˄
˅
M U D — C I T Y
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
there's no hell like chicago
MUDCITY
Chicago - vagy ahogyan sokan nevezik, a Szelek városa - az Amerikai Egyesült Államok harmadik legnépesebb városa, a város azonban egy sokkalta baljósabb nevet is visel, a köznyelvben egyszerű Sárvárosként is hivatkoznak rá; vélhetően a múlt miatt, amikor a váratlan demográfiai robbanás piszkos utcákat és rossz egészségügyi és higiéniai állapotokat eredményezett, azonban ez a 21. században már régen a múlté; napjainkban inkább a felszín alatt meghúzódó alvilági szálak miatt vált szennyezetté a környék, azonban ebből a hétköznapi átlagember mit sem vesz észre. Pedig odalenn három maffiacsalád hadakozása borzolja az állóvizet, annak ellenére, hogy évtizedek óta tűzszünetet kötöttek, a díj pedig, amire pályáznak, nem is lehetne egyértelműbb: hisz egyszer minden egyezség véget ér, és eldől majd, hogy ki uralhatja a chicago-i alvilágot.
Kredit
Oldalunk küllemét Nova kitartó és türelmes munkájának köszönhetjük, dizájnnal kapcsolatos kérdésekben Ő tud válaszolni.
Leírásankat az admingárda közösen készítette, ehhez segítségünkre volt megannyi fantasy sorozat, a majdnem mindent tudó wikipédia és természetesen a saját kútfőnk.
Ajánlott böngésző: google chrome és opera



...a city that was to live by night after the wilderness had passed. A city that was to forge out of steel and blood-red neon its own peculiar wilderness.It's the place built out of Man's ceaseless failure to overcome himself.



what's that look on your face?
2 posters


Olivia I. Burton
Chatkép :
what's that look on your face? 2a50f9a9b76f6379db956805c3194d3ada488131
Usernév :
Maze
Titulus :
i'm HIS wife
Play by :
jennifer lawrence
Faj :
halandó - orosz maffia
Hozzászólások száma :
384
Pontjaim :
383
Foglalkozás :
építészmérnök
Lakhely :
gold coast
— :
what's that look on your face? BS31Tyr
Előtörténet :

Őt keresem :
Where there is desire, there is gonna be a flame
Where there is a flame, someone's bound to get burned
what's that look on your face? Tumblr_nzzuokYt2b1tus0dfo1_500
But just because it burns doesn't mean you're gonna die
You've gotta get up and try, try, try.

Ezt hallgatom :

Kor :
35
— :
what's that look on your face? GvYs5rT


Olivia I. Burton | Vas. Márc. 17, 2024 6:11 pm |
Sosem volt életcélom minél több barátot magam köré gyűjteni és nagyon kevés ember mondhatja el magáról, hogy igazán ismer. Nehezen fogadok bárkit is a bizalmamba és a munkahelyi vagy bármilyen más kapcsolataim általában felszínesek és üresek, mert azok nem is igénylik sem a mély és tartalmas beszélgetéseket, sem az őszinteséget vagy a bizalmat. Ava viszont beférkőzött évekkel ezelőtt a kis burokba, amit magam köré felhúztam és ma már olyan fontos szegmense lett az életemnek, amiről sosem mondanék le. Az egyetlen bizalmasom, az egyetlen, aki mindig mellettem állt, legyen szó épp az apám baromságairól vagy épp egy kamu házasságról, amit egy maffiafőnök egy szem fiával kötök. Utóbbit mondjuk annyira nem tartotta jó ötletnek, de azóta is a legjobb barátom, még ha újabban úgy is kell találkoznunk, hogy tudjuk; egy pasi -azaz Kirill- odakint az utcán parkoló kocsiból árgus szemekkel figyel mindent és mindenkit.
Ma sincs ez másképp és, miután Kirillt elláttam kellő mennyiségű üdítővel és kajával, mert hát sosem tudni, mennyi ideig is tartanak ezek az összeröffenések, a lakás ajtajához veszem az irányt, ahol jól nevelt lány módjára most is bekopogok, pedig Ava már annyiszor a fejemhez vágta, hogy simán be is sétálhatok ide. De sosem teszem, mert mi van, ha az a pöcsfej kedves férje még itthon van és váratlanul meglátom? A szőr feláll a hátamon attól a pasitól és még mindig amondó vagyok, hogy Ava sokkal jobbat érdemelne nála, de nem szajkózom neki újra és újra a véleményemet. Egyszer elmondtam neki, legutóbb pedig azzal az farokkal áldott emberrel is megosztottam, milyen szívesen taposom meg a zacskóját, ha nem úgy bánik a legjobb barátnőmmel, ahogy az a nagy könyvben meg van írva vagy, ha még egyszer megpróbál távol tartani Tőle, így azóta jobbnak látom elkerülni. -Alig vártam már ezt a mai napot!- ölelem azonnal magamhoz széles vigyorral az arcomon, jó hosszan tartva a karjaimban, mert közös ebédek ide vagy oda, ezek a kis találkozók mindig olyan jól esnek a kis lelkemnek, mintha a nem létező húgommal tölthetnék egy kis időt. Lényegében, Ava nekem pont ilyen. Olykor a cserfes kishúg, akit néha nem árt ellátni pár tanáccsal, hiszen külső szemlélőként én sokkal másképp látom a helyzetét, mint Ő, olykor pedig inkább a nagytesó szerepébe bújik és Ő oszt ki engem, ha baromságot csinálok. -Főztél kávét? Istennő vagy.- szimatolok a levegőbe mosolyogva, mert bár nem kifejezetten vagyok fáradt, ezek a kis ülések mégis mindig ugyanazzal a rituáléval kezdődnek; iszunk egy finom kávét, aztán a többi kiderül. -Én azért készültem egy üveg borral is.- lóbálom vigyorogva az üveget, amit le is teszek a konyhapultra amint bentebb sétáltam és elhelyezkedek a kedvenc bárszékemen.-Szíved választottja, remélem házon kívül van...- pillantok körbe a biztonság kedvéért, nehogy nekem elő ugorjon valamelyik szekrényből, mert a végén még reflexből verem orrba és hát azért nagyon kár lenne, nem igaz?

Vissza az elejére Go down
Ava Russel Smith
Chatkép :
what's that look on your face? 148642183f20dbe9a4c2098baff2a33f
Usernév :
nova
Titulus :
Chicago-i lakos
Play by :
emma stone
Faj :
halandó
Hozzászólások száma :
2
Pontjaim :
1
Foglalkozás :
interior architect
Lakhely :
the loop
— :
what's that look on your face? Tumblr_pf0b9fOUjf1r213zbo1_250
Előtörténet :
cs
Őt keresem :
you always find something,
when you are not looking for it
what's that look on your face? 9be4a9f98d3908be3d166972d9f303e8708f734d
Ezt hallgatom :
born to be yours
Kor :
39
— :
what's that look on your face? Tumblr_oqum1b0tz21ug3v0wo5_400


Ava Russel Smith | Szomb. Márc. 16, 2024 8:34 pm |

Olivia & Ava
best friend noon
Már jól ismertem a protokollt azokon a délutánokon, mikor Olivia bejelentkezett; odakinn esett az eső, szomorkás szombat köszöntött be, így azt hiszem, tökéletes lehetőség nyílt arra, hogy ismét összeüljünk - ahogy már annyiszor az évek alatt. Néha úgy érzem, hogy ő a valódi lelki társam, és valójában semmi szükségem Will-re. Vagy úgy általában a férfiakra. Összenőttünk, mint borsó meg a héja, így ezeken a gyakori találkozásokon már senki nem lepődhetett meg. Szerencsére kettőnk barátsága nem tartozott azok közé, amelyek pár év után csak úgy egyszerűn elhalnak. Bár tény, túl sokat tudtunk egymásról... és tényleg, Liv jobban ismert, mint a saját férjem. Ez egy igazi barát definíciója, nem?
A mostani találkozót azért éreztem rendkívülinek, mert annyi mindent el akartam mesélni, főleg főleg azt a rejtélyes találkozót Mr. Rejtélyessel. Túl jól ismerem már Olivia-t ahhoz, hogy el tudjam képzelni, mit fog majd mondani; ő az ész, én pedig a csapodár szív - és ez fordítva is igaz, ha fordított a helyzet! , és nagyjából már hallottam is a fülemben azt a két létező opciót: vagy arra int, hogy ne keveredjek bele megint ilyen ügyekbe, vagy éppen ellenkezőleg, carpe diem, egyszer élünk.
Már készítettem a két bögrét, mikor meghallottam a csengőt. Már annyiszor mondtam neki, hogy csak úgy jöjjön be, hisz már úgy mozgott ebben a lakásban, mintha a sajátja lett volna. Mióta férjhez mentem, csak Will fogadott itthon, ha hazaértem, és ő búcsúztatott, mikor elmentem dolgozni. Mondhatni, az utóbbi időben az életem takaréklángra kapcsolt; nem történt... semmi. Ezt pedig legutóbb megosztottam Liv-vel is, akinek szinte virított az arcán a "én mondtam, hogy ez vár rád" kimondatlansága. Tényleg nem szívlelte Will-t, és így belegondolva, talán a helyében én se szívlelném, de jelenleg már én is azt éreztem, hogy az életbiztosításom tartósabb lesz, mint a házasságom. Jelenlegi formájában biztosan...
- Gyere-gyere! - Széles vigyorral nyitottam ki előtte a bejárati ajtót, majd szinte rögtön a nyakába ugrottam. Mintha nem találkoztunk volna majd' minden nap ebédidőben... csak reméltem, hogy nemcsak nekem lesz mit elmesélnem. Most jön az a bizonyos Ava-time. Lúzerek kizárva! Talán ezért is üldözöm el ilyenkor Will-t, ő pedig már nem is kérdez semmit - azt hiszem, szándékosan kerüli Liv-et. Legutóbb mintha kicsit feszült lett volna közöttük a beszélgetés. Kicsit? Még a mennyezet is repedezett a szóváltásuktól.   
Vissza az elejére Go down
 
what's that look on your face?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
M U D — C I T Y  :: A szelek városa
isten hozott Chicago-ban
 :: Hyde Park :: Lakónegyed
-
Ugrás: