtokon elköltött vacsorák során szinte kiabálnom kellett, hogy meghallják, hogy szólok, olyan hosszú volt az asztal, szerencsére ezzel jelenleg nem volt probléma, nem sok választott el a velem szemben ülőtől. - Ezért bár talán valahol mélyen volt bennem egy kis kétely, mégis azt hittem, hogyha te kerülsz pole-pozícióba, semmi sem fog megakadályozni abban, hogy nyertesként gyere ki a helyzetből. - Őszinteséget kértem, így ő is azt fog kapni tőlem, még akkor is, ha olyan nehezen formáltam meg a szavakat, mintha ólomból lett volna a nyelvem. - Meg kellett volna ölnöd. - Jelentettem ki teljes természetességgel. - Én ezt tettem volna. - Még szép, ha már ráveszem magam és sikeresen teljesítem egy a konfliktusban kulcsfontosságú ember elrablását. - De így most csak Dim és az apám felfokozott dühét és vélhetőleg a saját embereid rosszallását kaptad jutalmul. Na és persze az én gyűlöletemet és bizalmatlanságomat. - Mert hiába, én reméltem, hogy megvan benne a csibészbecsület és ha arra kerül a sor, nem szórakozik, hanem simán csak végez bármelyikünkkel. - Szóval hogy miért mentem bele a vacsorába? Mert tudni akarom, miért szobroztál ott velem a pincédben, miért néztél úgy rám, mintha számítanék neked és miért vagyok még mindig életben, amikor az első adandó alkalommal golyót kellett volna röpítened a fejembe. - A hangom magamhoz képest halk volt, de komoly. Összezavarodtam, életemben először voltam képtelen eldönteni valamit és álláspontot foglalni valaki kapcsán. Hát persze, hogy Max miatt tört meg a mintázat! Hogy hihetném el, hogy minden, amit tesz arra utal, hogy... érzelmeket táplál az irányomba? Ennyire ostoba egyikünk sem lehet!

Vissza az elejére Go down
Maxwell B. Lorenzini
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost D3518562f9786f9306691214d8f18c855537cb97
Usernév :
nova
Titulus :
olasz-amerikai maffia
Play by :
kit harington
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
13
Pontjaim :
11
Foglalkozás :
maffiózó
Lakhely :
loop
— :
max & yelena - the devil take the hindmost 8edeb0f2d1d7f6036432e53af3230bcf2b0dcc38
Előtörténet :
knowledge will give you power
but character respect

Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost 8509b77c013bb6d8b124f7f5389941f3a4f211d0
Love is giving someone the power to destroy you but trusting them not to.
Ezt hallgatom :
You must have just read it
In my eyes

Kor :
80
— :
max & yelena - the devil take the hindmost A307835c11d8bce72bd5bb9a00e926d28b9fb00d


Maxwell B. Lorenzini | Vas. Jan. 28, 2024 7:02 pm |

Yelena & Maxwell
i think we're like fire and water
Furcsa, jellegzetes mosoly kezdett el táncolni az ajkaim körül, mikor szóba hozta a poklot, és bár joggal mondhatnánk, hogy nem kellene az ördögöt a falra festeni, de mindannyian tudtuk, hogy a pokol szélén lavírozunk, és egyetlen jó vagy rossz lépés dönt arról, hogy lezuhanunk-e vagy sem. Bármi is állt abban az egyezségben, amit az apjukkal és a d'Ambrosio-kkal kötöttünk annak idején, elég nyilvánvaló, hogy nem tart majd örökké a tűzszünet, és annál közelebb még soha nem álltunk a háborúhoz, mint most. Ennek mentén pedig teljesen felesleges lenne belegabalyodni ebbe a kis viszonyba az egyik legfőbb ellenségem lányával, csak hogy utána valami ostoba, nevetséges érzelem hátráltasson egy-egy mérvadó döntés meghozatalában. Már így is egyértelművé válhatott számukra, hogy nem vagyok képes kezet emelni Yelena-ra, hisz az elrablását szinte sértetlenül úszta meg, de ezt foghattam arra is, hogy nem ő volt a valódi célpont; a pánikot Dmitrij-nek szántam, és ehhez nem kellett még fizikailag is bántanom a húgát. Ötletem sincs, hogy Yelena átlátott-e a szitán vagy sem, mert azzal túl nagy támadási felületet biztosítanék neki. Vagy már biztosítottam is, ezt már csak ő tudhatja. - Kíváncsi vagyok a poklodra. - Nem bírtam ki, hogy ne reagáljak rá valahogy, némi kihívással a tekintetemben, mintha csak táncra invitáltam volna, közben egy pillanatig sem engedve a szemeit, még akkor sem, mikor a poharaink összekoccantak. Valahol mélyen még most is láttam benne azt a kislányt, akit annak idején megismertem, még ha nem is feltétlenül volt szándékos a találkozás. Én a bátyjára vadásztam akkoriban, bár nem éppen úgy, ahogy most; át akartam csábítani az én oldalamra, arra buzdítva, hogy árulja el a családját, Yelena pedig, mint aki a legszorosabb köteléket ápolja a bátyjával, végül a társaságunk szerves részévé vált. - Eleinte tényleg nem. - Beismertem, ha valakinek igaza van, és tény, hogy annak idején, mikor még kislány volt, kicsit sem azt láttam benne, amit most. - Te viszont túlságosan is. - Egyszerű visszavágás, semmi más, egy ravasz kis mosollyal kiegészítve, bár már hozzászoktam, hogy ezt a Yelena-t nem tudom úgy zavarba hozni, mint annak idején azt a kicsi lányt, de ahogy az ajkaim közé csúszott egy kevéske alkohol, és jólesően felsóhajtottam a kortyot követően, inkább ismét a berendezést és a megterített asztalt kezdtem méricskélni. Nem lehettem elég biztos abban, hogy nem akar itt és most visszavágót; hogy nem fog valamivel az életemre törni, vagy ami rosszabb, hogy megbénít valamivel, majd közli, hogy ez az egész egy újabb cselszövés, amit a bátyjával találtak ki. De vajon tényleg megtenné?
Követtem a lépéseit, majd megálltam a megterített asztal mellett, ekkor már ismét az alakjának osztva a figyelmemet, a mosolyom viszont ekkor már kissé kesernyés ívet vett fel, még mielőtt válaszoltam volna a kérdésekre. - Rögtön bele a közepébe. - Biccentettem egyet megadóan, miközben letettem a poharat az asztal szélére. Magam sem tudom, hogy melyikünknek volt több oka gyanakodni, így minden szükségem megvolt az éberségre. De egyelőre nem tűnt gyanúsnak semmi. - Gondolom annyira nem meglepő, hogy együtt akartam vacsorázni egy gyönyörű nővel. Eltekintve attól a ténytől, hogy ő az ellenségem egyetlen lánya. Vagy húga. Függ a nézőponttól. - Megvontam a vállaim, de ezt már meg sem próbáltam rendbe tenni a fejemben. Nem tudtam volna megmondani, hogy az apja vagy Dmitrij a nagyobb ellenségem jelenleg, bár egyértelmű, hogy az apjával könnyebben lehetett dűlőre jutni, semmint a makacs öszvér testvérével. - Jogos lenne a kérdés, hogy miért egyeztél bele. - Tettem hozzá, de ekkor már azzal foglaltam el magam, hogy helyet foglaljak az asztal mellett.

Vissza az elejére Go down
Yelena Antonova
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost Ae7a3adb3af6ad9e7e2162e52d20810d17742d0a
Usernév :
d
Titulus :
orosz maffia
Play by :
emilia clarke
Faj :
human
Hozzászólások száma :
29
Pontjaim :
27
Foglalkozás :
surgeon
Lakhely :
chicago
— :
headed straight for the castle
they wanna make me their queen
max & yelena - the devil take the hindmost Tumblr_inline_pswkv25e7H1wenvc5_540
and there's an old man sitting on the throne that's saying that I probably shouldn't be so mean
Előtörténet :
fire found home in me
Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost YAIVibB
if love is what you need
a soldier i will be
Ezt hallgatom :
i could do this with my eyes closed
Kor :
36


Yelena Antonova | Vas. Jan. 21, 2024 9:39 pm |
Halványan elmosolyodtam, amikor az invitálásomra hipp-hopp beljebb is került és muszáj volt bevallanom magamnak, hogy sokkal jobban esett a pár másodperc, míg engem bámult, mint amikor a lakáson legeltette a szemét. Tipikus, rögtön fel is térképezte a területet. Én is így tettem volna, szóval követtem is, a nyomában maradtam, nehogy egyetlen lépéséről is lemaradjak. Vacsorában és néhány óráig tartó fegyverszünetben állapodtunk meg, de ez nem jelentette, hogy az ösztöneim kikapcsoltak volna, elvégre ez a férfi nem olyan régen a nyílt utcáról a pincéjébe rángatott az ölebeivel. Bármit kinéztem belőle és épp az volt benne annyira... vonzó. A francba! Csak megérkezett ez a gondolat, a tudatosulása végett pedig legszívesebben arcon csaptam volt magam... nem hagyhattam, hogy túlságosan teret nyerjen, hiszen nem voltam már az a kislány, aki elájul Max Lorenzini-től, arról nem beszélve, hogy az anyámra való hasonlítást végképp kívántam elkerülni. A délután folyamán a bátyám már a fejemhez vágta, hogy akár az áruló anyám nyomdokaiba is léphetnék és ettől nagyobb elrettentésre alig volt szükségem. De mégis...
- Vodkát akkor iszunk, ha azt akarjuk, hogy elszabaduljon a pokol. - Mellé léptem és a szemeibe néztem. - Te még erre nem állsz készen, szóval én is whiskyt kérek. - Felé nyújtottam egy időközben kézhez kaparintott poharat és amint belekerült az ital, az övéhez koccintottam és belekortyoltam. Ugyan meglehetősen jól bírtam az alkoholt, ma este vigyáznom kellett vele. Szükségem volt a józan eszemre. - Mintha meg lennél lepve, hogy képes voltam elszakadni a köldökzsinórtól. Kezdem azt hinni, hogy sohasem figyeltél rám igazán. - Jegyeztem meg kissé talán valahol mélyen megsértődve. Tinédzser szívem megbántva érezte magát akkoriban, mikor a kelleténél kevesebb figyelmet szentelt a legjobb barátja kishúgának és évekig voltam abban a tudatban, hogy sohasem vette észre, hogy időközben megnőttem. Viszont a tekintete, a viselkedéseb most és jobban belegondolva már a pincéje fogságában is egészen másról árulkodott, amitől elindultak a pillangók a gyomromban. Ittam is gyorsan még egy kortyot az italból, hátha meghalnak a füstös whiskytől. - Kétlem, hogy jobban éreznéd magad az Antonov-birtokon. - A megterített étkezőasztal felé sétáltam és hamiskás mosolyra húzódott a szám. Ott most én sem lennék szívesen. A bátyámat ha tehetném, megfojtanám egy kanál vízben, az apám engem fojtana meg, ha rájönne, hogy a Lorenzini-sarjnak nem golyót eresztettem a koponyájába, hanem beszélgetek vele, a többi családtagról, tanácsosról és katonáról pedig inkább nem is akartam tudomást venni. - Nos, itt vagyunk... te, én és a vacsora. Ez az, amit akartál. De pontosan miért is? - Kérdeztem rá végül egyenesen. Míg más esetében mesterien űztem, ha saját magamról volt szó, inkább elkerültem a játszmákat, ezért is kértem tőle a piac közepén azt, amit. - Lehet, hogy tele vagyok meglepetéssel, de te sem panaszkodhatsz. És megállapodtunk... meglepetések ide vagy oda, ma este az őszinteségé a főszerep.

Vissza az elejére Go down
Maxwell B. Lorenzini
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost D3518562f9786f9306691214d8f18c855537cb97
Usernév :
nova
Titulus :
olasz-amerikai maffia
Play by :
kit harington
Faj :
vámpír
Hozzászólások száma :
13
Pontjaim :
11
Foglalkozás :
maffiózó
Lakhely :
loop
— :
max & yelena - the devil take the hindmost 8edeb0f2d1d7f6036432e53af3230bcf2b0dcc38
Előtörténet :
knowledge will give you power
but character respect

Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost 8509b77c013bb6d8b124f7f5389941f3a4f211d0
Love is giving someone the power to destroy you but trusting them not to.
Ezt hallgatom :
You must have just read it
In my eyes

Kor :
80
— :
max & yelena - the devil take the hindmost A307835c11d8bce72bd5bb9a00e926d28b9fb00d


Maxwell B. Lorenzini | Vas. Jan. 21, 2024 5:42 pm |

Yelena & Maxwell
i think we're like fire and water
Célként tűztem ki magam elé, hogy a legjobb formámat hozzam ma este; azt azonban nem tudtam előre megmondani, hogy azt a bizonyos ígéretet meddig is fogom tudni betartani, vagy hogy egyáltalán be akarom-e tartani. Amit kért tőlem, egyet jelentett a kudarccal, én pedig gyűlöltem veszíteni, még ha ezúttal nem is feltétlenül olyasvalami volt a tét, amit eddig megszoktunk. Furcsa ez az egész, az pedig egyenest hátborzongató, hogy az ellenségem lánya - és egyben a másik ellenségem húga - váltja ki belőlem mindezt, így pedig feleslegesnek tűnt az a fogadkozás, hogy belőlünk nem lesz kicseszett Romeo és Júlia. Főleg úgy, hogy annak a történetnek nem is lett túl szép befejezése, és ha valamit még nem akartam megkörnyékezni mostanság, az a halál. Meg kellett volna fogalmaznom magamban, hogy mit is akarok tőle; egyszerű testi vágy, ami ennyire borzolja a kedélyeket, amit egy túlfűtött, szenvedélyes éjszaka csillapítani képes? Valójában erre az eshetőségre koncentráltam, és abba a hitbe ringattam magam, hogy ez az egész nem is több ennél; csak meg kell kapnom, amit akarok, és ami egyben neki is jó, ezzel pedig olyan frusztrációt vezethetünk le, ami mindennek az okozója lehet. Muszáj, hogy ez legyen a megoldás, nem érezhetek ennél többet Yelena iránt, különben kibaszottul veszélybe sodrom őt, és vele együtt az egész családom is.
Csak egy szimpla fekete inget vettem fel, aminek lazán hagytam a nyakát, szándékosan nem gomboltam be az utolsó gombot, ami amúgy is feszített volna előbb-utóbb. Először meglepődtem a kapott címen, bár tény, hogy nem tartom nyilván az Antonov család minden ingatlanját, de mikor leparkoltam az egyik közeli utcában, meg kellett állapítanom, hogy ez egy egész kellemes környék. Nem ilyet vártam volna egy alvilági fiókától, aki épp a szárnyait bontogatja az apja hátszele mellett. Kiegyensúlyozottan tettem meg az utat a lakásig, még egy utolsó pillantást vetve a saját öltözékemre, de inkább a lazaságot vittem túlzásba a szettemmel, amikor viszont ajtót nyitott előttem, egyetlen szempillantás alatt pásztáztam végig a teljes alakját. Nem lepődtem meg túlságosan, hisz nem tudott volna olyan öltözéket viselni, ami ne állt volna jól neki, de elérte, hogy minden figyelmemet magára terelje, ez pedig nem túl biztató az est hátralévő része miatt. - Szóval itt próbálod eljátszani, hogy milyen hétköznapi az életed? - Már akkor tettem fel a nagy kérdést, mikor beljebb tessékeltem magam, kicsit legeltetve a szemeimet a dekoráción, de már ezen a ponton is belém ivódott a hely hangulata, és az édeskés illat, amit egyértelműen a parfümje csalt a levegőbe, de a vacsora illata túl tolakodó volt ahhoz, hogy ne tüntesse el az illatot. - Egy whisky jól csúszna. - Sétáltam még beljebb, de ahogy megláttam az italkínálatot és a poharakat, úgy döntöttem, hogy kiszolgálom magam. - Ha a sztereotípiákra akarnék hagyatkozni, azt mondanám, hogy vodkát kérsz. - Gondolkodtam hangosan, egy apró torokköszörüléssel szakítva ki magam abból, hogy már feltűnően őt bámultam, inkább azzal foglalatoskodva, hogy kitöltsem a whiskey-t magamnak. - De tele lehetsz meglepetésekkel.

Vissza az elejére Go down
Yelena Antonova
Chatkép :
max & yelena - the devil take the hindmost Ae7a3adb3af6ad9e7e2162e52d20810d17742d0a
Usernév :
d
Titulus :
orosz maffia
Play by :
emilia clarke
Faj :
human
Hozzászólások száma :
29
Pontjaim :
27
Foglalkozás :
surgeon
Lakhely :
chicago
— :
headed straight for the castle
they wanna make me their queen
max & yelena - the devil take the hindmost Tumblr_inline_pswkv25e7H1wenvc5_540
and there's an old man sitting on the throne that's saying that I probably shouldn't be so mean
Előtörténet :
fire found home in me
Őt keresem :
max & yelena - the devil take the hindmost YAIVibB
if love is what you need
a soldier i will be
Ezt hallgatom :
i could do this with my eyes closed
Kor :
36


Yelena Antonova | Vas. Jan. 07, 2024 12:01 pm |
Izgultam, az ujjaimat tördelve toporogtam a padlótól tetőig tartó ablak előtt, ahonnan csodás panoráma nyílt a városra. Sokan mindennek elhordták Chicago-t, a történelme során sokszor tett szert rossz hírre... mintha a város ereiben csörgedezett volna a romlás, minden egyes szívdobbanásával bebizonyította, hogy igenis embernek kell lennie a talpán annak, aki túl akarja itt élni. És a túlélésbe az pont nem fért bele, hogy a lakosainak a pulzusa olyan holmi dolgok miatt emelkedjen meg, mint egy vacsora. Ebbe a lakásba kevesen tehették be a lábukat, Max-et idehívni felért a teljes mezítelenséggel, de nem kockáztathattam meg, hogy bárhol máshol meglássanak minket. Vacsorázni akart? Legyen. Ő és én egyedül, zsoldosok, őrszemek nélkül, Kíváncsi voltam, mit akar mondani. Furcsán viselkedett, már a pincében érződött, hogy valami nem úgy történt, ahogyan az ő eltervezte... és jó ideig biztos voltam benne, hogy csak a képzeletem játszott velem, hiszen meg akartam őrizni magamban a képes és az érzést, miszerint mi ketten jó kapcsolatot ápoltunk és bár a családjaink ellenségesek voltak, egymásnak sohasem ártanánk. Azt hittem, az elrablásom bizonyította, hogy mindez gyermeki képzelgés volt, amiből igazán ideje volt kinőnöm, viszont a tegnapi találkozásunkkal Max hatalmas meglepetést okozott... folytatódott, ami a pincében elkezdődött és amire jelenleg nem találtam magyarázatot. Ahogy megérintette az arcomat és a szemembe nézett ugyanaz az ellentét járt át, mint a pincében: haraggal keveredett megértés és tiltással vegyített vágyakozás, az érzések között pedig cikáztam, akár egy flippergolyó. És talán ő is. Vagy velem szemben is tökélyre fejlesztette a hazudozás és megjátszás képességét, csak én nem voltam hajlandó tudomásul venni és ma este konkrétan beengedem az oroszlánt a barlangba. Hogy lehetek ennyire ostoba, hogy ennyire holmi, szánalmasan szerencsétlen gondolatok töltik be az agytekervényeim nagy részét?
A hajamba túrtam és megszemléltem magam az ablaküvegben. Ideje volt összekaparni magam, elvégre mi történhetne? Ismét elrabol? Egyáltalán hogy jutott eszembe találkozni vele azok után, ami történt? Tessék... ismét a flippergolyó. Megszólalt a csengő, rögtön elindultam a hang irányába. Aztán mégis megtorpantam és vettem egy mély levegőt. Miért váltja ki ezt belőlem? Mindenki, sőt saját magam is két oldalamat ismertem: a jégcsapot, akinek semmi sem szent és  a tüzes sárkányt, aki szemrebbenés nélkül viszi véghez az akaratát, a vörös rúzsát és az egyszerű, de nagyszerű fekete ruháját várakozással telve igazgató nő eddig előlem is titkolt személyiségrészem volt. Végül lenyomtam a kilincset és kitártam az ajtót, magamra varázsolva egy félmosoly-szerűséget. 
- Épp időben. Ez még akár plusz pont is lehet. - Visszafogottan végigmértem és elálltam előle, hogy be tudjon lépni a lakásba. Meg kellett hagyni, kitett magáért. - Kerülj beljebb. Üdv nálam! - Itt még ő sem járt. Ez a lakás volt az én megsérthetetlen szentségem, ide senkinek sem lehetett bejárása az engedélyem nélkül, még a családtagjaimnak sem. Ennek ellenére persze tudtam, hogy akkor és úgy figyelhetnének meg, ahogy akarnának, de reméltem, hogy a délután folyamán nyomatékosítottam most már Dim-ben is, hogy hagyjon békén.  Ezzel az estével mindenki tartozott nekem. - A vacsora épp tálalva lett, de előtte mit szólnál egy italhoz? - A szakácsnő nemrég ment el; a rengeteg pénz számos előnyének egyike, hogy nem nekem kellett összerittyenteni az ételeket. Jelenleg még megpróbáltam türtőztetni magam és normális, emberi lényként viselkedni, hiszen megígértem neki... és amit én megígértem, azt be is tartottam.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
max & yelena - the devil take the hindmost
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» yelena antonova
» dim & yelena - you've created a monster
» olivia & yelena - are you really ready to fit in?
» the devil himself - massimo lorenzini

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: The Loop :: Lakónegyed
-
Ugrás: