˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



second star to the right
2 posters


Sveta Fedorova
Chatkép :
second star to the right 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f6d7862636f4a6a634a5a354a77673d3d2d3932313437323537362e313632333161326166326232643139383230373639303733353039362e676966
Usernév :
KingKong
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Lucy Boynton
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
2
— :
second star to the right Tumblr_inline_plsbkpRtKE1slbpsl_1280
Kor :
32
— :
second star to the right Tumblr_inline_pmwmxieppA1slbpsl_1280


Sveta Fedorova | Pént. Márc. 29, 2024 5:25 pm |
Ivan && Sveta
Sosem voltam olyan, aki eltűri, ha bele szólnak az életébe, szerettem a saját kemény fejem után menni és őrült döntéseket meghozni, azt hiszem, hogy épp ennek is lettem az áldozata, mert határozottan másképp terveztem el a jövőmet. A szárnyaimat pillanatok alatt sikerült letörjék, amellyel egész életemben szabadon akartam repdesni, csak sosem tehettem meg igazán. Korábban azért nem, mert nincstelenül, aligha lehetett volna úgy élni, ahogyan azt az ember szeretné, most meg mindenem megvan, még egy olyan bankártya tulajdonosa is lettem, amelyen annyi pénz van, amennyit talán elkölteni is lehetetlen, de cserében a szabadságommal fizetek, ami sokkal rosszabb, mint mikor a testvéreim kinőtt gönceiben kellett mutatkoznom. Soha nem gyűlöltem még ennyire az életemet, mint most, és hiába tudom, hogy tilosban járok jelenleg, és, hogy milyen következményei lesznek annak, ha az engem bámuló férfi beszélni  fog, mégsem a menekülés mellett döntök, mert sajnos vagy nem, de ha valamit eltervezek, azt szeretem véghez is vinni. Ma pedig határozottan nem azzal a céllal szöktem el, hogy két pohár bor után haza is menjek. Mégis reménykedek abban miközben egyre közelebb haladok a férfi felé, hogy nem azért nézett, mert tudja ki vagyok, hanem azért, mert felkeltettem az érdeklődését. Hozzá szólnom is épp annyira tilos lenne a férjem jelenléte nélkül, mint elhagyni a házat késő este. Ehhez a világhoz én túl gyáva és kiszolgáltatott vagyok, mégis törekszem a magabiztosságommal ennek az ellenkezőjét mutatni. Hiszen ha valamit megtanultam a férjem oldalán akkor az az, hogy miképpen lehet az emberek megtévesztésével célt elérni. Még azzal sem tud kibillenteni az egyensúlyomból, hogy megerősíti bennem azt, hogy pontosan tudja kihez tartozok. Mintha én magam is kezdeném elhinni, hogy egy tárgy vagyok, aki éppen csak egy rossz ember tulajdonába került, akinek esze ágában sincs megválni tőlem. Én pedig még annak ellenére sem vagyok képes bele törődni teljesen a sorsomba, hogy mindezzel tisztában vagyok. Egyenlőre azonban nem látok egérútat, bár ennél talán sokkal fontosabb az, hogy a férfi, aki előtt lebuktam, ne jártassa el a száját. Mert számára lehet, hogy az poén lenne, de az én számomra viszont...
- Hisz te is egyedül vagy. - vágom rá szinte azonnal a választ a felém tett kérdésére, holott pontosan tudom, hogy mire gondol. Amit szabad egy férfinek, az tiltva van a nőknek. Ebben a pokolban, amibe bele csöppentem, egyáltalán nincs egyenjogúság a nemek között. A benne lévő férfiak nagyon is szeretik kihasználni azt, hogy Ők az erősebb jellem mindenféle téren. A következő kérdése bár nem lep meg, mégis megingat egy rövid ideig. - A férjem nélkül jöttem. Nem tudja, hogy itt vagyok. - vallom be végül úgy, mintha a világ legtermészetesebb tényét közölném vele épp, és bár az eredeti tervem az lett volna, hogy hazudok, de valahogy sejtem, hogy nem annyira hülye, hogy higyjem nekem. Na meg nem akarom, hogy majd "véletlenül" elszólja magát. Sóhajtva ülök fel e mellette lévő üres székre, egy halvány mosolyt varázsolok magamra, aztán közelebb hajolok hozzá, mintha csak valami titkot akarnék vele közölni. - Bízok abban, hogy meg tudunk egyezni, hogy ez így is maradjon. - a szavakat olyan megfontoltan ejtem ki, mintha teljesen biztos lennék abban, hogy nem én fogok alul maradni, holott semmiféle tervem nincs. Csak kikapcsolódni jöttem, és egyáltalán nem örülnék, ha azt bárki is tönkre tenné. Végül elhúzódok tőle, kiegyenesedve, mindkét kezemet az ölembe elhelyezve, idegesen játszadozva az ujjaimmal, hogy azzal rejtsem el, hogy azok reszketni kezdtek. Ha bármi is visszafelé sülne el, akkor hatalmas bajban leszek.
- Egy brandyt kérek. - bár nem kérdezte, de azért én mégis meghívatom magam egy italra vele, annak reményében, hogy nem Ő maga lesz majd épp az, aki bedühödve, a hajamnál fogva rángat majd haza. Mivel nem ismerem ennél jobban, nem is igazán tudom, hogy mire számíthatok tőle. Csak és kizárólag abban bízhatok, hogy szereti a kihívásokat és, hogy nem az a fajta, aki élvezi, ha nőket bántalmaznak a férjeik. Mert van olyan sejtésem, hogy azt Ő is tudja, hogy mi lesz akkor, ha Andrei nyakon csíp. Ellenben, ha Őt is magammal rántom, már lenne amivel hallgatásra bírjam. - Sveta... Fedorova. - ejtem ki végül a nevem, talán még egy grimasz is megjelent az ajkamon, bár ebben nem vagyok biztos. Nem tölt el büszkeséggel az, hogy kinek a nevét viselem.   
nova
Vissza az elejére Go down
Ivan Igorovich Smirnov
Chatkép :
second star to the right 8ddcb28e751290d176c71a34e50bb91bd8db7f5f
Usernév :
nova
Titulus :
orosz maffia
Play by :
oliver jackson-cohen
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
gangster
Lakhely :
gold coast
— :
second star to the right Eedf516dcd3fe4ae36acbbf7686dd4545a437b77
Előtörténet :
Bless me, Father,
for I have sinned

Őt keresem :
Having something forbidden is exciting,
don't you agree?
second star to the right 5d5dbae07e32821a15b4f0d6a35c7542fdf5c54d
Ezt hallgatom :
Lie with you where the
shadows run from themselves

Kor :
39
— :
second star to the right 3b453cf01cc11209886c1e00744e6542d3219aeb


Ivan Igorovich Smirnov | Pént. Márc. 29, 2024 6:56 am |

once upon a time, an angel and a devil...
Sveta & Ivan
A terveim között szerepelt, hogy ha elszívom ezt a szál cigarettát, nemes egyszerűséggel kisétálok innen, mert voltaképpen már a zsebemben van az, ami miatt ide kellett jönnöm. Amúgy sem rajongtam az ilyen helyekért, mert bár ezer ehhez hasonló bárban megfordultam már, de régóta túlnőttem ezt a színvonalat. Kinőttem az efféle mocskot, mondhatni, felülkerekedtem rajta, bár néha nem ártott tudatosítani magamban, hogy honnan is indultam. Mocsokból és fertőből. Nem csalás, nem ámítás, ma is ezekből élek, de mégis kevésbé gyomorforgatóbb, mint a régi életem. Még szerencse, hogy csupán tizenhárom esztendőt kellett kibekkelnem a nincstelenek között; szerencsétlen szám.
Tekintetem azonban bizonyos időközönként megtalálta a lány alakját, lopva végigmértem, figyeltem, ahogyan belekortyol a pohárba, majd újfent más néznivalót kerestem. Ajkaim szélében ott időzött a már jól ismert sunyi, kiszámíthatatlan mosoly, közben meglötyögtettem a poharam tartalmát, körkörösen forgatva benne a vodkát, majd egyetlen mozdulattal lehúztam az egészet, csupán egy vékony réteget hagyva az aljában. Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyen helyen fogok találkozni valakivel, aki bár közülünk való, de kicsit sem illik ide. Ha a férje tudná, hogy merre is járkál a kalitkába zárt madárkája, minden bizonnyal szóvá tenné az ellenérzéseit - finoman szólva. Nem tudtam a nevét, és talán kétszer láttam Fedorov oldalán, de kétség sem fér hozzá, hogy ő az. Túl jó az arcmemóriám. Az illata rögtön beette magát az orromba, én pedig szinte rögtön leszűrhettem a következtetést, miszerint nem egy ijedős nebáncsvirággal van dolgom, mert ha az lenne, a kijáratot választotta volna, hazáig reménykedve abban, hogy nem beszélek senkinek az ittlétéről. Sok érdekem nem származna belőle, ha beárulnám, de soha nem vetettem meg a játszadozást. - Valóban. - Ennyit válaszoltam, miközben kifújtam némi füstöt, ekkor már az arcvonásait jegyzetelve, de már most nyeregben éreztem magam. Annak ellenére, hogy ő mégiscsak egy nő. Egy elképesztően finom illatú nő. - Nincs túl késő ahhoz, hogy egyedül üldögélj itt, a szenny között? - Csak egy pillanat erejéig fordítottam el a fejem, hogy körülnézzek, de már kívülről ismertem ezt a helyet, kicsit sem lepett meg, hogy a város mocska itt múlatta az idejét. - Vagy a jó öreg Fedorov hozott magával ügyeket intézni?
Vissza az elejére Go down
Sveta Fedorova
Chatkép :
second star to the right 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f6d7862636f4a6a634a5a354a77673d3d2d3932313437323537362e313632333161326166326232643139383230373639303733353039362e676966
Usernév :
KingKong
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
Lucy Boynton
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
2
— :
second star to the right Tumblr_inline_plsbkpRtKE1slbpsl_1280
Kor :
32
— :
second star to the right Tumblr_inline_pmwmxieppA1slbpsl_1280


Sveta Fedorova | Vas. Márc. 24, 2024 1:35 pm |
Ivan && Sveta
Hetente kétszer adódik lehetőségem arra, hogy kiszökve az arany kalitkámból, pár óra erejéig az lehessek, aki csak lenni szeretnék, a mai este is épp egy ilyen, és bár egyáltalán nem az a célom, hogy leigyam magam - nem is illene egy magamfajtához -, de mégis már a második pohár boromnál tartok és még itt sem tervezek leállni. Andrei mivel ma este is a többi sznob, úriembernek nem nevező üzleti partnerével pókerezik, én úgy gondoltam, hogy ma sem lesz semmi bajom abból, ha hozzá hasonlóan kiszellőztetem a fejem, a korábbi sem derült ki még, sőt az azelőttiek sem. Mert nem ez az első, hogy kockáztatom a lebukásomat néhány óra boldogságért cserébe, holott jól tudom, hogy hatalmas balhét rendezne le, ha a tudomására jutna, hogy jelenleg sem ott vagyok ahol lennem kéne. Jó feleségként csak annyi lenne a dolgom, hogy türelmesen várjam Őt haza, épp abban a selyem hálóingben, amelyet elő készít nekem, hogy aztán mikor részegen, vagy épp dühösen - mert sok pénzt veszített - be esik a hálószobánk ajtaján, rajtam vezethesse le a benne lévő feszültséget, újabban még azt sem érdekli, hogy van-e kedvem épp hozzá. Épp ezért szeretném kiélvezni azt, hogy nem kell elviselnem sem Őt, sem pedig semmit, ami ahhoz a pokolhoz köt, amibe önként és dalolva sétáltam bele, annak reményébe, hogy jobbá teszem a saját sorsomat, bár annak a kockázatával nem számoltam, hogy a tervem visszafelé is elsülhet. Így csakis magamnak köszönhetően vagyok most benne ragadva ebbe a világba, amelyből még csak a kiutat sem látom. Néha úgy érzem, hogy képes vagyok elfogadni a sorsomat, máskor pedig kész lennék bármire azért, hogy szabadulhassak. Mintha bármelyik is olyan egyszerű lenne.
A bor egyre könnyebben csúszik le a torkomon, miközben az ujjamon lévő, gyönyörű gyűrüt szemlélem, ami így egymagában talán többet ér, mint az a családi ház, amelyikben felnőttem, és ami sosem hiányzott még ennyire nagyon. Sokan irigykedhetnek, ha arra gondolnak, hogy micsoda tökéletes életem van, én mégis ahogyan forgatom az ujjamon lévő csillogó ékszert, semmi másra nem tudok gondolni csak arra, hogy szeretném ledobni magamról, hsizen bilincsként láncol hozzá ahhoz az emberhez, akire még csak a férfi jelző sem illik rá. Felemelve a fejem sóhajtok egyet és egyáltalán nem számítok arra, hogy a pult végén ülő férfivel ismét össze pillantok, ami leginkább azért okoz gondot, mert mint minden mocskos alakra, rá is tökéletesen emlékszem. Két kézzel fogom meg ezúttal a pulton pihenő boros poharamat és annak a szinte teljesen megüresedett tartalmára pillantok, azon gondolkodva, hogy mit kéne tennem. Ha Ő is megismert, akkor bajban vagyok. A legjobb lenne, ha felállnék és eltűnnék azelőtt, hogy értesíthetné a férjemet, viszont azzal csak még jobban magamra hívnám a figyelmét. Végtére is Ő nincs honnan tudja, hogy Andreinek van-e tudomása a hollétemről, bár az igaz, hogy abba a világba, amelyben vagyok, csak a férfiak tehetnek azt, amit szeretnek, mi nők csak tűrünk és hallgatunk. Ismét arra pillantok, mintha abban bíznék, hogy csak képzelegtem és nem is láttam senkit, aki veszélybe sodorhat, de ismét találkozik a tekintetünk, a külömbség csak annyi, hogy most már a szabályoknak ellentmondva dohányzik is. Végül felállva a helyemről indulok meg felé - bár a kijárat is arra van -, hogy ellene is be tudjam vetni az egyedüli fegyverem, amim van: a bájom. A lépteim magabiztosak, magassarkú cipőm kopogását elnyomja a zene, amely a háttérből tölti meg a termet és nem mintha tudnám, hogy mit akarok tenni, vagy mondani, mégsem hátrálhatok most már ki. Nem kockáztathatom meg, hogy eljárjon a szája - már ha felismert -, ezért úgy kell tennem, mintha nem is tilosban járnék éppen.
- Mintha már találkoztunk volna valahol... - jegyzem meg végül, amint elég közel érek hozzá, magamra erőltetek egy halvány mosolyt, és bízok abban, hogy nem rontok el csak mindent azzal, hogy szóba állok vele. De ha menekülni kezdek, akkor az sokkal nagyobb gyanút kelthet benne. Muszáj megtartanom ezt a határozottságomat ahhoz, hogy megvédjem önmagam. Ha bármire is rájöttem a házas életem során, akkor az az: hogy kizárólag magamra számíthatok.  
nova
Vissza az elejére Go down
Ivan Igorovich Smirnov
Chatkép :
second star to the right 8ddcb28e751290d176c71a34e50bb91bd8db7f5f
Usernév :
nova
Titulus :
orosz maffia
Play by :
oliver jackson-cohen
Faj :
ember
Hozzászólások száma :
4
Pontjaim :
2
Foglalkozás :
gangster
Lakhely :
gold coast
— :
second star to the right Eedf516dcd3fe4ae36acbbf7686dd4545a437b77
Előtörténet :
Bless me, Father,
for I have sinned

Őt keresem :
Having something forbidden is exciting,
don't you agree?
second star to the right 5d5dbae07e32821a15b4f0d6a35c7542fdf5c54d
Ezt hallgatom :
Lie with you where the
shadows run from themselves

Kor :
39
— :
second star to the right 3b453cf01cc11209886c1e00744e6542d3219aeb


Ivan Igorovich Smirnov | Vas. Márc. 24, 2024 8:58 am |

once upon a time, an angel and a devil...
Sveta & Ivan
Ajkaimhoz emeltem a poharat, úgy kortyolva bele az áttetsző alkoholba, mintha egy illemtanodában tanultam volna a mozdulatot. A valóság ehhez képest kicsit sem volt szívmelengető vagy kellemes, már a születésemtől kezdve a legrosszabb példák követték egymást az orrom előtt, nyilván ez határozta meg azt is, ami belőlem és a bátyámból vált. Nem volt abban semmi kecsesség, a mocsok, ami körülölelt minket abban a másfél szobás fertőben; mindennek neveztem volna, csak úrinak nem. Mindig ehhez mértem magunkat és azt, ahová azóta eljutottunk. Ha a kurva anyánk nem tolja túl a fehér port, és nem esik össze az egyik rossz hírű utcasarkon, talán soha nem jött volna szembe ez a visszautasíthatatlan ajánlat. Vladimir pedig néha apánk helyett is apánk volt, úgy egyengette az utunkat, mintha a saját gyermekei lennénk. Ahhoz képest, ahogyan kezdődött, először azt gondoltam, alá fogja írni a halálos ítéletemet, mert mégiscsak egy piti tolvaj voltam, aki rossz ember zsebébe nyúlt.
Máshogy alakult.
Amúgy sem vagyok egy nosztalgikus alkat, nem szoktam azon merengeni, vajon mennyire lenne más az életem, ha akkor nem karol fel a nagy orosz medve, hogy egyáltalán milyen sors várt volna ránk Igor-ral a hideg szentpétervári estéken, egyáltalán meddig maradtunk volna a fertő ezen bűzös szegletében. Ami történt, megtörtént; mi pedig talán nem érdemeltük ki, de mégis megfogtuk az isten lábát - szó szerint.
A pohár alig hallhatóan csúszott vissza a pultra, intve egyet az ott fészkelődő felszolgálónak, hogy öntsön még egy kört. Nem lazítani jöttem, elég távol állt tőlem már maga a fogalom is, hisz soha nem eshettem ki a körforgásból; mindent, ami a lányaimmal volt kapcsolatos, én akartam intézni, és most, mikor már ott lapult a zsebemben az a vaskos boríték, amit nemrégiben csúsztatott át a pulton az az öreg, ősz hajú féreg, máris úgy éreztem, hogy megérte alázatra tanítani Aleksandra-t. Pedig mennyi baj volt vele, mikor először találkoztunk... azóta viszonylag nyugodtabbá vált a légkör körülötte, beletörődött a sorsába, és abba, hogy innentől kezdve azt csinálja, amit vagy én vagy Dmitrij mond neki. Minden alkalommal az arcára volt írva, mennyire nem tetszik neki, de sokat dolgoztunk azon, hogy eltűnjön az a bizonyos arckifejezés.
A tekintetem azonban többször akadt össze az Övével. A pult túloldalán ült, és mikor szemeink összetalálkoztak, újfent a pohár pereme fölött gondolkodtam el azon, honnan ez az alattomos ismeretség. A felismerés egy másodpercre letaglózott, mire belevigyorodtam a kortyba, és a pult lapja felé fordítottam a tekintetem, miközben a zakóm zsebében kezdtem kutakodni egy szál cigaretta és a gyújtó után. Néha lopva a lányra pillantottam - bár talán kikérte volna magának a Nő megszólítást -, közben meggyújtva a szálat, mire kaptam egy lesújtó pillantást a pultostól, amit pár másodperc elteltével szavakkal is elismételt. Tilos a dohányzás. - Nem nekem. - Ennyit mondtam, közben kifújva a füstöt, majd a felhőn át ismét megkerestem az ismerős idegen tekintetét, már-már arra számítva, hogy amint Ő is felismer, megpróbál majd kereket oldani, elvégre a mi köreinkben egy olyan üzletember férje, mint az övé, nem nézné jó szemmel, hogy a felesége ilyen helyekre jár.

Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom | |
Vissza az elejére Go down
 
second star to the right
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: Gold Coast :: Mobster Oasis
-
Ugrás: