˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



keith wells
2 posters


Emma Wheeler
Chatkép :
keith wells Krunt-emily-blunt
Usernév :
maze
Titulus :
cpd
Play by :
Emily Blunt
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
31
Pontjaim :
5
Foglalkozás :
FBI nyomozó
Lakhely :
Edgewater
— :
keith wells D8fb01467958330ea2d9a50db2f3fc9f6a913a11
Előtörténet :

Őt keresem :
keith wells Tumblr_plz0gc2H7d1xlv8m3o1_540
Ezt hallgatom :
Let's hurt tonight
You got it in You
Kor :
36
— :
keith wells 3a6943479426f008f0a878717fc002c6499a8072


Emma Wheeler | Csüt. Szept. 21, 2023 11:28 am |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  keith wells 1f607

Vissza az elejére Go down
Keith Wells
Chatkép :
keith wells SoSQbWE
Usernév :
dim
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
charlie hunnam
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
— :
keith wells SoSQbWE


Keith Wells | Szer. Szept. 20, 2023 8:13 pm |
Keith Wells
charlie hunnam ember a túlélő

⋙ becenév wells ⋙ családi állapot egyedülálló ⋙ születési hely és idő Chicago, 1983.10.10.  ⋙ foglalkozás katona  ⋙ lakhely változó ⋙ a karakter saját ⋙ hirdető guess who ⋙ irányultság heteroszexuális ⋙ fő karakterem dmitrij  


nyughatatlan
Már a hivatásomból is kikövetheztethetted, hogy nem vagyok egyszerű eset. Elég jó fizikummal áldott meg a természet, de mint tudjuk, ez már kevés ahhoz, hogy valaki helyt tudjon állni a saját országa védelmezőjeként. Nem volt elhanyagolható az intelligencia, a talpraesettség, és ha volt gyakorlatod abban, hogy hülye szülők mellett nőj fel, már a kellő frusztrációt is megízlelted ahhoz, hogy mindened rendelkezésre állt a seregben szolgáláshoz.
célratörő
Az egyenruha azonban ennél árnyaltabb jellemeket takart, mindannyiunknak megvolt a saját személyisége, ezt pedig egyikünktől sem tudták csak úgy elvenni. Nem állt az egész életem abból, hogy szót fogadjak és állandóan parancsokat teljesítsek. A saját privát kis világomat kellő lazasággal kezeltem, szerettem pimaszkodni a zöldséges unokahúgával, vagy éppen anyám barátnőjének a kislányával, emiatt ezekben a körökben rám nyomták a tiszteletlen jelzőt. Ezzel a teherrel viszont könnyen együtt tudtam élni.
racionális
A családban mindig is én voltam a villámhárító, habár a temperamentumom adott volt ahhoz, hogy én magam legyek egy napon az a bizonyos villám, főleg mióta a húgom meghalt. A felesleges hangulatkeltéssel és a hisztériával amúgy sem tudok mit kezdeni, anyám pedig ebben a számban is dobogós helyeken végzett volna.

2019. február
Ammán, Közel-Kelet

- Anya, ne már - mormogtam a telefonba teli szájjal, az egyik kezemben a mobilt tartva, a másikban pedig egy kanalat. Az volt a csoda, hogy nem kötötte ki, hányszor rágjam meg az ételt, mert a heti egy telefonhívás nem maradhatott el, és ezt az egyet is mindig a vacsorám bánta. Az egészet egyszerű sajnálat szülte, Amelie halála előtt soha nem tartott igényt arra, hogy egy küldetés során engem hívogasson, de mióta az egyetlen húgom meghalt, már primadonnaként ragaszkodott ehhez. Mondván, tudni akarja, hogy mi van az egyetlen, még élő gyerekével. Egy családi tragédia kétségeket kizáróan átrendezte az erőviszonyokat. Mindent megváltoztatott, és ha nem lett volna elég a veszteség, még bele kellett venned a képletbe a nárcisztikus anyádat és a kiegészítőként hozzáadott papucs férjet. De ő legalább nem basztatott minden lépésemnél, mint valami paranoiás idegbeteg - ellentétben anyámmal. Bár, biztos az is hozzájárult, hogy nem ő volt a vér szerinti apánk, de ez már alig osztott vagy szorzott valamit ezen a családon. Engem nem érdekelt, a húgomnak meg... már úgyis mindegy, nem? Engem sem anyám telefonhívásai fognak megmenteni, de legalább elhiteti magával, hogy ő jó anya volt, míg éltem.
Pár másodpercig csend uralta a vonalat, aztán jött a következő felvonás. - Megint láttam a sírjánál - Ezt legalább úgy mondta, mintha tizenkét embert mészároltak volna le a temetőben. Rögtön meg is csóváltam a fejemet, közben sóhajtva egyet. - Te is ezt tennéd a helyében - mondtam az egyetlen logikus érvet, bár, a logikának ehhez a gyűlölethez semmi köze nem volt. Mintha már az első pillanatban eldöntötte volna, hogy nem fogja a családja kötelékébe fogadni azt a férfit, aki elrabolta a lánya szívét, annak ellenére, hogy Amelie a legboldogabb éveit töltötte mellette. Azt pedig, ami a végzetes estén történt, megbocsáthatatlan bűnként tartotta számon. A fejemben néha még visszhangzott anyám keserves zokogása, amikor közölték Amelie halálának tényét, és tisztán emlékeztem, hogy én sem akartam elhinni. A húgom és köztem olyan szoros kötelék élt, amire csak kevesen tesznek szert életük során, és azon az estén ezt a köteléket csak úgy elvágták. A legrosszabb az egészben mégis anyám viselkedése volt, aki eldöntötte, hogy ennek az egésznek róla kell szólnia. Szinte senkinek nem hagyta meg a lehetőséget, hogy tisztességgel gyászoljon.
- Nem akarom, hogy odajárjon - jött a tökéletesen kibúvó válasz, mire megfeszült az arcom.
- Még szerencse, hogy ezt nem te döntöd el - válaszoltam komótos hangon, majd pimasz egyszerűséggel rányomtam a telefont. Ezt a fejezetet nem akartam újranyitni. Ha igazán, kicsit is gondolt volna a lányára, tiszteletben tartotta volna a választását. A férfit, akivel le akarta élni az életét. Ugyanazt a férfit, akit bűnbaknak hozott ki a tragikus este után. Mike puszta létezése feldúlta, és nem fukarkodott közölni Vele is, hogy neki kellett volna meghalnia aznap este.
Az élet azonban nem állt meg. Ment tovább - mennie kellett.

2021. december
Aleppo, Közel-Kelet

Emberek estek a földre mellettem, a felverődő homok beterített mindent, a saját orromig se láttam. Amikor vége lett a zajnak és elhallgattak a fegyverek, nem maradt más, csak a kegyetlen, idegtépő csend. Emberek halálhörgése, a saját zihálásom, a mellkasomból zúduló vér. Ott, abban a pillanatban csak aludni akartam, lehajtani a fejemet arra az utolsó álomra, ami úgy telepedett volna rám, mintha amúgy lenne másnap. Mégis kinyitottam szemeimet, miután mintha hallottam volna valamit, a szemeim elé pedig a halott testvérem képe kúszott be. - Amelie? - kérdeztem erőtlenül, szinte képtelenül arra, hogy akárcsak egy centit is mozduljak. Ő csak közeledett felém, majd végül megállt fölöttem. Talán tényleg eljött volna az én időm is, és őt küldték, hogy magával vigyen?
Nem szólt, csak állt, azonban továbbra sem tudtam mozdulni. A feltörő érzések szinte leterítették minden megmaradt érzékszervemet, könnyek gyűltek a szemembe. Azok a könnyek, amiket azóta nem tudtam elsiratni, hogy meghalt. - Sajnálom. Úgy sajnálom - nyögtem, a fájdalom pedig egyre intenzívebben tombolt minden porcikámban. Még egyszer lehunytam a könnyektől szinte összeragadt szemeimet, de mikor újra kinyitottam, a jelenés már sehol sem volt. Valódi lépteket hallottam, mire reszketve körbepillantottam. Valakik közeledtek. Életemben nem fáztam még ennyire.

Napokkal később

Napok óta zúgott a fülem, szinte megállás nélkül. Az orvos szerint a közelemben felrobbanó gránát volt a ludas, de ez igazából kurvára nem vigasztalt. Még éreztem a szálló port a torkomban, a fájdalmat a mellkasomban és a lábaimban, a vért a halántékomon, az ízét pedig a számban. Leginkább mégis a húgom furcsa, idegen és hideg alakja maradt meg bennem, aki mintha vigyázban állt volna mellettem, hogy kitartsak addig, míg meg nem jön a segítség. Talán mégis léteznek őrangyalok.
Hirtelen túl sok ember kezdett forgolódni körülöttem. És mikor elhangzott a mondat, amit régóta nem hallottam, egyszerre lett úrrá rajtam megkönnyebbülés és valami ólomsúlyú teher. Hazamegyek. 


Vissza az elejére Go down
 
keith wells
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» keith & sophia - different ways

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott halandók
-
Ugrás: