˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



Semiramis
2 posters


Harlen Chase Nichols
Chatkép :
Semiramis Tumblr_inline_o1hoderxUR1qlt39u_250
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
michiel huisman
Faj :
boszorkány
Hozzászólások száma :
37
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
out of work
Lakhely :
lake view
— :
Semiramis 24ff1b59d8543aabc2b123bc1b4d8ee4ea19e3dd
Előtörténet :
i am - in the end
what you made me

Őt keresem :
born to die
Semiramis Db7a9898902cc64ece47432e3cf5aa308114325e
Ezt hallgatom :
by the grace of the fire
and the flames
you're the face of the future,
the blood in my veins

Kor :
40
— :
Semiramis 40c80d7de59ee1283dfebf531336162096c40bbb


Harlen Chase Nichols | Szer. Márc. 20, 2024 2:19 pm |
Gratulálunk, elfogadva!
üdvözlünk chigago városában!
Az előtörténetedben semmilyen kifogásolnivalót nem találtunk, így ezennel felhatalmazást kapsz tőlünk, hogy birtokba vehesd Chicago zűrös negyedeit!

   Mielőtt megírnád az első játéktéri hozzászólásod, ejtsd útba a foglalóinkat; előzzünk meg minden félreértést azzal, hogy bevésed az általad használt arcot az oldal avatar-foglalójába, majd kérjük, ugyanezt tedd meg a neveddel is.
   Nem elhanyagolható információ az sem, hogy mivel keresed a kenyered, és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy egy-egy munkakapcsolat által akár érdekes plotokat is tető alá hozhattok egymással. És ha már itt tartunk, ugyanez igaz a városban betöltött szerepetekre is, erre a célra hoztuk létre a titulus-foglalót, amelynek részleteiről a linkre kattintva tájékozódhattok.
   Ha segítségre van szükséged, ne habozz keresni a vezetőséget; jó szórakozást, plotokban és játékokban gazdag időtöltést kívánunk!  Semiramis 1f607
   
Vissza az elejére Go down
Cordelia Brennan
Chatkép :
Semiramis 8fe4d1e37a480e7c0be9d28836f9a69edede4a89
Usernév :
Arissa
Titulus :
Semiramis
Play by :
vanessa kirby
Faj :
Noktorián
Hozzászólások száma :
3
Pontjaim :
0
Foglalkozás :
Festőművész
Lakhely :
Chicago
— :
Semiramis C1f39fc89e24563d494a27c897e6d664bdec02a0
Előtörténet :
Semiramis


Cordelia Brennan | Vas. Márc. 17, 2024 4:50 pm |
Cordelia Laura Brennan
Vanessa Kirby noktoriánok a jövő noktoriánja

⋙ becenév Delia, Lia ⋙ családi állapot elvált ⋙ születési hely és idő Babilon, időszámítás előtt ⋙ fogalkozás festőművész  ⋙ lakhely Chicago ⋙ a karakter canon ⋙ hirdető staff ⋙ irányultság hetero ⋙ fő karakterem Semiramis  


Szelíd, erős természet
Anyám mindig jóra nevelt és erősnek. Az ő gondoskodó, barátságos természetét és éles eszét örököltem. Jólelkű asszony volt és segítőkész, gondjaiba vette az elesetteket, de jóhiszeműsége nem tette őt naivvá, sem vakká. Meglátta és felismerte a báránybőrbe bújt farkasokat és megtanította nekem is felismerni őket. Alakja ma már nem több, mint egy homályos folt, arca vonásait nem tudnám felidézni, de hangja és szavai mindmáig a fülembe csengenek.

Határtalan képzelőerő, fantázia
Már kisgyerekként gazdag képzelőerőm volt. Akárhányszor hallottam egy mesét, egy régi történetét, elég volt csak lehunynom kékjeimet, hogy megelevenedjen előttem az egész. A kiejtett szavak lelki szemeim előtt képi formát öltöttek. A hangok, az illatok, a színek mind valóságosnak tűntek. Képes voltam teljesen beleélni magam, mintha én is a történet részese lettem volna. De amint kinyitottam szemeimet, azon nyomban véget ért a képzeletbeli utazás.
Isteni tehetség
Már fiatalon rájöttem, különösen jó érzékem van a művészetekhez. Sok mindent kipróbáltam, de a festészetben találtam meg igazán önmagamat. Órákat töltöttem a vászont előtt állva, több ezer ecsetvonást húztam, mire elkészült egy-egy műalkotás, amiknek messziföldről csodájára jártak. A Gitával való találkozás után viszont több lettem, mint egy tehetséges festő, képes lettem megfesteni a jövőt. Ecseteim a sors szálainak alakítóivá váltak, képeim pedig beteljesülésre váró jóslatokká.
A halandó szív folyton vágyakozik. Minden szív másra, de nincs olyan földi teremtmény kerek e világon, aki ne vágyna valamire mindennél jobban. És ne adna meg érte bármit, hogy az ábrándból valóság váljék.
Ki ne akarna szerelmesnek lenni, vagy boldognak. Vagy szabadnak. Ki ne kívánná, azt, hogy életét egészség kísérje. Ki ne álmodozna végtelen tudásról, elismerésről, hatalomról vagy gazdagságról. Vannak akik egészen valószínűtlen dolgok után áhítoznak, mint az öröklét, az időutazás vagy a jövendölés képessége.

Én sosem vágytam nagy dolgokra, hiszen mindenem megvolt, amiről csak halandó álmodhat. Szerető módos családba születtem és nevelkedtem. Rendezett házasságom ellenére jó társam lett, királynőként bánt velem, mindent megadott, amire csak vágytam. A legfinomabb ételeket ettem, a legkényelmesebb ruhákban jártam. Nem nyomasztott nélkülözés, és a betegségek is messze elkerültek. Kivételesnek, már-már áldottnak éreztem magam. Megadatott, hogy nőként művelődjek, hogy a művészet által fejezzem ki magam. Boldog voltam. De mint minden, ez sem tartohatott örökké. Ellenségeink és irigyeink nem tétlenkedtek. A gondok sűrű gomolyfelhőként gyűltek felettünk. Túl késő volt, mikor felismertük a bajt.  Akkor kívántam életemben először, bár előre láttam volna a közelgő fenyegetést. Ha csak egyetlen pillantást vethettem volna az előttem álló jövőbe, talán minden másként alakul. De ma már tudom, így kellett történnie.

Régmúlt emlékei rég megkoptak már, mint egy vászonra festett festmény hosszú idő távlatából. Csak töredékek maradtak fent, halvány képek egy másik életből. Egy dolog azonban kitörölhetetlenül az emlékezetembe vésődött. Az a sorsfordító nap, amikor találkoztam Gitával. Bajban volt, a halálát akarták. Minden porcikám tiltakozott, az ösztöneim azt súgták, nem hagyhatom magára. Gondolkodás nélkül a védelmembe vettem másokkal együtt és önzetlen tettünk nem maradt viszonzatlan. Nem vártam jutalmat, Gita mégis megajándékozott. Kortalan életet adott és a képességet, hogy varázslatokkal és képzelerőmmel lássam és lefessem az eljövendőt. Hogy megértsem a csillagok állásában rejlő titkokat, hogy hatással legyek és formáljam a sorsot, festményeim pedig eleven jóslatok legyenek.


* * *


Egy fiatal pár lép be a galériámba.  A róluk készült esküvői portréért jöttek. Kedves mosollyal fogadom őket. A karomat kitárva jelezzem, a félreesőbb állványon áll az elkészült mestermű. A képet bordó selyem takarja, amit egy könnyed mozdulattal rántok le leleplezve az alkotást. A fiatalok arca mindent elárul. Ámulat és boldogság. A szemükben őszinte örömöt látok.
-Ez csodálatos lett Delia. - lép közelebb a lány csillogó szemekkel. Őszinte örömmel tölt el, mikor elégedettek a munkámmal. Főleg, hogy tudom, hosszú és boldog élet vár rájuk, és rövidesen gyermekáldás. A vidám párocska távozása után sóhajjal rogyok a székembe, ám a következő pillanatban megcsörren a telefonom. Hangosan felciccegek, mikor meglátom a kijelzőn megjelenő nevet: GÖRÉNY.
-Mit akarsz már megint? - szólok bele rám ritkán jellemző gorombasággal, a pultnál álló kolléganőm meg is illetődik kitörésem hallatán.
-Bocsi, csak a volt férjem! - súgom oda egy könnyed legyintéssel.
-Ne fárassz már! Nekem erre nincs időm. - prüszkölöm mérgesen, majd  egyszerűen csak kinyomom véget vetve a beszélgetésnek. Épp időben, mert újabb érdeklődők lépnek be a galéria ajtaján.

 


Vissza az elejére Go down
 
Semiramis
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: Az alkotás metafórája
karakter-részleg
 :: Üdvözlünk Chicago-ban :: Elfogadott noktoriánok
-
Ugrás: